Vilniaus BFA stiprinasi: iš Italijos pabaigti sezonui susigrąžinti puolėjai, prisijungė perspektyvus ukrainietis

Po mėnesį trukusios Pirmos lygos pertraukos sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda grįžo gerokai atsinaujinusi ir pasistiprinusi. Lopyti puolimo problemas iš Italijos pakviesti grįžti puolėjai 16-etis Nedas Garbaliauskas ir 19-etis Martinas Perveinis, saugų grandį sustiprino taip pat grįžęs A lygos patirties įgijęs akademijos auklėtinis 18-etis Danielis Misiūnas, o gynybos grandį papildė 19-etis Ukrainos žaidėjas Petro Harapko. BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius sako, kad pastiprinimas buvo būtinas norint pakovoti dėl geresnių pozicijų Pirmoje lygoje ir laukiančiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės ketvirtfinalyje.

Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko vadovaujama ekipa (11 vieta, 20 taškų) Pirmos lygos pertrauką išnaudojo intensyviam pasiruošimui. Po dešimties dienų poilsio, perspektyviausias akademijos jaunimas kibo į darbus Vilniuje ir surengė savaitės trukmės intensyvią pasiruošimo stovyklą Visagine, kur sužaidė kontrolines rungtynes su Kauno BE1-Nacionaline futbolo akademija. Dar prieš tai BFA išbandė jėgas su A lygos ekipa „Šiauliais“. Pirmos lygos antrąjį ratą praėjusią savaitę  BFA pradėjo kovingomis lygiosiomis 1:1 (1:0) su „Panevėžio“ B ekipa, o rugpjūčio 7 d. sostinės derbyje vienos didžiausių šalyje akademijos jaunimas susitinka su Vilniaus „Žalgiriu“ B.

„Stovykla buvo darbinga, žaidėjams teko daug fizinio krūvio, be kurio neįsivaizduojamas futbolas. Rezultatus tikimės pamatyti taškų lentelėje pavidalu“, – po pasiruošimo sezonui Visagine teigė BFA strategas, neslepiantis, kad BFA netenkina vieta lentelės viduryje ir ekipa yra išsikėlusi tikslą pagerinti praėjusiame sezone pasiektą 7-ą vietą.

Sudėties pasikeitimai: pabaigti sezonui grįžta puolėjai iš Italijos

Prieš antrą sezono pusę  įvyko ir rokiruotė komandos sudėtyje: BFA paliko ir save kitose ekipose ketina išbandyti Rokas Doroškevičius, Dovydas Petrauskas ir Titas Stakėnas, dėl šeimyninių aplinkybių į Kolumbiją grįžo legionierius Sebastianas Tello. Tuo metu prieš pat užsidarant perėjimų langui pavyko išspręsti vyr. trenerį ir sporto direktorių neraminusį puolimo klausimą. Dėl geresnių karjeros perspektyvų pabaigti sezoną Lietuvoje pakviesti grįžti puolėjai M. Perveinis ir N. Garbaliauskas. Nors N. Garbaliauskui „Genoa CFC“ klubas siūlė kontraktą, Lietuvos U-17 rinktinės kapitonas ir iš Salerno „Salernitana“ grįžtantis M. Perveinis pabaigti sezoną pasirinko BFA.

„Išvykus Nedui ir Martinui į Italijos klubus, nuo pat sezono pradžios turėjome didžiulę problemą su puolimo grandimi. Turėdami žaidybinį pranašumą, nesugebėdavome užbaigti atakų. Su vaikinais nenutraukėme bendravimo jiems žaidžiant Italijoje, visada jiems padėdavome visais karjeros klausimais. Visgi įvertinę visas aplinkybes pamatėme, kad geriausias sprendimas visiems būtų sezoną jiems pabaigti BFA komandoje. Neabejojame, kad vaikinai dar grįš į Italijos ar kitus klubus ir prisijungs prie profesionalų kontraktus pasirašiusių kitų dviejų BFA auklėtinių“, – kalbėjo BFA sporto direktorius.

Ką tik su AC „Perugia“ kontraktą pasirašė 17-etis Adrianas Lickūnas, kuris treniruojasi ir su klubo vyrų komanda, o 2022 m. pradžioje su „Genoa CFC“ parašą ant kontrakto uždėjo 16-etis buvęs BFA gynėjas Lukas Klišys. Tai ne vieninteliai pasikeitimai BFA – į komandą grįžo A lygos su Vilniaus „Riteriais“ paragavęs saugas D. Misiūnas, kuris jau spėjo debiutuoti praėjusiame ture, ekipą papildė ir gynėjas iš Ukrainos.

„Džiaugiamės, kad išbandę save kitur grįžta mūsų auklėtiniai. D. Misiūnas tikrai pridės jėgos aikštės viduryje. Kairysis gynybos kraštas buvo mūsų dar vienas galvos skausmas. Sukirtome rankomis su perspektyviu gynėju P. Harapko, kuris, tikimės, padės ten išspręsti esančias problemas. Laukia sunki antra sezono pusė Pirmoje lygoje, istorinis LFF taurės ketvirtfinalis. Tikimės, kad su atnaujinta ir pastiprinta sudėtimi žengsime tvirtą žingsnį į priekį ir sezoną baigsime užtikrintai“, – teigė BFA sporto direktorius I. Švabovičius.

BFA laukia itin sunki savaitė: po derbio su Vilniaus „Žalgiriu“ B, rugpjūčio 12 d. ekipa dar vienoje išvykoje susikaus su Panevėžio „Ekranu“, o rugpjūčio 16 d. BFA arenoje bus sužaistas istorinis LFF taurės ketvirtfinalis su A lygos ekipa „Kauno Žalgiriu“.