Į aikštę grįžę BFA futbolininkai pasiruošę Pirmos lygos iššūkiams

Antrame pagal stiprumą šalies čempionate debiutuojanti Vilniaus „Baltijos Futbolo Akademijos“ (BFA) komanda po sušvelnintų karantino sąlygų pradėjo pasiruošimą artėjančiam Pirmos lygos sezonui. Naujų trenerių vedama viena jauniausių čempionato ekipų tikisi akademijos auklėtiniams atverti kelią į profesionalųjį futbolą.

BFA komandą šiame sezone ves treneris Ivanas Švabovičius, kuriam talkins treneris Andžejus Falčikas. Praėjusiais metais BFA auklėtiniai gynė strateginio partnerio FK „Vilnius“ klubo garbę ir užėmė 11-ąją Pirmos lygos lentelės vietą. Tuo metu I. Švabovičius užėmė sporto direktoriaus poziciją, o šiemet futbolo specialistas po pertraukos grįžta prie savo šaknų – komandos treniravimo.

Nuo gruodžio mėn. prasidėjusį komandos treniruočių procesą sustabdė dėl pandemijos įvestas karantinas. Sušvelnėjus jo sąlygoms, BFA komanda atnaujino pasiruošimą į birželio mėn. pradžią nukeltam I lygos startui.

– Ivanai, vos pradėjus pasiruošimo etapą, šalyje buvo paskelbtas karantinas. Kokia komandos forma šiuo metu, kai jau grįžote į aikštę?

Du su puse mėnesio negalėjome treniruotis, tačiau visa komanda dirbo individualiai pagal planą. Susirinkome tik visai neseniai (gegužės 18 d.), atlikome testus. Matosi, kad vaikinai tikrai netinginiavo, o ruošėsi artėjančiam sezonui. Tai džiugina, visa kitą dar reikės tobulinti. Šiuo metu sunku pasakyti, kokia bus mūsų forma. Tačiau su tokiais pat iššūkiais susiduria ir kitos lygos komandos. Klausimas, kuri komanda sugebės greičiau įgyti formą ir žaisti visu pajėgumu.

Karantinas išties mūsų akademijai ir apskritai visiems sportininkams buvo didelis smūgis. Bet prisitaikėme, dabar jau lengviau, pagaliau pirmoji komanda gali treniruotis. Nekantraujame visi grįžti į normalų treniruočių procesą.

– Iki lygos starto birželio pradžioje liko visai nedaug laiko. Kaip vyksta treniruočių procesas?

Treniruojamės kasdien, laisvi tik sekmadieniai. Pirmoji savaitė buvo įvadinė, vertinome žaidėjų fizinį pasirengimą. Toliau įtrauksime taktikos, žaidybinių elementų. Turime tam dvi savaites. Nors sąlygos buvo ekstremalios, jaučiamės, kad esame pasiruošę lygai. Žinoma, ne taip kaip norėtume. Nekantraujame kuo greičiau pradėti žaisti.

– Turėsite vieną jauniausių komandų lygoje, tačiau ją sustiprins ir daugiau patirties turintys žaidėjai.

BFA komandoje žais praėjusiais metais „Vilniui“ atstovavę Lukas Valvonis, Lukas Juodkunaitis ir Dominykas Valeckas. Prie jų prisijungė iš A ir Pirmos lygų klubų atvykę Elvinas Ališauskas, Arnoldas Baulinas, Augustas Aldonis, perspektyvus Emanuelis Puzakinas, Arturas Skuratovičius ir Eimantas Lotužys. Tai bus daugiausiai patirties turintys mūsų žaidėjai, iš kurių tikimės daugiausiai indėlio. Visi likę žaidėjai – tai 2003 m. ir jaunesni akademijos futbolininkai. Tai bus jų pirmieji žingsniai į vyrų futbolą.

– Ar būtent ir todėl BFA nusprendė suburti komandą Pirmai lygai?

Taip, nes turėdami puikią struktūrą ir naujutėlaitę BFA areną, kurioje vienomis geriausiomis šalyje sąlygomis galima treniruotis ištisus metus, supratome, kad turime padėti savo auklėtiniams žengti į vyrų futbolą. Manau, radome geriausią išeitį – subūrėme komandą, kurios 80 proc. narių sudarys BFA užauginti žaidėjai.

– Kaip vertinate praėjusį sezoną ir kokie tikslai keliami šiemet?

Praėjusiais metais pamatėme koks yra Pirmos lygos lygis ir kaip joje reikia žaisti. Šiemet keliame tikslą neiškristi iš lygos, kelti žaidėjų meistriškumą ir kovoti dėl kiekvieno taško. Be abejo, sieksime padėti BFA auklėtiniams atsiskleisti ir būti pastebėtiems. Manau, Lietuvos futbolo kontekste, Pirma yra puiki vieta augti 17-19 m. žaidėjams.

– Į trenerio poziciją grįžtate po penkerių metų pertraukos. Atrodote labai ramus ir pasitikintis savo jaunimu.

Tai man jau trečias kartas karjeroje, kai patirties neturintį jaunimą vedu į vyrų futbolą. Labai tikiu, kad po kelerių metų šios komandos žaidėjų pavardes pamatysime futbolo žemėlapyje. Po tokios patirties jiems bus lengviau pereiti į kitą lygį. Laukia išties sunkus sezonas, tikiuosi, kad mano patirtis leis tą sezoną padaryti kuo lengvesnį.

– Turite ilgametę patirtį dirbant su jaunimu ir esate išugdęs ne vieną profesionalą. Kokie iššūkiai laukia vedant jaunuosius futbolininkus į priekį?

Iš patirties žinau, kad ypač pirmąjį sezoną, būna visko. Sunkiausia vaikinams yra nugalėti save, savo baimes. Tačiau po pirmųjų pergalių atsiranda kitos bėdos – jaunimas pradeda per gerai apie save galvoti ir atsipalaiduoti. Reikia pasitikėti jaunais žaidėjais, leisti jiems klysti ir mokytis. Tas, kas tikrai norės ir nebijos dirbti, tikrai visko pasieks.

– Kaip vertinate šių metų Pirmą lygą, ko galime tikėtis?

Mūsų jaunos komandos laukia daug iššūkių. Yra daug gerų komandų, kurios turi stiprių legionierių. Matosi, kad visos komandos rimtai ruošiasi. Pirmoje lygoje matau kelias stiprias komandas, kurios praėjusiame sezone kovojo dėl pirmųjų pozicijų. Bus keletas tokių jaunų komandų kaip ir mes. Kaip visada klubų B komandos bus sunkiai prognozuojamos. Tačiau esame šiems iššūkiams pasiruošę ir laukiame, kada galėsime pradėti čempionatą.

Iš viso Pirmoje lygoje nuo birželio mėnesio varžysis 14 ekipų. Pirmąsias rungtynes birželio 6 d. išvykoje BFA sužais su Kauno „Hegelmann“ ekipa.

Bfavilnius.lt informacija