Saugui iš Nigerijos BFA tapo pirmu žingsniu svajonės link

Antrame Pirmos lygose sezone „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) garbę be akademijos išaugintų futbolininkų gins keli jauni ir perspektyvūs legionieriai. Vienas iš jų – tai 20-etis krašto saugas iš Nigerijos Bashiras Dan’Asabe Abdullahi, kuris ne tik tikisi jaunoje ekipoje pradėti įgyvendinti savo svajonę, bet ir padėti BFA šiemet žengti kuo toliau.

Kairiakojis saugas iš Nigerijos prisijungė prie jaunų Kolumbijos futbolininkų Juano Sandovalio, Francisko Campo, kurie tapo pirmaisiais akademijos futbolininkais iš užsienio.

„Akademijos kryptis nesikeičia: toliau komandoje padėsime augti mūsų trenerių išaugintiems futbolininkams, kuriems tai yra šansas žengti į profesionalų futbolą. Atvykę legionieriai, tikimės, padės mūsų jaunimui tobulėti ir išmokys žaisti su kitų tautybių žaidėjais“, – sakė BFA treneris Andžėjus Falčikas.

B. D. Abdullahi, kuris jau spėjo pasižymėti įvarčiais kontrolinėse rungtynėse, Lietuvą pasirinko kaip tobulėti jaunam žaidėjui tinkančią vietą.

„Lietuva labai domisi jaunais talentais ir stengiasi juos pritraukti. Taip ir atsiradau čia. Vilnius – mano pirmoji karjeros stotelė. Nustebino sniegas ir žiema, nieko panašaus nesu anksčiau matęs. Palikęs gimtinę, išėjau iš savo komforto zonos, patyriau kultūrinį šoką, bet dabar viskas gerai, pripratau“, – kalbėjo BFA saugas.

Nigerijos akademijos „Hypebuzz“ auklėtinis nuo mažų dienų svajojo apie profesionalo karjerą ir tikisi, kad Pirmos lygos čempionas jam taps atspirties tašku.

„Futbolas ir tapimas profesionaliu žaidėju nuo mažų dienų buvo mano svajonė. Šioje komandoje ji prasideda ir sieksiu ją įgyvendinti. Tai yra mano pirmasis profesionalus kontraktas ir labai norėčiau, kad jis taptų mano atspirties tašku. Noriu, kad visi šioje komandoje parodytume save iš geriausios pusės ir galėtume galvoti apie patekimą į aukštesnį čempionatą. Tikiu, kad BFA galiu patobulėti kaip žaidėjas, įgauti naujų įgūdžių ir žinių”, – savo tikslus atskleidė B. D. Abdullahi.

Kairėje žaidžiantis krašto saugas neabejoja komandos potencialu ir nekantriai laukia tuoj prasidėsiančio čempionato, kurio starte kovo 20 d. BFA priims Mažeikių „Atmosferą“.

„BFA – labai vieninga komanda, pradedant nuo trenerių, baigiant žaidėjais. Visi vienas kitas rūpinasi. Labai tikiuosi, kad su šia komanda galime nuveikti kažką tikrai gero, tačiau privalome būti disciplinuoti, nusiteikę, rimtai žiūrėti į treniruotes ir visiškai pasitikėti treneriais, jų klausyti. Čempionatui esame pasiruošę 101 proc. Tikime savo potencialu. Nesijaudinu ir laukiu sezono pradžios“, – kalbėjo B. D. Abdullahi.

Pasiruošimo Pirmai lygai metu BFA sužaidė 12-ika kontrolinių susitikimų, kuriuose pergalę šventė penkis kartus, tiek pat kartų patyrė pralaimėjimą ir du kartus sužaidė lygiosiomis. Praėjusiame sezone jauniausia čempionato komanda liko tryliktoje turnyrinės lentelės vietoje.