Sunkią pergalę iš Vilniaus išsivežė be pralaimėjimų žengiantis čempionas

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) futbolininkams, nepaisant atkaklumo ir rungtynių gale varžovams užkurtos pirties, nepavyko iškovoti taip trokštamų taškų. Pirmos lygos VI-ame ture vilniečiai 1:2 (0:1) nusileido lygos čempionui Telšių „Džiugui”, kuris toliau žengia be pralaimėjimų.

Rungtynių pradžioje kiek aktyvesni buvo svečiai iš Telšių, Audriui Likšai teko išeiti iš savo ginamų vartų, kad apgintų savo komandą nuo įvarčio.

14 min. per visą aikštę kairiuoju kraštu įsibėgėjęs Lukas Juodkūnaitis bandė ieškoti Arturo Skuratovičiaus, tada pats smūgiavo, bet šį bandymą sustabdė „Džiugo“ gynyba. Gražų epizodą pademonstravo Amerikos universitetų lygoje (NCAA) žaidžiantis Eimantas Lotužys, permetęs per varžovus kamuolį Augustui Aldoniui, kuriam rungtynių arbitras, deja, fiksavo nuošalę ir neleido atlikti pavojingo perdavimo.

Bene realiausią progą pasižymėti 20 min. turėjo BFA puolėjas A. Skuratovičius, kuris gavęs puikų L. Juodkūnaičio perdavimą iš dešiniojo krašto ir atsidūręs vienas prieš „Džiugo“ vartų sargą Marių Paukštę, deja, smūgiavo virš vartų.

Tuo metu varžovų gretose savo žodį tarė legionieriai iš Japonijos. 31 min. pavojingu smūgiu šalia vartų atsakė Ryu Sakurai, tačiau jau kitoje atakoje A. Likša negalėjo savo ekipai padėti ir 34 min. kitas „Džiugo“ japonas Yudai Koike įsirašė įvartį į savo sąskaitą – 0:1.

Legionieriai ir toliau grasino BFA vartams: A. Likša dar bent porą kartų turėjo stabdyti R. Sakurai dar kartą pabandė nukreipti kamuolį į BFA vartus, tačiau A. Likša sužaidė užtikrintai, vėliau Y. Koike smūgiavo šalia vartų.

Kėlinio pabaigoje BFA įsiūtį sukėlė teisėjo sprendimas ir varžovų pelnytas įvartis: „Džiugo“ atakos metu susižeidus jų futbolininkui, Lukas Valvonis paliko kamuolį ir laukė kol teisėjas sustabdys žaidimą, tačiau to jis nepadarė ir situacija pasinaudojęs Y. Koike, nepaisant BFA suolo protestų, pelnė įvartį – 0:2.

Antroje rungtynių dalyje aikštėje po keitimo pasirodęs Martin Perveinis 55 min. galėjo sušvelninti rezultatą, tačiau puolėjas galva nepasiekė jam skersuoto kamuolio, vėliau toks pats epizodas sekė ir po E. Lotužio perdavimo.

„Džiugo“ japonai toliau neleido atsikvėpti A. Likšai, viename epizode Emanuelis Puzakinas turėjo padėti BFA vartų sargui ir išmušti kamuolį nuo vartų linijos, o kitoje aikštės pusėje svečiams pavojų sukėlė po kampinių atlikti pavojingi E. Lotužio ir Džonio Gabrieliaus Puzo smūgiai.

75 min. po E. Lotužio uždirbto baudos smūgio, jo realizuoti stojo kapitonas L. Valvonis. Gynėjo stiprų smūgį atrėmė M. Paukštė o BFA žaidėjams jo pakartoti nepavyko. Tačiau 82 min. Lukas buvo tikslus ir sušvelnino skirtumą – 1:2.

Užsidegę BFA futbolininkai dar kartą galėjo pasižymėti, tačiau šalia vartų linijos kamuolį gavusiam M. Perveiniui nepavyko jo nukreipti į vartus. Toliau, nepaisant pastangų, BFA neužteko laiko ir švilpukas skelbė „Džiugo“ pergalę.

BFA: A. Likša, L. Valvonis, G. Puzas, E. Puzakinas, E. Lotužys, L. Juodkūnaitis, T. Gulbicki, A. Aldonis, T. Petkevičius, V. Petkevič ir A. Skuratovič (45+1 M. Perveinis).

„Džiugas“: M. Paukšė, A. Mika, Y. Koike, A. Lipskis, R. Sakurai, T. Rapalavičius, K. Shults (nuo 46 min. . Keliauskas), D. Šluta, D. Arlauskis, E. Sirutavičius, R. Lazdinauskas.