BFA Direktorius Ivan Švabovič: “Ši partnerystė stipriai pakels mūsų kokybės lygį”

Vakar “Baltijos Futbolo Akademijos” Direktorius Ivanas Švabovičius ir futbolo klubo “Vilnius” atstovas to paties pavadinimo viešosios įstaigos direktorius Stasys Petrauskas savo parašais abipusiai patvirtino šalių susitarimą dėl ilgalaikės strateginės partnerystės ir aukšto sportinio meistriškumo jaunųjų futbolo žaidėjų ugdymo programos “ProJunior” įgyvendinimo bei bendros vyrų komandos subūrimo, kuri sieks šalies I-osios lygos dalyvio licencijos dar šiame sezone.

Šalys apjungia savo resursus, turėdamos bendrą tikslą išugdyti kuo daugiau profesionalių futbolo žaidėjų, kurie ateityje garsintų ne tik FK “Vilnius”, bet ir Lietuvos vardą.

Pagal bendradarbiavimo sutartį, viešoji įstaiga Futbolo klubas “Vilnius” tampa vienu iš “Baltijos Futbolo akademijos” dalininkų ir ilgalaikiu strateginiu Partneriu. BFA direktorius Ivanas Švabovičius užims futbolo klubo “Vilnius” Sporto direktoriaus pareigas, o talentingiausi BFA akademijos 16-19 metų auklėtiniai šioje komandoje pradės savo karjerą vyrų futbole.

Jaunesnių BFA auklėtinių komandos naujuoju “FK Vilnius-BFA” pavadinimu žais šalies jaunimo “SHARP Elitinių jaunių lygų” ir I-osios lygos čempionatuose.

Ir tai dar ne visi pokyčiai, kurie laukia BFA akademijos narių ir visos bendruomenės šiais metais. Apie juos “iš pirmų lūpų” paprašėme papasakoti BFA direktorių Ivaną Švabovičių.

-Sakykite, ar dabar jau galima pasveikinti Jus ir visą BFA bendruomenę su nauja Partneryste, kuri, kaip teigiate, pakels BFA akademijos ugdymo paslaugų kokybę ir veiklos mastus į naują lygmenį?

-Tikrai taip. Šiandien sutartyje yra jau sudėti parašai. Nuo pat gruodžio mėnesio siektas susitarimas iš esmės pasiektas per Kalėdas – šiandien formalumai galutinai užbaigti.

Kas Jus suvedė su futbolo klubo “Vilnius” savininkais?

-Futbolo klubą “Vilnius” įkūrė žinomo šalies verslininko biuro baldų gamintojo Petro Narbuto atstovai. Pabendravus su p. Petru Narbutu neliko abejonių, jog šio verslininko ir mūsų vizijos, kaip reiktų gaivinti šalies futbolą, sutampa. Tiek mes, tiek jis prioritetą matome kaip investicijas į jaunimo ugdymą, vietos žaidėjų pagrindu suburtos komandos kūrimą ir kantrų darbą bandant šalies futbolą išraukti “iš dugno”.

-Koks bus naujojo partnerio indėlis į BFA 14-19 m. jaunųjų žaidėjų meistriškumo ugdymo programą “ProJunior”?

-FK “Vilnius” prisidės žmogiškais, finansiniais, vadybos resursais. Principinius sprendimus dėl šios programos finansavimo ir vykdymo priimsime kartu, kaip ir dera partneriams, BFA išlaikant labai svarbią atsakomybę už šios programos sportinius rezultatus. O trokštamas rezultatas yra aiškus  – kuo daugiau išugdytų profesionalių futbolo žaidėjų.

-Kokie tikslai bus keliami bendrai “FK Vilnius-BFA komandai” šalies I-osios lygos čempionate?

-Šiuo metu dar tik vykdome LFF Licencijavimo reikalavimus, tačiau didelė tikimybė, jog visus formalumus atliksime tinkamai ir gausime galimybę jau šiemet žaisti I-oje lygoje. Tikslai yra ne vienam sezonui – kartu su klubu sieksime įgyvendinti ilgalaikį tikslą: “Per penkerius metus patekti tarp Lietuvos TOP 4 klubų”. Pirmi vienas-du sezonai bus kaip ugdymo priemonė mūsų akademijos ir klubo talentams augti ir profesionaliai tobulėti I-oje lygoje…

-O kokie tikslai bus keliami jaunimo komandoms “Elitinėse lygose”?

-Gauti mūsų jauniesiems žaidėjams kuo daugiau vertingos praktinės patirties. Mes kalbame apie prioritetus atskiriems žaidėjams ugdyti, o ne komandiniams rezultatams siekti… Bet nuo tokio mūsų požiūrio mūsų varžovams lengviau nebus (juokiasi…).

– Ar visi BFA akademijos nariai dalyvaus “ProJunior” programoje?

– Kiekvienas 13-19 m. žaidėjas turės galimybę būti jos dalyvis, tačiau ilgalaikėje strategijoje šios programos dalyviai bus atrenkami per atrankas. Apie pačią programą, kas bus jos dalyviai ir kokia iš jos nauda dalyviui bus – kai tik viską pasitvirtinsime su naujaisiais partneriais, nedelsiant informuosime visą bendruomenę. Tačiau pokyčiai bus tik teigiami…

-Kokią svarbą programoje vaidins Sportinių klasių būrimas kartu su Fabijoniškių gimnazija?

-Labai svarbią.  Perspektyvoje numatoma, jog sportinėse klasėse bus suburta didesnioji dalis “ProJunior” programos dalyvių – būdami vienoje sportinėje klasėje jie turės galimybę treniruotis net du kartus per dieną, taip pat turėti maksimaliai suderintą su treniruotėmis pamokų tvarkaraštį. Už “sportinių klasių” projekto sėkmę ir mūsų akademijos vaikų poreikių supratimą jau dabar galime tarti nuoširdų “ačiū”  Fabijoniškių gimnazijos direktoriui Vytautui Karsokui. Sieksime, jog šį rudenį šioje gimnazijoje suburtume ir 2004 bei 2005 m. gimimo vaikų klases, kurių nariai sudarys mūsų U17 talentų komandos pagrindą. Apie tai savo ir kitų futbolo mokyklų narius informuosime kaip galime greičiau, kad vaikai kartu su tėveliais galėtų apsispręsti kuo greičiau. Tai pat nuo šių metų rugsėjo mėnesio kalbinsime į sportines klases burtis ir 2007-2008 metų gimimo futbolo talentus.

-Ar keisis “FK Vilnius- BFA” komandų narių žaidybinė apranga nuo dabartinės BFA akademijos nario?

-FK “Vilnius” stilistika dar šiuo metu kuriama. Aprangos klausimu kalbėsime su mūsų aprangos tiekėju “Sportland” ir “NIKE” – asmeniškai labai tikimės, jog pratęstas bendradarbiavimas tiks tiek FK “Vilniaus” atstovams, tiek mūsų aprangos tiekėjams. Apie tai taip pat informuosime savo bendruomenės narius kaip galima greičiau.

-Ir pabaigai: ko tikitės iš šių metų?

-Gyvenimas nestovi vietoje. FK “Vilnius” pasirinkdamas mus kaip jaunimo ugdymo partnerį, pripažino mūsų įdirbį, tačiau ir kartu užkrovė didžiulę atsakomybę.  Kad naujojo partnerio papildomai skiriami resursai dar labiau pakels mūsų paslaugų kokybės lygį, aš nė neabejoju. Tik laiko klausimas, kada mūsų partnerystė su FK “Vilniumi” išugdys žaidėjus, kurie ateityje garsins savo miestą ir šalį futbolo stadionuose. Labai tikiuosi, jog visi vieningai kaip tikra bendruomenė priimsime šį atsakingą iššūkį ir pasieksime bendrai keliamus tikslus. Vardan mūsų akademijos vaikų ir šalies futbolo.

Kviečiame visus BFA bendruomenės narius pamėgti FK Vilnius paskyrą Futbolo klubas Vilnius, kurioje rasite ir mūsų akademijai aktualios informacijos bei daug futbolo įdomybių.