H. Šidlauskas apie pirmą sezono pusę: „Skaudžiausios pamokos buvo vertingiausios“

Antroje lygoje žaidžianti „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) B komanda efektingai ir triuškinančia pergale užbaigė pirmą čempionato ratą. Iš viso Haroldo Šidlausko ir Arturo Chatkevičiaus vadovaujami jaunieji futbolininkai su keturiomis pergalėmis, vieneriomis lygiosiomis ir aštuoniais pralaimėjimais užėmė 10 vietą ir toliau kovos su antroje lentelės dalyje likusiomis ekipomis. Prieš antrą sezone pusę vyr. treneris H. Šidlauskas teigiamai įvertino komandos progresą žengiant į vyrų futbolą.

 – Haroldai, kaip įvertintum savo ekipos pasirodymą? Susilaukėte labiau patyrusių varžovų pagyrų, ne kartą buvote pagirti už kovingumą.

Sezoną pradėjome su vyrų komandomis – Vilniaus „Viltimi“, Panevėžio „Ekranu“, Kazlų Rūdos „Šilu“, kurie mus nepagailėjo įvarčių ir davė labai gerų pamokų. Kybartuose su „Sveikata“ praleidome tik du, žaidimas buvo apylygis ir permainingas. Varžovai visada mus įveikdavo rungtynių pabaigoje, nors rungtynių pradžioje mes visada valdydavome situaciją. Patirties stoka šiame rate tikrai darė įtaką, mažos smulkmenos susidėdavo ir todėl turime daugiau pralaimėjimų. Sezono viduryje žaidėme su jaunimo komandomis, vienas rungtynes laimėjome, kitas – ne. Futbolas buvo kitoks – daugiau vaikiškų klaidų, kurių vyrų futbole būna mažai. Negaliu pasakyti, kad sezonas buvo prastas, bet ir ne toks, kokio norėjome. Tikėjomės patekti į stipriausiųjų aštuonetą ir toliau žaisti su lentelės viršaus ekipomis. Turėjome visus šansus ten patekti, bet jų neišnaudojome. Rungtynėse su Vilniaus „Tera“, kurias pralaimėjome 0:2, praradome šansą kilti aukščiau ir po to patekome į tam tikrą duobę, iš kurios pavyko išlipti paskutinėse rato rungtynėse.

– Kas pirmoje sezono pusėje nuteikė teigiamai, labiausiai įsiminė?

Žinoma, labiausiai įsiminė pergalės. Labiausiai vertinu pergalę prieš Vilniaus „Žalgirį B“, kuri yra stipriausių ekipų ketvirtuke. Tai buvo sunkios rungtynės, žalgiriečiai kontroliavo kamuolį, bet mes turėjome savo planą, išnaudojome savo progas ir juos įveikėme. Su Utenos „Uteniu“ pergalę pavadinčiau darbine, o Kėdainiuose su „Nevėžiu B“ žaidėme per patį vidudienį, buvo labai karšta, buvome kiek atsipalaidavę, bet susiėmėme ir laimėjome. To nusiteikimo pritrūko žaidžiant su Alytaus „Vidzgiriu“, kurie atsakė trimis įvarčiais. Tokios pamokos yra labai skaudžios, bet yra pačios vertingiausios. Žinoma, pergalė prieš Vilniaus „Ateitį“ rato pabaigoje labai pakėlė ūpą, labai padėjo žaidėjai iš pirmos komandos. Matosi jų ryškus progresas, tą vakarą jie aikštėje neturėjo lygių.

– Ar pavyko suvienyti komandą, padaryti ją kumščiu? Kaip įvertintum jaunimo pirmąją pažintį su vyrų futbolu?

Pamenu pirmąją treniruotę, kai prie mūsų prisijungė treneris Arturas su savo vaikinais iš išskaidytos Vilniaus FM komandos. Pirmoje treniruotėje, kai visus pakviečiau į aikštės vidurį, matėsi, kad komanda buvo susiskirsčiusi į dvi grupes. Dabar matau vieningą, tarpusavyje daug juokaujančią ir draugišką komandą. Tas mus, trenerius, labai džiugina. Pažintis su vyrų futbolu tikrai pavyko. Daliai žaidėjų teko didesnis krūvis vedant komandą, todėl jie jau yra pilnai integruoti ir dėl jų esu ramus. Šiame sezone aikštėje pasirodė visi žaidėjai, tik 2005 m. futbolininkai gavo mažiau laiko, nes jiems dar reikia labiau pasiruošti fiziškai. Pamatėme ir įvertinome visus savo žaidėjus, su treneriu įvertinome, kurie jau yra pasirengę, o kuriems reikia daugiau laiko. Mažiau aikštėje pasirodžiusių futbolininkų rolė gal nebuvo labai svarbi, bet jie gavo savo minučių ir jų gaus iki sezono galo.

– Antros komandos žaidėjai debiutavo ir Pirmoje lygoje, žaidė reprezentacinėje BFA komandoje. Tai rodo žaidėjų progresą.

Progresas yra akivaizdus. Mūsų jau 4 ar 5 žaidėjai debiutavo Pirmoje lygoje. Tai parodo, kad jie mūsų akademijoje yra matomi, apie juos mes galvojame ir tikiuosi, kad 2-3 futbolininkai kitais metais jau žais pirmoje BFA komandoje. Nenoriu minėti vardų, bet turime kelis stiprius žaidėjus, kurie yra žingeidūs, įsiklauso į trenerių pastabas ir yra labai motyvuoti.

– Sezono pradžioje minėjai, kad su treneriu Arturu iš karto radote bendrą. Ar ją pavyko išlaikyti sezono metu?

Arturas ypač jaučia savo žaidėjus, kuriuos geriau pažįsta nei aš ir duoda man patarimų, kaip prie jų geriau prieiti. Jis pataria, kada jiems duoti laiko, neperspausti. Taip ir bendradarbiaujame: kartais vienas kitą patildome, kai reikia – užvedame. Puikiai sutariame, kartu leidžiame ir laisvalaikį. Arturą labiausiai vertinu už tai, kad jis visada klausia, noriai priima tai, ką aš noriu padaryti. Jis yra fantastinis žmogus ir draugas, todėl dar smagiau yra dirbti su juo.

– Kokios komandos užduotys laukia antrame rate?

Antroje sezono dalyje nebus lengva, bet turime tikslą. Norime kuo daugiau visiems futbolininkams suteikti žaidybinio laiko, jo skirti ir žaidėjams iš Elitinės lygos. Džiaugiuosi, kad mūsų akademijoje yra didelis vaikščiojimas tarp komandų ir lygų – visi mano žaidėjai turi kur žaisti ir tobulėti. Minutės aikštėje, žinoma, svarbu, bet vyrų futbole reikia mokytis ir siekti pergalės, kartais net per sukąstus dantis. Sieksime ir atsirevanšuoti varžovams bei rinkti taškus. Žaisime su apylygėmis jaunimo komandos. Norėjome, žinoma, antrame rate žaisti prieš vyrų komandas, toliau mokytis ir pabandyti jas įveikti. Tačiau esame čia ir stengsimės padaryti viską, kas nuo mūsų priklauso.