Geriausias BFA sezono žaidėjas M. Perveinis: „Šiame sezone tikėjausi epizodinio vaidmens“

Šie metai „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ir Lietuvos jaunimo U-17 puolėjui Martinui Perveiniui buvo įsimintini. Debiutiniame Pirmos lygos sezone šešiolikmetis tikėjosi epizodinio vaidmens, tačiau pirmenybių pabaigoje tapo ne tik rezultatyviausiu pirmosios komandos žaidėju, bet ir gerbėjų bei akademijos trenerių išrinktu geriausiu 2020 m. akademijos žaidėju.

Vienas jauniausių BFA pirmos komandos žaidėjų prieš du metus trenerio Ivano Švabovičiaus kvietimu į Vilnių atvyko iš Pabradės. Iš pradžių futbolininkas bandė važinėti į treniruotes, tačiau treneris pasiūlė apsigyventi Vilniuje ir pilnavertiškai treniruotis. BFA pradėjęs lankyti sportinę klasę Martinas greitai atsiskleidė, stabiliai mušė įvarčius Elitinėje lygoje ir atkreipė pirmos komandos trenerių dėmesį. Iš pradžių pakildavęs nuo suolo, jaunas puolėjas įpusėjus pirmenybėms vis labiau progresavo, o sezoną baigė su 6 įvarčiais ir geriausio žaidėjo titulu.

„Tikrai nesitikėjau. Galvojau, kad titulą pelnys vienas iš vyresnių komandos žaidėjų arba Dominykas Valeckas, kuris sulaukė daug gerbėjų palaikymo. Labai džiaugiuosi, kad sulaukiau trenerių, gerbėjų balsų. Pats išskirčiau D. Valecką ir Igną Kaškelevičių, kurie mano nuomone padarė didelį progresą. Jei man kas sezono pradžioje būtų pasakęs, kad aš būsiu rezultatyviausias, nebūčiau patikėjęs. Maniau, kad debiutiniame sezone maksimaliai gausiu 20 min. per rungtynes“, – nustebimo neslėpė M. Perveinis.

Martinas atviravo, kad sezono pradžia buvo nelengva. Jaunas puolėjas tikėjosi epizodinio vaidmens pakeičiant labiau patyrusį Arturą Skuratovičių, tačiau sezono gale jo įvarčiai padėjo BFA pirmajai komandai pasiekti ilgai lauktų pergalių.

„Sezono pradžia man buvo iš tiesų nelengva. Tiesiai iš Elitinės lygos perėjau į vyrų futbolą, sunkiai sekėsi įsilieti į komandos žaidimą, kai gaudavau 15 min. Pirmoje lygoje reikėjo kovoti su daug vyresniais, patyrusiais, kas man nebuvo lengva. Pamenu savo debiutą Pirmoje lygoje. Turėjome žaisti debiutines sezono rungtynes su Kauno „Hegelmann“. Dieną prieš rungtynes traumą gavo A. Skuratovičius, tačiau tikėjausi, kad jis spės atsistatyti iki rungtynių. Tačiau nespėjo ir mane išleido į aikštę. Labai jaudinausi, kaustė baimė, dėl to ir nelabai kuo padėjau komandai. Tačiau laikui bėgant, su trenerių pagalba po truputį supratau ką turiu daryti aikštėje, kur atsidengti. Tada viskas pasidarė daug lengviau“, – nelengvą pradžią prisiminė futbolininkas.

Po sunkios pradžios jaunas puolėjas suprato, kad jam reikės dar daug ko išmokti. Ne kartą trenerių už profesionalų požiūrį į treniruotes girtas Martinas pradėjo daug dirbti savarankiškai.

„Susidūręs su vyrais supratau, kad be papildomo darbo nieko nebus. Stengiausi gerai dirbti treniruotėse, bet po jų likdavau tobulinti kamuolio varymosi technikos, smūgiavimo. Treneriai visada man sakydavo, kad pirmiausia aikštėje turiu pasitikėti ir tikėti savimi. Po truputį, sunkiai dirbant, pripratau prie lygos, vyresnių komandos žaidėjų, tada ir treneriai pradėjo duoti daugiau žaidimo laiko. Pradėjau žaisti jau po 30 min., atsirado didesnis pasitikėjimas savo jėgomis, daug geriau jaučiausi aikštėje. Savo pirmą įvartį pelniau prieš „Kauno Žalgirį“. Išėjau po keitimo, apie 70 min. ir man pavyko greitai išlyginti rezultatą. Buvo labai smagu, komandos draugai gyrė“, – pasakojo M. Perveinis.

Nuolatinis U-17 rinktinės narys pasižymėjo mušdamas ir už nacionalinę ekipą, o dėl panašumo komandoje dažnai vadinamas Robertu Lewandovskiu.

„Smagu, kad lygina su šiuo puikiu žaidėju, kuris tapo geriausiu Bundeslygoje ir Čempionų lygoje. Jis man yra tikras pavyzdys. Dar žaviuosi Cristiano Ronaldo, jis taip pat aukštas, moka įvarčius mušti, be to, labai sunkiai dirba“, – mėgstamus puolėjus įvardijo BFA žaidėjas.

Kalbėdamas apie ką tik prabėgusį debiutinį sezoną, M. Perveinis sako, kad komanda savo potencialą atskleidė tik sezono pabaigoje ir, jei jis būtų buvęs ilgesnis, BFA vieta lentelėje galėjo būti daug aukštesnė.

„Sezoną suskirstyčiau į dvi dalis. Pirmąjį ratą įvertinčiau blogai, nes nerodėme savo žaidimo, charakterio, nerealizavome progų, praleidę greitai prarasdavome ūpą. Antrajame rate pradėjome žaisti, kovoti vienas už kitą ir pagaliau parodėme savo charakterį. Atrodo, sezonas tik prasidėjo, o čia jau jo pabaiga. Jei jis būtų buvęs ilgesnis, tikrai būtume dar labiau savo žaidimą pagerinę, nes įsibėgėjome tik sezono pabaigoje. Manau, kad mūsų pozicija lentelėje taip pat galėjo būti aukštesnė“, – teigė BFA puolėjas.

BFA sezoną baigė pergale Mažeikiuose, kur Martinas vos per 6 žaidimo minutes du kartus kamuolį nukreipė į vartus.

„Išėjome labai motyvuoti, užsivedę, žinojome, kad reikia tik pergalės. Užspaudėme varžovus jų aikštelės pusėje, Mažeikių „Atmosferos“ vartininkas ir gynėjas nesusikalbėjo, pavyko perimti kamuolį ir įmušti jau pirmąją minutę. Toliau spaudėme ir šį kartą kamuolį perėmė I. Kaškelevičius. Jis man nepagailėjo perdavimo, kirtau į baudos aikštelę ir įmušiau. Tai pirmas kartas mano karjeroje, kai du įvarčius įmušiau taip greitai“, – sezono finišą prisiminė M. Perveinis.

Geriausias BFA sezono žaidėjas negailėjo gerų žodžių ilgametę patirtį su jaunimu turinčiam treneriui I. Švabovičiaui bei sezono gale vairą iš jo perėmusiems dviem jauniems ir ambicingiems treneriams Andžejui Falčikui ir Seržui Tatiefangui, o patirtį Pirmoje lygoje pavadino neįkainojama.

„Labai patiko dirbti su šiais treneriais. Jie mus, jaunus žaidėjus, labai palaikė ir tikėjo. Po nesėkmių nuramindavo, suteikdavo motyvacijos dirbti toliau. Kai pradėjome daugiau trenerių klausyti, viskas pakrypo į gerąją pusę. Man ir visiems jauniems žaidėjams debiutuoti Pirmoje lygoje buvo didžiulis žingsnis į priekį. Turėjome puikias sąlygas, aš po šio sezono jaučiuosi patobulėjęs, sustiprėjęs. Daug prisidėjo ir sportinė klasė, kurioje galiu derinti mokslus su futbolu. Ačiū treneriams už tokias puikias sąlygas.

Tikiuosi, pavyks žaisti ir kitame Pirmos lygos sezone. Turime jauną, ambicingą komandą ir vedančius jaunus žaidėjus, manau, būtume dar stipresni. Prisijungus dar keliems žaidėjams iš BFA B komandos, kurie neblogai rungtyniavo II lygoje, manau, būtume įdomi komanda“, – vilčių kitam sezonui neslėpė M. Perveinis.