BFA komanda: į vyrų futbolą žengiantis jaunimas sieks įrodyti savo vertę   

Birželio 5 d. startuosiančioje Pirmoje lygoje Baltijos futbolo akademijos (BFA) komandos garbę gins jaunieji šios sostinės akademijos auklėtiniai, kuriems tai bus pirmasis žingsnis į vyrų futbolą. Prie jų prisijungę tiek A lygos, tiek Pirmos lygos patirties turintys futbolininkai padės ginti akademijos garbę. Kviečiame susipažinti su BFA komandos sudėtimi.

Vartininkai

Pagrindiniu komandos vartų sargu bus jaunas ir perspektyvus žaidėjas Dominykas Valeckas, kuris praėjusiais įgijo Pirmos lygos patirties gindamas strateginio partnerio FK „Vilnius“ vartus. Dominykas buvo tvirtas startinės sudėties žaidėjas, ne kartą gelbėjo savo komandos vartus ir BFA vienuolikėje jis neabejotinai bus vienas komandos lyderių.  Jam padės taip pat jauni vartininkai Audrius Likša, Danielis Bukel, kurie lauks savo šanso parodyti savo sugebėjimus.

Gynėjai

Centro gynėjas Lukas Valvonis, kuris yra vienas vyriausių ir labiausiai patyrusių ekipos žaidėjų, šiemet vėl turės imtis lyderio vaidmens ginant savo komandos vartus. Praėjusiais metais jis su D. Valecku buvo „Vilniaus“ startinės sudėties žaidėjas ir komandos kapitonas.

Lukui gynyboje padės iš DKF „Dainavos“ prisijungęs Emanuelis Puzakinas bei neblogai kontrolinėse sezono rungtynėse žaidęs BFA vidurio gynėjas Tomas Petkevičius. Gynybos viduryje taip pat žais Ernestas Linkevič ir Džiugas Ignatavičius, o kraštuose padės komandos draugai Antanas Buteliauskas ir Jokūbas Višinskas.

Saugai

BFA auklėtinis Lukas Juodkūnaitis praėjusiais metais debiutavo I lygoje ir spėjo ten pasižymėti trimis įvarčiais. Šiemet atakuojantis saugas bus vienas iš komandos vedlių, kuris krašte kels grėsmę varžovų vartams.

Jam padės  iš Vilniaus „Vyčio“ atvykęs Pirmą lygą puikiai pažįstantis vidurio saugas Augustas Aldonis. Dar vienas naujas veidas – tai atakuojantis saugas Eimantas Lotužys, kuris praėjusiame sezone taip pat vilkėjo Vilniaus „Vyčio“ marškinėlius. Atraminis saugas Eivinas Ališauskas Iš „Riterių“ turėtų būti iš vedančių žaidėjų. Žaidėjas praėjusį sezoną atstovaudamas „Riterių B“ ekipai I lygoje spėjo pasižymėti 4 įvarčiais.

Jaunieji krašto saugai broliai Tomašas ir Danielis Gulbickiai čempionato metu lauks galimybės atskleisti savo sugebėjimus. Tiesa, Tomašas jau žino ką reiškia pelnyti įvartį I lygoje: praėjusiame sezone vos 15-etis BFA futbolininkas pasižymėjo pergalę atnešusiu įvarčiu „Vilniaus“ ekipai.

Pirmos lygos patirties įgaus praėjusiais metais rungtynėms registruotas, bet nepasirodęs BFA U-17 komandoje žaidęs vidurio saugas Gabrielius Džonis Puzas ir atraminis saugas Vadimas Paškevič.

BFA krašto saugas Ignas Kaškelevičius, kuris pasižymi itin profesionaliu požiūriu, bet kada bus pasiruošęs mušti įvarčius ir stoti į puolėjo poziciją.

Puolėjai

Prie klubo prisijungęs Arturas Skuratovičius, tikimasi, įvarčių varžovams nepagailės. A lygos klubuose Klaipėdos „Atlante“ ir Vilniaus „Žalgiryje“, o pernai „Vytyje“ rungtyniavęs puolimo grandies žaidėjas praėjusiame I lygos sezone pasižymėjo dviem įvarčiais.

Dar vienas iš „Vyčio“ atvykęs jaunas puolėjas – Arnoldas Baulinas, praėjusiais metais spėjęs sužaisti ir Lietuvos studentų čempionate. Akademijos auklėtinis Martin Perveinis, pasižymintis tvirtu sudėjimu, taip pat bandys varžovus nubausti tiksliais smūgiais į vartų tinklą.

Treneriai

Vyr. ekipos treneriu tapo Ivanas Švabovičius – BFA akademijos įkūrėjas grįžta į vyr. trenerio kėdę po penkerių metų pertraukos. Ilgametę patirtį turintis specialistas bandys padėti jaunimui įgauti patirties.

Treneris Andžejus Falčikas – akademijos treneris bei techninis direktorius puikiai pažįsta savo auklėtinius bei padės jiems žengti žingsnį į kitą etapą.

Vartininkus ruoš BFA vartų sargų treneris Pavelas Leusas – puikiai futbolo pasaulyje žinomas buvęs Lietuvos rinktinės vartininkas, savo karjeroje atstovavęs ne vieną Lietuvos ir užsienio klubą.