BFA žaidėjas L. Valvonis: „Mūsų žaidėjai – maksimalistai“

Pirmai lygai besiruošiančios Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) gynėjas Lukas Valvonis yra vos 22-iejų metų, tačiau jis – vienas labiausiai patyrusių ekipos žaidėjų, iš kurio treneriai šiemet tikisi lyderio vaidmens. BFA futbolininkas su komandos draugais jaunatvišką maksimalizmą pasiryžę panaudoti siekiant pergalių čempionate.

BFA bus viena jaunausių komandų antrame pagal pajėgumą čempionate, kurios pagrindą sudarys sostinės akademijos auklėtiniai, kurie, pasak L. Valvonio, laukia savo šanso pasirodyti.

„Praėjusį sezoną, kai žaidžiau „Vilniaus“ ekipoje, turėjome jauną komandą ir aš jau esu apsipratęs su jaunimu. Tačiau BFA jaunimas yra dar labiau alkanesni pergalėms ir žaidimui. Šioje komandoje iš praėjusio sezono liko tie žaidėjai, kurie labiau nori žaisti ir tobulėti. Viskas komandoje yra puiku, sąlygos tobulėti yra labai geros. Jaunimas tik turi rodyti norą daug dirbti ir tada rezultatai ateis savaime“, – kalbėjo centro gynėjas.

L.  Valvoniui diriguoti žaidimą padės taip pat daugiau patirties kituose klubuose įgiję komandos naujokai Elvinas Ališauskas, Arturas Skuratovičius, praėjusiame sezono kartu žaidę Dominykas Valeckas ir Lukas Juodkūnaitis.

„Esu žaidęs su Arturu ne vienerius metus, Elviną irgi puikiai pažįstu. Jie tikrai mums labai padės. Grįžę į aikštę visi buvome puikios fizinės formos, nes per karantiną dirbome savarankiškai. Dabar trūksta tik žaidimo su kamuoliu ir taktinių dalykų, kuriuos gludinsime šią savaitę. Tikrai būsime pasiruošę čempionato startui“, – teigė BFA futbolininkas.

L. Valvonio teigimu, BFA jaunimas iš kitų lygoje išsiskirs maksimalizmu, o kalbėdamas apie šių metų Pirmą lygą, futbolininkas sako, kad bus įdomu pažiūrėti, kaip čempionatui pasiruošė kitos ekipos.

„Dar anksti kalbėti, bet ši komanda yra maksimalistai. Jaunimas nori visko čia ir dabar, dėl to kartais perdega. Tačiau su laiku, manau, jie išmoks savo maksimalizmą pritaikyti ten, kur reikia. Teko susidurti su Vilniaus miesto komandomis. Įvairių pokyčių pas juos įvyko, yra naujų veidų. Bus įdomu pažiūrėti, kas pasikeitė kitų miestų komandose. Manau, bus tikrai stiprių ekipų, tarp jų – mūsų pirmasis varžovas Kauno „Hegelmann“. Labai gerai, kad su jais susitinkame, pasitikrinsime save ir toliau galėsime dėliotis planus“, – prieš lygos startą kalbėjo žaidėjas.

Repeticiją prieš čempionato pradžią BFA turėjo draugiškame susitikime su Vilniaus „Vyčiu“, kur ilgą laiką pirmavę, pergalę iš rankų komanda 2:4 (2:1) išleido rungtynių pabaigoje.

„Su „Vyčiu“ pirmas kėlinys buvo geras, pirmavome. Tačiau matosi, kad mums dar trūksta rungtynių ritmo pajautimo. Galime sužaisti 60 min., tačiau per likusias 30 min. pametėme ritmą. Tikimės tai sutvarkyti šią savaitę, kad galėtume žaisti pilnu tempu. Po pirmojo rato norime būti pirmajame aštuntuke“, – jaunos komandos ambicijų neslėpė L. Valvonis.