Vartininkų treniruotės

Vartininkų treniruotės

Vartininkas, ko gero, yra labiausiai specifinė futbolo žaidimo pozicija aikštėje. Siekiant kelti BFA akademijos narių futbolo vartininkų meistriškumą, 2017 m. buvo įkurta BFA vartininkų akademija.

Akademijos vyr. treneris - buvęs profesionalus futbolo vartininkas Pavel Leus. Pavelas turėjo itin spalvingą savo kaip žaidėjo karjerą, o nuo pat vartininkų akademijos įkūrimo nusprendė savo vertingą patirtį perteikti būtent vaikams.

Vartininkai treniruotėse dirba suskirstyti pagal amžių į nedideles grupes (iki 6 žaidėjų grupėje). Vartininkai savo treniruotėse ugdo tiek specifinius tik vartininkui reikalingus gebėjimus ir įgūdžius, tiek bendrus futbolininko gebėjimus ar įgūdžius. Mat remiantis šiuolaikinio futbolo filosofija, geras futbolo vartininkas yra lyg "Super žaidėjas", kuris be įprastų dar papildomai turi ir kitų funkcijų: gaudyti kamuolį rankomis, sugebėti jį iškumščiuoti, įvesti kamuolį į žaidimą išmetant jį ranka ir pan. Tačiau, vartininkas lyg gynėjas ar saugas, puikiai turi žaisti kojomis: varytis, smūgiuoti kamuolį, klaidinti varžovą, atlikti perdavimą.

Visi aukščiau paminėti vartininkui reikalingi gebėjimai ir įgūdžiai yra lavinami BFA vartininkų akademijos rengiamose treniruotėse.

Nepaisant palyginti jauno amžiaus, BFA vartininkų akademija jau gali pasigirti ir pirmosiomis sėkmės istorijomis. Čia treniruojasi ir vienas perspektyviausių futbolo vartininkų šalyje, Lietuvos U16 ir U17 rinktinės pagrindinis vartininkas Dominykas Valeckas, kiti ne mažiau talentingi jaunieji vartininkai.

Dažniausiai vartininkai lanko tiek specializuotas vartininko, tiek bendras futbolo treniruotes kartu su savo amžiaus komandos draugais, kartu su jais dalyvauja šalies čempionato ar kontrolinėse varžybose.

Vartininkų akademijos treneris kiekvienam auklėtiniui sudaro individualaus darbo planą: treniruočių ciklus, jų turinį, rekomenduojamą varžybų kiekį.

Užsiėmimus BFA vartininkų akademijoje galima lankyti nuo tada, kada vaikas pradeda žaisti futbolą - jauniausiems futbolininkams vaiko noras būti vartininku yra svarbiausias kriterijus, nes būti vartininku 5-9 metų vaikams yra paprasčiausiai smagu. Jau nuo 10 metų pradeda atsiskleisti jaunieji talentai, kurie turi įgimtų vartininko gebėjimų: vikrumo, stiprią koordinaciją, mąstymą, lyderio savybes  - kas išties reikalinga šiuolaikiniam vartininkui. Jau nuo 13-14 metų futbolo žaidėjui rekomenduojama tvirtai pasirinkti, kurioje pozicijoje žaisdamas jis nori tęsti futbolininko karjerą, o būsimam vartininkui - nuolat lankyti specializuotas vartininko treniruotes.

Užsiėmimų kaina BFA vartininkų akademijoje priklauso nuo vaiko amžiaus, užsiėmimų skaičiaus per savaitę, kitų aspektų.

Visa informacija apie užsiėmimų laiką ir vietas teikiama telefonu 8 617 530 82.

Galimybė išbandyti vartininkų treniruotes nemokamai!

Registruokitės nemokamai vartininkų treniruotei