Savaitės apžvalga: BFA pirmoji pergalė I lygoje ir po pertraukos grįžę čempionatai

Savaitės apžvalga: BFA pirmoji pergalė I lygoje ir po pertraukos grįžę čempionatai

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandos kovo mėn. pradėjo čempionatų antrąjį ratą, o reprezentacinė komanda – penktąjį savo sezoną LFF Pirmoje lygoje, kurioje jau atšventė pirmąją pergalę. Tuo metu Baltijos jaunimo lygoje kovoja BFA U-16 ir U-15 ekipos, kurios pateko atkrintamųjų rungtynių etapą.

LFF I lyga

LFF „TopSport“ Pirmoje lygoje rungtyniaujanti vyr. trenerio Haroldo Šidlausko, trenerių Dmitrijaus Karašovo ir Pavelo Leuso vadovaujama BFA ekipa (4 vieta, 3 taškai) po lygiųjų 1:1 (1:0) pirmajame ture su Panevėžio „Ekranu“ kovo 16 dieną iškovojo pirmąją sezono pergalę. Vyrukai po įtemptos kovos ir Patriko Pranckus vienintelio įvarčio 58 min. 1:0 (0:0) įveikė FK „Garliavą“. BFA didžiąją laiko dalį kontroliavo kamuolį, tačiau varžovai antroje rungtynių dalyje galėjo įsiveržti į priekį, visgi neįmušė 11 m. baudinio. BFA atsakė į puolimo smaigalį pastumto P. Pranckaus, kuris išnaudojo bene vienintelį savo šansą, įvarčiu po Margirio Čižo puikaus perdavimo. Kitame ture (03.24 d., 14:00 val.) BFA vyksta į Kretingą, kur išvykoje susikaus su „Minija“.

Baltijos jaunimo lyga

Baltijos jaunimo lygoje, kurioje rungtyniauja geriausios Lietuvos, Latvijos ir Estijos akademijos, vyr. trenerio Raimondo Vilėniškio, trenerių Oleksėjaus Čiobano ir Manto Gailiušo vadovaujama BFA U-16 šeštadienį paskutiniame B grupės ture dėl 2 vietos lentelėje stojo į svarbią kovą su Latvijos FS „Jelgava“ U-16. BFA U-16 būtinai reikėjo pergalės ir savo namų arenoje vyručiai neklydo. 23 min. įspūdingai baudos smūgį realizavo puolėjas Žygimantas Jurevičius, o antroje rungtynių dalyje po Luko Skurvydo perdavimo 54 min. efektingai kamuolį į vartus nukreipė Ervinas Balabanovas. B grupėje BFA U-16 ir Kauno BE1-NFA surinko po 12-ika taškų, tačiau tarpusavio kovą laimėjo kauniečiai. BFA U-16 atkrintamosiose rungtynėse susikaus su A grupėje 3 vietą užėmusia Vilniaus „Geležinio Vilko“ ekipa.

Tuo metu naujojo BFA U-15 vyr. trenerio Gedimino Paberžio vadovaujama ekipa U-15 divizione liko trečia ir laukia savo varžovo.

Lietuvos Jaunučių čempionatas

Lietuvos jaunučių čempionato lyderiai vyr. trenerio Artūro Chatkevičiaus, trenerio Artūro Ramoškos BFA U-14 (1 vieta, 37 taškai) antrą sezono pusę pradėjo pergale 2:1 (1:1) prieš FM „Fortūną“. Įvarčius pelnė Danas Dainys ir Maksimilian Solomon Ratovič.

Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-13 (1 vieta, 39 taškai) taip pat yra turnyrinės lentelės lyderiai ir savo pranašumą įspūdingu rezultatu 13:0 įveikė Utenos „Utenį“ (12 vieta, 6 taškai). Po „Hat-trick‘ą“ pelnė Nikita Pantiuchin ir Rojus Česnauskis. Po įvartį pridėjo Dariuš Dzičkovskij, Daniel Šadrin, Kajus Petkus, Adomas Vaitkus, Nazar Chernik, Aronas Raščius ir Tajus Bakanovas.

LVJUFA Pirma lyga

LVJUFA Pirmos lygos čempionate BFA U-15 B (2 vieta, 34 taškai) 7:3 (4:2) įveikė BFA partnerės Armino Narbekovo akademijos, kurios sudėtyje žaidžia BFA vaikinai, ekipą. Po dublį įsirašė Kristupas Škėma ir Vytautas Kavaliauskas. Po įvartį komandai pelnė Lukas Auruškevičius, Hugas Gelūnas ir Daniel Adamovič.