Prie BFA jungiasi G. Gattuso žaidimo stiliumi pasižymintis saugas A. Gackas

Trečiam Pirmos lygos sezonui besiruošianti sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinė ekipa pasistiprino jaunu saugu Aurimu Gacku. Kietu ir kovingu žaidimu pasižymintis 23 m. futbolininkas, kuris dėl tokio žaidimo stiliaus gavo italo Gennaro Gattuso pravardę, savo kovingumu sieks motyvuoti jaunuosius akademijos futbolininkus ir padėti jiems artėjančiame sezone.

Tik atvykęs futbolininkas, kuris yra buvęs akademijos auklėtinis, iš karto pasijuto kaip namie: jo treneriais buvo BFA specialistai Ivanas Švabovičius, Gintautas Sidorovas. Be to, su komandos kapitonu Luku Valvoniu A. Gackas žaidė nuo vaikystės, prasilenkė ir su vyr. treneriu Haroldu Šidlausku.

„Lankyti futbolą pradėjau nuo šešerių metų. Nuo mažens teko treniruotis su dvejais metais vyresniais vaikais, tarp kurių buvo ir BFA kapitonas L. Valvonis. Sulaukus paauglystės, prisijungiau prie BFA, treniravausi I. Švabovičiaus komandoje ir pradėjau lankyti sportinę klasę Fabijoniškių progimnazijoje“, – prisiminė BFA naujokas.

Vėliau saugas prisijungė prie tuometinės Trakų „Trakų“ ekipos, kur A. Gackas daugiausiai žaidė už B komandą, tada buvęs treneris Algimantas Liubinskas pakvietė į Vilniaus „Vytį“, po kurio žaidėjas išvyko studijuoti į užsienį.

„Visgi studijas nusprendžiau tęsti Lietuvoje ir grįžau. Galvojau, kad po metų pertraukos futbolas taps tiesiog mano hobiu, tačiau vėl sugrįžau į „Vytį“, vėliau prisijungiau prie „Panerio“, kuris žaidė II lygoje. Šį sezoną gavau šansą vėl grįžti į aukštesnį lygį – Pirmą lygą. Meilė žaidimui, noras nugalėti ir tobulėti futbolą vis sugrąžina į mano gyvenimą. Prisijungimas prie BFA vienareikšmiškai bus žingsnis į priekį tiek profesionalumo, tiek lygio prasme“, – teigė BFA saugas.

Jaunoje H. Šidlausko ekipoje, kuri sudaryta iš 16-18 m.  akademijos talentų, saugui teks pagalbininko jaunimui vaidmuo, kurį gauna kiek daugiau nei 20 m. perkopę futbolininkai.

„H. Šidlauską prisimenu kaip Vilniaus „Žalgirio B“ komandos kapitoną. Jau tada žinojau, kad su juo žaidžiant negali vėluoti, būti nesusikaupęs ar pralaimėti dvikovą. Jau tada jis mums buvo autoritetas, niekas nepasikeitė ir dabar. Jaunimui stengsiuosi būti pavyzdys rodydamas norą, kovingumą ir nusiteikimą iš savęs išspausti maksimumą tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Papildomų užduočių ir atsakomybės nebijau, žinau, ko iš manęs tikisi, stengsiuosi nenuvilti“, – kalbėjo A. Gackas.

Futbolininkas, kuris dėl kieto žaidimo stiliaus gavo G. Gattuso pravardę, apie vietą sezono gale dar negalvoja. Jo mintyse – kuo geresnis pasiruošimas artėjančiam Pirmos lygos sezonui.

„Aš visada einu kovoti su noru laimėti. Dabar negalvoju apie kažkokią vietą sezono gale, man svarbiausia nusiteikti kiekvienoms rungtynėms ir iš jų išspausti maksimumą. Stengsimės būti nepatogiu varžovu visoms komandoms. Turiu G. Gattuso pravardę, kurią man sugalvojo treneriai I. Švabovičius ir A. Liubinskas. Neišsiskyriau technika ar greičiu, tačiau visada buvau tvirto charakterio ir valios. Apskritai man patinka gražus futbolas, kokį propaguoja Pepas Guardiola ir Mančesterio „City“, – pasakojo saugas.

BFA pradėjo intensyvų pasiruošimo ciklą. Iš pradžių reprezentacinė akademijos ekipa sužaidė su A lygos komandomis Kauno raj. „Hegelmann“ ir „Kauno Žalgiriu“, vėliau susitiko su Vilniaus „Transekspedicija“, prieš kurią iškovojo kol kas vienintelę pergalę, o praėjusį šeštadienį priėmė Latvijos „Tukums 2000“ ekipą.

„Akademijos jaunimas atrodo talentingi, fiziškai pasiruošę. Medžiaga, su kuria turime dirbti, yra gera. Tikslas pasiruošimo metu – kuo geriau pasiruošti ir įgauti formą“, – teigė A. Gackas, kuris su komanda ruošiasi kontroliniam susitikimui su Alytaus DFK „Dainava“.

BFA rėmėjų gretose – „Power Ice“

Jauna ekipa po truputį užsitarnauja rėmėjų pasitikėjimą. Šiame sezone ekipą kokybiškomis, Suomijoje pagamintomis šaldymo priemonėmis „Ice Power“ parėmė „Oribalt Vilnius“.

„Visada malonu dovanoti, dar maloniau, kai dovanos pateisina lūkesčius. „Ice power“ šaldantys geliai, purškalai ir sausas ledas tinka pirmai pagalbai ir profesionalams, ir visiems, aktyviai leidžiantiems savo laisvalaikį. Tikimės, kad mūsų produkcija padės išvengti traumų ir siekti geresnių rezultatų“, – teigė „Oribalt Vilnius“ atstovas Artūras Jeršovas.

Foto: V. Knyzelis.