Pasikeitimai BFA 2012 m. komandoje: vyr. trenerio vairą perima O. Čioban

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) 2012 m. komandos vairą perima itin patyręs BFA treneris iš Ukrainos, ką tik UEFA A treniravimo licenciją atsiėmęs Oleksėjus Čioban.

Iš Ukrainos atvykęs ir nuo 2022 m. rugsėjo „Baltijos futbolo akademijoje“ (BFA) su 2008 m. komanda dirbantis O. Čioban turi sukaupęs ilgametę patirtį dirbant su vaikais ir jaunimu prestižinėje Charkovo „Metalist“ futbolo akademijoje. Ši akademija įeina į geriausių Ukrainos futbolo akademijų TOP3 ir yra išugdžiusi ne vieną talentą. O. Čioban auklėtinis buvo dabartinis Londono „Chelsea“ žaidėjas Michailas Mudrykas. Treneris ką tik atsiėmė UEFA A trenerio licenciją, kuri yra paskutinis žingsnis link aukščiausios kategorijos UEFA PRO licencijos.

„Iš Ukrainos atvykęs Oleksėjus prie mūsų prisijungė 2022 m. rugsėjo mėnesį. Treneris per 8 darbo mėnesius BFA su 2008 m. komanda įrodė, kad yra aukščiausios klasės specialistas, turintis didžiulį žinių bagažą bei puikiai mokantis dirbti su vaikais. Puikiai žinau prestižinę „Metalist“ akademiją ir smagu turėti tokį pastiprinimą Vilniuje. 2012 m. komandoje turėsime adaptacinį periodą, kad visi prisitaikytumėme prie pokyčių, o treneris sparčiai mokosi lietuviškai, jam padės asistentas. Norime padėkoti pareigas paliekančiam Eduardui Skuratovičiui už indėlį, jam esame numatę kitą iššūkį“, – kalbėjo BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius.

„BFA dirbu su 2008 m. komanda ir vyr. treneriu Igoriu Morinu. Puikus kolektyvas, esu viskuo patenkintas, daug talentingo jaunimo. Pasiūlymas treniruoti 2012 m. buvo netikėtas, bet smagu, kad manimi akademija pasitiki. „Metalist“ akademijoje esu dirbęs su 2011 m. gimimo vaikais. Mokausi lietuviškai, daug žodžių jau žinau, o futbolo kalba yra paprasta (šypsosi). Tikslas dabar bus susipažinti su grupe ir įsivažiuoti“, – kalbėjo O. Čioban.

O. Čioban padės jaunas ir perspektyvus asistentas Mantas Gailiušas, patirtį kaupęs ugdydamas BFA KIDS futbolininkus.