BFA keliauja į kitą LFF taurės etapą

„Baltijos futbolo akademija“ (BFA) sėkmingai įveikė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės II-ojo etapo barjerą ir žengia toliau. Emocingose ir raudonomis kortelėmis pažymėtose rungtynėse sostinės komanda 3:2 (1:1) įveikė Kazlų Rūdos „Šilą“.

Jaukiame Kazlų Rūdos stadione rungtynes kiek aštriau pradėjo aikštės šeimininkai. Jau 6 min. jie sukūrė dvi pavojingas progas: iš pradžių BFA vartų sargui Audriui Likšai teko atremti Džiugo Omilevičiaus stiprų smūgį, vėliau BFA vartams grėsmė kilo po pakelto „Šilo“ kampinio.

14 min. nuo dar vieno smūgio savo ekipą išgelbėjo BFA vartininkas, tačiau po minutės veiksmas tikslus saugo Luko Juodkūnaičio smūgis išvedė sostinės komandą į priekį – 0:1.

Tačiau jau 22 min. dešiniuoju kraštu prasiveržęs „Šilo“ žaidėjas Artiomas Spelmanas neklydo ir kamuolį nukreipė į kairįjį vartų kampą – 1:1.

28 min. laimę iš toli pabandė kairiojo gynėjo pozicijoje žaidęs Tomašas Gulbickis, o kitoje aikštės pusėje „Šilo“ žaidėjai surengė greitą kontrataką, tačiau aikštės arbitras fiksavo nuošalę ir šeimininkų įvartis nebuvo įskaitytas.

37 min. Lukas Valvonis savo komandą išgelbėjo nuo Ričardo Beniušio atakos, kai paskutinę akimirką  išmušė kamuolį iš po Kazlų Rūdos puolėjo kojų. BFA atsakė Eimanto Lotužio klastingu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų, visgi kamuolys skriejo visai šalia virpsto.

Antra rungtynių dalis BFA prasidėjo itin nesėkmingai – jau 47 min. greitos atakos metu prie pat vartų atsidūręs Ramūnas Mačežinskas nukreipė kamuolį į vartų tinklą ir išvedė šeimininkus į priekį – 2:1.

L. Juodkūnaitis 54 min. dar kartą galėjo pasižymėti rungtynių protokole, tačiau jo tolimas ir galingas smūgis smūgis skriejo virš skersinio. Savo progų sulaukė ir Arturas Skurtavočius: iš pradžių BFA puolėjas gavo puikų Augusto Aldonio perdavimą iš dešiniojo aikštės krašto, tačiau pelnyti įvarčio neleido iš vartų išėjęs „Šilo“ vartininkas Giedrius Zenkevičius. Vėliau po T. Gulbickio perdavimo puolėjo smūgis skriejo visai šalia kairiojo vartų virpsto.

Rungtynėse netrūko geltonų ir raudonų kortelių: iš pradžių už ginčus buvo išvarytas „Šilo“ vyr. treneris Saulius Vikartas, o 81 min. už antrą geltoną kortelę pašalintas svečio pirmojo įvarčio autorius R. Mačežinskas, 84 min. emocijų nesuvaldžiusiam R. Beniušiui teisėjas taip pat liepė palikti aikštę.

Po gražiai realizuoto baudos smūgio 84 min. dar kartą įvartį pelnė L. Juodkūnatis, o dėl teisėjų darbo protestuodami „Šilo“ futbolininkai leido Augustui Aldoniui persvesti rezultatą – 2:3. Po itin keistos rungtynių pabaigos BFA žengė į kitą turnyro etapą.

BFA: A. Likša, E. Mockus, L. Valvonis, E. Puzakinas, E. Lotužys, I. Kaškelevičius (nuo 46 min. A . Aldonis), L. Juodkūnaitis, T. Gulbicki, V. Paškevič, E. Ališauskas ir A. Skuratovič (nuo 54 min. A. Baulin). 

„Šilas“: M. Kulilauskas, ( nuo 46 min. G. Zenkevičius), A. Račkus, R. Beniušis. R. Montvilas, A. Spelman, D. Isoda, D. Omilevičius, M. Minevičius, G. Urba (nuo 67 min. E. Bindokas), R. Mačežinskas, T. Kvietkauskas (nuo 54 min. H. Serbenta (nuo 81 m. F. Petrovas)).