Perspektyviausiems FK „Granitas“ žaidėjams – integracija į BFA piramidę

„Baltijos futbolo akademija“ (BFA) ir Naujosios Vilnios futbolo klubas ir mokykla „Granitas“ jau ne vienerius metus tęsia gražų bendradarbiavimą, kurio rezultatas – Naujosios Vilnios žaidėjų integracija į BFA piramidę ir šansas save išbandyti vyrų futbole. 

Vilniaus priemiestyje įsikūręs „Granitas“ savo vardo futbolo mokyklą baigusiems žaidėjams kol kas negali suteikti šanso toliau žaisti ir bandyti save aukštesniame lygyje, todėl savo geriausius žaidėjus siunčia į BFA, kur jie turi gali toliau siekti futbolo aukštumų. Taip prie BFA prisijungė iš Naujosios Vilnios klubo atvykę broliai Tomašas ir Danielis Gulbickiai, gynėjai Vadimas Paškevičius, Ernestas Linkevičius, Tomas Petkevičius ir vartininkai Audrius Likša bei Danielis Bukelis. Jie prisijungė prie „ProJunior“ programos, kuri ugdo 14-18 m. aukšto sportinio meistriškumo sportininkus ir leidžia jiems derinti mokslą bei sportą. Dabar žaidėjai su reprezentacine BFA komanda žaidžia Pirmoje lygoje.

„Lietuvos čempionatuose turėjome per mažai žaidėjų, negalėjome vieni konkuruoti, todėl pradėjome bendradarbiavimą su BFA. Jie yra atviri ir mums padeda kai reikia, todėl savo 2002 ir 2004 m. vaikus pradėjome siųsti į BFA. Kol kas atiduoti savo geriausių žaidėjų negaila, nes žinome, kad jie BFA treniruosis ir žais geriausiomis sąlygomis. Mums patinka BFA noras leisti akademijos jaunimui žaisti ir tobulėti, kitur abejoju ar jie gautų tokį šansą. Nuostolių dėl to nepatiriame, pagrindinė mūsų komanda žaidžia mėgėjų lygoje, mes tik už tokį bendradarbiavimą“, – sakė „Granito“ prezidentas Jevgenijus Rybakovas.

„Granito“ atstovas yra patenkintas, kad buvę auklėtiniai būdami tokie jauni gali save išbandyti Pirmoje lygoje.

„Tiek T. Petkevičius, tiek V. Paškevičius jau žaidę III lygoje su mūsų vyrų mėgėjų komanda. Vadimas mušė įvarčius, patys su jais žaidėme ir matėme jų progresą. D. Bukelio progresas – jau BFA nuopelnas. Mėgėjų lyga – gera, bet šie vaikinai tikrai gali geriau, smagu, kad gali žaisti Pirmoje lygoje. Tikiuosi, kad mūsų žaidėjai pasieks dar aukštesnį lygį. BFA turi vienas iš geriausių sąlygų futbolininkų tobulėjimui, “ – gerų žodžių BFA negailėjo „Granito“ prezidentas, kuris pats žaidžia „Granito“ vyrų komandoje.

BFA vadovas ir treneris Ivanas Švabovičius taip pat džiaugiasi ilgamete partneryste.

„Esame dėkingi „Granitui“ už tai, kad mums nepagaili savo perspektyviausių vaikinų. Gavome tikrai gerus futbolininkus, jie mums labai padeda Pirmoje lygoje. Tikimės, kad dabar mes jiems padėsime siekti jų tikslų, o partneriams linkime kuo didžiausios sėkmės ir tik kopimo aukštyn“, – teigė BFA įkūrėjas.

Iš Granito atvykęs T. Petkevičius sakė, kad iš pradžių pakeisti ekipą buvo nelengva, bet apie profesionalo karjerą svajojantis jaunasis vidurio gynėjas teigia, kad yra patenkintas šiuo žingsniu ir galimybe žaisti vyrų futbole.

„Prieš ketverius metus gavau pasiūlymą jungtis prie BFA, tuometinis treneris pasakė, kad reikės žaisti turnyre su nauja komanda. Man buvo gaila pakeisti klubą, kuriame žaidžiau ilgą laiką, bet prisitaikyti prie naujos ekipos nebuvo sunku. Kolektyvas – labai draugiškas, padėjo ir tai, kad į BFA perėjau su kitais komandos draugais iš „Granito“. Pradėti žaisti Pirmoje lygoje buvo nelengva, tai buvo šuolis tarp lygių. Man pačiam dar nesiseka taip, kaip norėčiau, bet padedamas komandos draugų stengiuosi tobulėti. Ateityje svajoju būti profesionalas ir žaisti futbolą aukštame lygyje“, – sakė T. Petkevičius.