I. Švabovičius: „Sezono finiše viskas priklausys tik nuo mūsų“

Po pergalingo Pirmos lygos pirmojo rato finišo „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) reprezentacinės komandos vyr. treneris Ivanas Švabovičius tikisi, kad pirmieji taškai jauniausiai čempionato komandai įkvėps pasitikėjimo savo jėgomis ir padės siekti pagrindinio sezono tikslo. Apibendrinamas pirmąją sezono pusę futbolo specialistas išskyrė pavykusią jaunimo integraciją.  

Nepaisant progreso, iki pat rato paskutinio turo BFA pirmoji komanda rungtynes baigdavo be taškų savo sąskaitoje. Visgi visos komandos pastangos ir rankų nenuleidimas davė rezultatą – savo namų arenoje po stogu pirmąsias oficialias rungtynes sužaidusi BFA įveikė Kretingos „Miniją“, o vėliau dar trys taškai įskaityti dėl pažeidimų rungtynėse nubaudus sostinės „Riterius B“. Tad BFA iš ilgai užimtos paskutinės lentelės vietos pakilo į tryliktą poziciją. Toks sezono pirmos pusės finišas nudžiugino tiek futbolo specialistą, tiek ekipos gerbėjus.

„Finišas – smagus ir malonus. Tačiau ratas buvo nelengvas, patyrėme daug pralaimėjimų. Prisipažinsiu, kad tikėjausi daugiau pergalių. Tiesa, buvome arti jų, bet pritrūko meistriškumo, patirties ir tikėjimo savimi. Mūsų pagrindinis vartininkas Dominykas Valeckas dėl rimtos traumos buvo ilgai iškritęs, tačiau turime taip dirbti, kad galėtume žaisti su kiekvienu komandos vartininku. Labai džiugu, kad mūsų jauna komanda laimėjo paskutinį rato turą – tai bus pamatas kitai sezono daliai. Tikiuosi, kad mūsų vaikinai pajuto, kas yra pergalė ir ką reiškia laimėti prieš vyrus. Viliuosi toliau matyti tokį žaidimą“, – komandos pasirodymą apibendrino vyr. treneris I. Švabovičius.

Prisimindamas pirmo rato kovas, treneris labiausiai apgailestavo dėl bedančio komandos žaidimo, kai dvejose rungtynėse buvo praleista po šešis įvarčius. Iš geresnių epizodų futbolo specialistas prisiminė istorinį žygį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurėje bei pavykusią jaunų žaidėjų integraciją.

„Labiausiai nesmagu prieš gerbėjus dėl dvejų rungtynių – tai namuose su „Šiauliais“ ir „Panevėžiu B“, kur komanda neparodė valios, buvo be charakterio. Kitose – kovojome, tačiau mūsų galimybės buvo pakankamai ribotos. Džiugina kova LFF taurėje. Nuėjome netrumpą kelią, su Alytaus „Dainava“ sužaidėme išties gražias rungtynės. Susirinko pilnas LFF stadionas, maloniai nustebino toks palaikymas. Kalbant apie kitus teigiamus aspektus – mūsų žaidėjus kviečia rinktinių treneriai. Jau keturiolika mūsų futbolininkų buvo pakviesti į įvairaus amžiaus rinktines. Iš pirmos komandos į stovyklas išvažiavo žaidėjai, kurie niekada anksčiau nebuvo kviesti į stovyklas – tai didžiulis įvertinimas“, – sakė I. Švabovičius.

Kalbėdamas apie komandą, kuri su 18 m. vidurkiu yra pati jauniausia Pirmoje lygoje, BFA treneris išskyrė, kad komandos branduolio formavimas sukasi apie šešiolikos-septyniolikos metų akademijos talentus. Jaunieji futbolininkai gaus dar daugiau žaidybinio laiko, nes į Jungtines Valstijas studijuoti ir žaisti išvyko rezultatyviausias ekipos žaidėjas Lukas Juodkūnaitis ir saugas Eimantas Lotužys.

„Mano patirtis rodo, kad komandai sulipdyti reikia bent poros metų. Trečią sezoną ji jau turi pradėti rodyti rezultatą. Mes kartu dirbame apie devynis mėnesius. Esu patenkintas tuo, ką matau. Dirbsime toliau, kad komanda būtų stipresnė. Turime branduolį, kurį sudaro 2003 m. žaidėjai, aplink juos ir lipdysime komandą. Vyresni žaidėjai padėjo kiek galėjo, juk ir jiems ypač čempionato pradžioje buvo sunku žaisti su jaunimu.

Deleguojame savo narius už Atlanto (juokiasi). Viskas gerai, svarbu, kad 2003 m. futbolininkus integravome. Šią komandą ir kūrėme dėl akademijos auklėtinių, kad jie turėtų kur žaisti. Labiausiai džiaugiuosi matydamas, kaip jaunimui dega akys. O tie akademijos žaidėjai, kurie nepateko į pirmą komandą – jie turi tikslą čia patekti. Kiekvienam mūsų akademijos žaidėjui, kuris parodys norą – suteiksime šansą žaisti Pirmoje lygoje“, – teigė ilgametę patirtį su jaunimu turintis akademijos įkūrėjas.

Antrame pirmenybių rate BFA kovos su 9-14 vietas lentelėje užėmusiomis komandomis ir pasak, I. Švabovičiaus, toliau sieks savo tikslo – neiškristi iš pirmenybių.

„Tikslas lieka tas pats – neiškristi iš lygos sportiniu principu, dėl jo kovosime iki paskutinio turo. Nesvarbu su kuo žaidime, svarbu kaip mes žaisime. Jei mes kiekvieneriose rungtynėse išeisime kaip į finalą – galime tikėtis pačio geriausio. Likusiose paskutinėse rungtynėse viskas priklausys tik mūsų“, – sakė BFA treneris.

Reprezentacinę akademijos komandą sezono metu nuolatos papildė Antroje lygoje žaidžiančios BFA B ekipos futbolininkai, kuriems buvo suteiktas šansas parodyti savo sugebėjimus. Šiemet po dvejų metų pertraukos Haroldo Šidlausko ir Arturo Chatkevičiaus vedama BFA B komanda įpusėjus sezonui demonstruoja vis solidesnį žaidimą ir užsitarnauja labiau patyrusių varžovų pagarbą. Kol kas 3 pergales, vienerias lygiąsias ir aštuonis pralaimėjimus turinti ekipa su dešimt įskaitinių taškų užima dešimtą lentelės vietą.

„Tikslas antrai akademijos komandai buvo toks pats – kuo anksčiau supažindinti jaunimą su vyrų futbolu. Manau, iš šios komandos į pirmą komandą kitame sezone keliaus 5-6 žaidėjai. Tikime, kad jei viskas bus gerai, antra komanda bus filtras, kuris padės jaunimui patekti į Pirmą lygą. Mūsų vienuoliktokai ir dvyliktokai turi žaisti Pirmoje lygoje, o devintokai-dešimtokai – II lygoje“, – akademijos tikslus atskleidė I. Švabovičius.