Paskutinės pasiruošimo rungtynėse – užtikrinta BFA pergalė

Pasiruošimą antram iš eilės Pirmos lygos sezoną „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) baigė įtikinama pergalę prieš A lygai besiruošiančią DFK „Dainavą“, kurią įveikę rezultatu 3:1 (1:1).

Trenerių Andžėjaus Falčiko, Seržo Tatiefango, vartininkų trenerio Pavelo Leuso ir fizinio rengimo trenerio Georgo Freidgeimo vadovaujama ekipa vėlyvą šeštadienio vakarą susitiko su į A lygos debiutante DFK „Dainava“, kuri tą dieną žaidė pirmąsias A lygos rungtynes su Vilniau „Žalgiriu“.

Susitikimas prasidėjo abiejų ekipų bandymais užpulti varžovų vartus. Puikų šansą turėjo BFA jaunasis puolėjas Martinas Perveinis, bet pirmieji 15 min. pasižymėjo svečiai. Atsakyti į varžovų tikslų smūgį pabandė legionierius iš Kolumbijos Juanas Sandovalis: techniškas žaidėjas prasiveržė link vartų, smūgiavo, bet vartininkas atrėmė jo bandymą, o komandos draugams pakartoti smūgio nepavyko.

26 min. savo sugebėjimus parodė saugas Vadimas Paškevičius, pabandęs netikėtu smūgiu užklupti „Dainavos“ vartų sargą.

32 min. geriausią praėjusio sezono BFA žaidėją M. Perveinį baudos aikštelėje neleistinai sustabdė alytiškių gynėjai. Martinas pats stojo mušti paskirto 11 m. baudinio ir, nors smūgis nepavyko, BFA ir jaunimo rinktinės puolėjas pakartotiniu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus – 1:1.

45 min. savo pranašumą BFA įtvirtino puikiu J. Sandovalio reidu kairiuoju kraštu, kurio metu puolėjas nepagailėjo kamuolio M. Perveiniui, kuris pelnė antrą iš eilės savo įvartį – 2:1.

Antrame kėlinyje BFA komanda visiškai perėmė inciatyvą: gerą šansą turėjo Tomašas Gulbickis, o J. Sanodovalis toliau draskė varžovų gynybą. Dar vieną jo bandymą pelnyti įvartį atrėmė varžovų vartininkas, tačiau smūgį pakartojo ir kamuolį iš dešiniojo krašto nukreipė Ignas Kaškelevičius.

BFA toliau kūrė atakas, tačiau rungtynės baigėsi rezultatu 3:1. Tai buvo 12-as BFA draugiškas susitikimas pasiruošimo Pirmai lygai etape. Iš viso akademijos reprezentacinė komanda iškovojo penkias pergales, penkis kartus nusileido varžovams ir du kartus sužaidė lygiosiomis.  Kovo 20 d. Pirmos lygos starte BFA  namuose priims Mažeikių „Atmosferą“.

BFA startinė sudėtis: D. Bukelis, F. Campo, T. Petkevičius (K), E. Puzakinas, A. Buteliausias, V. Paškevičius, D. Rimpa, J. Sandovalis, I. Kaškelevičius, T. M. Perveinis.