P. Leusas ir K. Statauskas: „Išlaikėme intrigą net ir žaisdami mažumoje“

Emocijomis, raudonomis kortelėmis pasižymėjusiame priešpaskutiniame Pirmos lygos ture Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) 1:2 (0:1) nusileido lentelės kaimynui „Kauno Žalgiriui B“ ir nukrito į 14-ą lentelės vietą. Po dramatiškų rungtynių, kurias BFA baigė devyniese, vartininkų treneris Pavelas Leusas ir po keitimo pasirodęs saugas Kajus Statauskas sakė, kad net ir žaidžiant mažumoje pavyko intrigą išlaikyti iki pat galo.

BFA rungtynes pradėjo aktyviai, kontroliavo kamuolį ir kūrė šansus, bet pirmieji praleido įvartį, o vėliau sekė kapitono Luko Valvonio gauta raudona kortelė. Antrajame kėlinyje Kauno klubas padvigubino rezultatą, tačiau BFA sušvelnino skirtumą po Arturo Skuratovičiaus įvarčio ir toliau siekė įgyti pranašumą, tačiau Vadimo Paškevičiaus gauta raudona kortelė apsunkino situaciją. Visgi jauna ekipa nepasidavė, devyniese kovojo iki paskutinių sekundžių.

„Rungtynių pradžia buvo mūsų, turėjome pranašumą ir savo šansų. Tačiau jų neišnaudojome, o varžovams pavyko. Tada žaidimas dėliojosi jau kitaip, o po raudonos kortelės teko vėl viską keisti. Visgi aikštėje nesimatė, kad žaidėme mažumoje. Kūrėme šansus ir, jei būtų lydėjusi didesnė sėkmė, galėjome ir išlyginti.

Antrajame kėlinyje vėl praleidome, bet toliau nepasidavėme, įmušėme įvartį, kuris pagyvino žaidimą. Vėliau net ir likę devyniese nenustojome atakuoti.  Manau, aikštėje nesimatė, kad trūko dviejų žaidėjų. Labai norėjome laimėti, dėl to emocijos liejosi laisvai. Kai jos nurims, mes pasižiūrėsime įrašą, pamatysime ką darėme ne taip. Nusivylėme rezultatu, nes, jei ne raudonos kortelės, rungtynės galėjo pakrypti visai kitaip. Toks jau tas futbolas, viskas gali labai greitai pasikeisti, tai pasimatė šiose rungtynėse. Tai mūsų jaunimui buvo gera pamoka. Tačiau džiugina, kad kovojome iki pat galo, žaisdami devyniese demonstravome savo futbolą. Paskutinėse rungtynėse galvosime tik apie save, nesidairysime kaip sužais kiti. Nuvažiavus tokį kelią, reikia gerai pasirodyti, sužaisti geras rungtynes ir pasiekti rezultatą. O grįžus įvertinti visą sezoną ir pažiūrėki, ką galėjome padaryti geriau“, – po rungtynių kalbėjo treneris P. Leusas.

79 min. į aikštę išėjo BFA B komandoje rungtyniaujantis, bet jau ne vieną kartą pagrindinėje komandoje pasirodantis 16-etis saugas K. Statauskas sako, kad noro paskutinėse rungtynėse komandai tikrai netrūko.

„Pradžioje buvome labai nusiteikę, kovingi, padarėme klaidų, bet atidavėme visas jėgas. Pirma raudona kortelė antrame kėlinyje mus motyvavo papildomai, komanda išėjo tikrai užsivedusi. Praleidome, bet ir sugebėjome atsakyti. Aikštėje pasirodžiau, kai jau žaidėme devyniese. Buvau nusiteikęs kovingai, norėjau padėti komandai pakeisti rungtynių eigą. Turėjome daug progų ir pirmajame, ir antrajame kėliniuose, bet buvo daug emocijų aikštėje, pritrūko ir sėkmės. Kauniečiai buvo labai kovingi ir užsispyrę, kovojo dėl kamuolių, mums buvo nelengva. Adrenalinas dar ir dabar jaučiasi. Laukia paskutinės rungtynės, turime daug raudonų kortelių, bet tai bus šansas žaidėjams iš antros komandos. Mes būsime pasiruošę“, – sakė BFA akademijos saugas.

Paskutinės Pirmos lygos rungtynės BFA komandos laukia spalio 25 d. Mažeikiuose, kur vilniečius priims „Atmosferos“ futbolininkai.