BFA treneris A. Chatkevičius: „Didžiuojuosi tuo, ką sugebėjome pasiekti“

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) U-17 komandos treneris Arturas Chatkevičius savo U-17 kariauną atvedė iki Elitinės jaunių lygos (EJL) nugalėtojų pakylos. Ilgai kovoję dėl antros vietos, BFA jaunimas dėl nepalankių rezultatų liko treti, tačiau itin didžiuojasi sunkiu ir sėkmingai pasibaigusiu sezonu, kuris garantavo kelialapį į II lygą.

Pirmą vietą EJL U-17 divizione užsitikrino „Žalgiriečio“ akademija (75 taškai) , FM „Ateitis“ (63 taškai) liko antri, A. Chatkevičiaus vienuolikė (3 vieta, 60 taškų) iškovojo 20-imt pergalių, aštuonis kartus patyrė pralaimėjimus, įmušė 93 įvarčius ir praleido 29-is. Sezono pradžioje BFA U-17 niekas neprognozavo prizinių vietų, tačiau sezono gale sugebėjo ilgai išlaikyti intrigą dėl antros vietos ir skynė užtikrintas pergales, tačiau į trečią vietą juos nustūmė tik nepalankūs varžovų rezultatai.

„Kaltinu BFA A ir B trenerius Haroldą Šidlauską ir Andžėjų Falčiką – jie iš manęs pavogė geriausius žaidėjus (juokiasi). Žinoma, juokauju, o tai, kad žaidėjai migravo per mūsų komandos man sukėlė ne tik daug galvos skausmo, bet leido atsiskleisti kitiems žaidėjams. Labai džiaugiuosi, kad mano žaidėjai buvo reikalingi ir naudingi abiem akademijos komandoms: vieni žaidė II lygoje, kiti buvo registruoti Pirmoje lygoje. Tačiau likę žaidėjai taip pat parodė ką sugeba. Tokia jau mūsų komandos dalia – atiduoti geriausius kitoms komandoms“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo A. Chatkevičius.

Futbolo specialistas itin teigiamai įvertino ką tik prabėgusį sezoną, kuriame atsiskleidė ne vienas žaidėjas, kuriam iš pradžių lyderio vardas nebuvo numatytas.

„Prieš sezoną net negalvojau, kad kovosime dėl prizinių vietų, todėl komandos pasirodymą vertinu labai gerai. Tie žaidėjai, kuriems nebuvo numatyti vedančių žaidėjų vaidmuo, tokiais tapo ir puikiai pakeitė žaidėjus, kurie žaidė II lygoje. Jie parodė, kad viską gali ir niekada nereikia nurašyti jaunų žaidėjų. Jie ir dabar su BFA B treniruojasi. Labai tikiuosi, kad jiems pavyks“, – auklėtinių pasirodymu džiaugėsi BFA treneris.

Sezono pabaigoje BFA žygiavo užtikrintai ir iškovojo 6 pergales iš 6, tačiau, nors „Ateities“ komanda turi viena pergale mažiau, jie paskutiniame ture nugvelbė antrą vietą.

„Sunkiausias varžovas, tikriausiai, buvo gynybinį futbolą demonstravusi „Jonava“. Jie tikrai mums buvo neparankūs. Pasižymėjome raudonų kortelių gausa (juokiasi), atakavome gerai, daug mušėme, bet ir praleidome nemažai. Dėl antros vietos nėra gaila, nes manau trečia vieta yra puikus rezultatas. Antroje sezono pusėje atradome savo žaidimą. Vaikinai buvo labai motyvuoti, lankė visas treniruotes“, – teigė A. Chatkevičius.

Treneris džiaugiasi išlaikytu komandos branduoliu ir visos komandos narių požiūriu į treniruotes. Po šio sezono treneris atsisveikins su nuo mažų dienų augintais savo žaidėjais, ir imsis darbo su 2010 m. komanda,

„Svarbiausia tokiame amžiuje – praktika, žaidybinis laikas. Dar svarbu, kad jie nemestų futbolo dėl draugų ir išlaikytų motyvaciją. Ši komanda – kaip vienas kumštis, labai vienas kitą palaikė ir motyvavo. Man buvo didelė garbė treniruoti šiuos vyrukus, tikiuosi, kad jie liks futbole ir linkiu jiems kuo didžiausiose sėkmės II lygoje“, – sakė BFA specialistas.