Savaitės apžvalga: Velykų savaitgalis pažymėtas futbolo aitrų palete

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandos šventinį Velykų savaitgalį patyrė visą futbolo įvykių paletę: ir dramatiškas pergales, ir skaudžius pralaimėjimus, kurie neabejotinai yra labai svarbi futbolo dalis. Be pralaimėjimų neužaugo nė vienas čempionas, todėl linkime ne tik nebijoti pralaimėjimų, bet priimti iš jų geriausias pamokas. Tuo metu jaunoji BFA 2014 m. komanda save išbandė tarptautiniame turnyre Ispanijoje.

LFF I lyga

LFF „TopSport“ Pirmoje lygoje rungtyniaujanti vyr. trenerio Haroldo Šidlausko, trenerių Dmitrijaus Karašovo ir Pavelo Leuso vadovaujama BFA ekipa (2 vieta, 10 taškai) vadovaujama komanda itin kovingose, nervingose ir rezultatyviose rungtynėse iškovojo sunkią ir dramatišką pergalę 3:2 (1:1) prieš Plungės FK „Babrungą“ (5 vieta, 7 taškai). BFA, kuri 2 metus nesugebėjo įveikti plungiškių, į priekį įsiveržė 12 min. po Dominyk Kodz įvarčio. „Babrungas“ greitai atsakė tiksliu smūgiu. Antroje rungtynių dalyje BFA perėmė inciatyvą, kūrė atakas, tačiau varžovai kantriai laukė savo progų. 74 min. BFA į priekį išvedė Artiom Osipovič, 78 min. po Nedo Garbaliausko įvarčio atrodė viskas pagaliau nurims, tačiau 80 min. pelnytas varžovų įvartis atkūrė intrigą ir iki pat paskutinių sekundžių vyko nervinga kova, kurioje 3 taškus iškovojo BFA.

Penktadienį BFA laukia išvyka į pajūrį su FK „Neptūnu“, kuris turi tiek pat taškų ir tik dėl geresnio įvarčių santykio yra 1-as.

Elitinė jaunių lyga (EJL)

Raimondo Vileniškio ir Oleksėjaus Čiobano BFA U-16 vyrukai (3 vieta, 42 taškai) ŠElitinės Jaunių lygos (EJL) U-16 divizione po itin dramatiškos kovos 3:2 (0:1) įveikė Klaipėdos FM (7 vieta, 26 taškai), o lemiamas ir pergalingas įvartis įmuštas 90+3 min. Įdomu tai, kad visus BFA įvarčius mušė BFA U-15 komandos puolėjai Karolis Sargiūnas ir du pridėjo Arijus Krušinskas.

Tiesa, prieš tai vykusiame BFA U-15 mače puolėjai nepasižymėjo ir trenerių Gedimino Paberžio ir Aivydo Ruskio vedami BFA U-15 (1 vieta, 46 taškai) vaikinai po ilgos pertraukos 0:3 turėjo pripažinti ant kulnų lipančio Klaipėdos FM (2 vieta, 46 taškai), kurie taškais susilygino su mūsų komanda. Tačiau be pralaimėjimų negimė dar nė vienas čempionas, o atgijusi intriga, tikimės, mūsų vaikinus privers dar daugiau stengtis.

Lietuvos Jaunučių čempionatas

Taškus Lietuvos jaunučių čempionate prarado ir lyderiai vyr. trenerio Artūro Chatkevičiaus, trenerio Artūro Ramoškos BFA U-14 (1 vieta, 37 taškai), kurie po Luko Korvel įvarčio pirmavo prieš „Jonavos“ bendraamžius (12 vieta, 16 taškų). Jonaviškiai rungtynių gale sugebėjo išlyginti, o vėliau sugebėjo 4:1 laimėti 11 m. baudinių seriją.

Tuo metu Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-13 (1 vieta, 45 taškai) tęsia įspūdingą pergalių seriją: šį kartą 5:0 (2:0) įveikti „Jonavos“ (11 vieta, 13 taškų) vaikinai. Dubliu pasižymėjo Rojus Česnauskis, po vieną pridėjo Nikita Pantiuchin, Aronas Raščius ir Daniel Šadrin.

LVJUFA Pirma lyga

Ne prasčiau sekasi ir Pirmoje lygoje rungtyniaujančiai metu A. ir T.  Švaikevičių BFA U-13 B (1 vieta, 37 taškai) kurie balandžio 3 d. net 6:0 (4:0) nepaliko vilčių FA-FK „Panevėžiui“ U-13 B. Įdomu tai, kad „pokerį“ pelnė U-13 A komandoje vartininko pozicijoje žaidžiantis Artiom Kazakov, vieną pridėjo Dovydas Petronis ir Daniel Šadrin.

Turnyrai

BFA 2014 m. komanda baigė pasirodymą Ispanijoje vykusiame įspūdingame futbolo turnyre. Itin pajėgiame Europos akademijų „Mare Nostrum Cup“ turnyre vien 2014 m. grupėje dalyvavo 44 komandos, suskirstytos į 11 grupių, kurios dar buvo skirstomos į auksinius, sidabrinius ir bronzinius pogrupius. Vyr. trenerio A. Chatkevičiaus BFA 2014 m. komanda pateko į tikrą mirtininkų grupę, kurioje žaidė būsimi čempionai. Mūsų vyručiams iki sidabrinio pogrupio pritrūko 1 įvarčio, o bronzinį pogrupį BFA atstovai „uždarė“ pergale 5:2 prieš Anglijos akademiją ir užėmė garbingą 24 vietą iš 44.

Tikimės, kad vaikinukai, paragavę tikro europietiško futbolo ir pasimėgavę Ispanija, grįžta dar labiau motyvuoti dirbti ir stengtis!