BFA kapitonas L. Valvonis apie Pirmos lygos startą: „Sieksime kilti kuo aukščiau“

Naujais žaidėjais pasistiprinusi Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda jau šį šeštadienį pradeda Pirmos lygos sezoną. Antrus metus iš eilės pirmenybėse žaisiančios ekipos kapitonas Lukas Valvonis sako, kad komanda žvalgosi į pirmą lentelės pusę ir kelia ambicingesnius tikslus.

Pernai trenerių Anždėjaus Falčiko, Seržo Tatiefango, vartininkų trenerio Pavelo Leuso ir fizinio rengimo trenerio Georgo Freidgeimo vadovaujama jauniausia čempionato komanda liko tryliktoje lentelės vietoje. Šiemet, įgavę patirties vyrų futbole, pasistiprinę perspektyviais legionieriais, patobulėjusiais BFA antros komandos nariais, akademijos reprezentacinė komanda dairosi į aukštesnes pozicijas.

„Komandos branduolys, sudarytas iš akademijos auklėtinių, išliko, prisijungė legionierių, kurie, tikimės, pagerins žaidimą. Žinoma, jiems dar reikia laiko priprasti, o mes stengėmės juos šiltai priimti, kad jaustųsi kaip šeimoje. Futbolo kalba – universali, aikštėje suprantame vienas kitą. Turėsime sveikos konkurencijos, kuri privers mus visus tobulėti ir išeiti iš komforto zonos. Tai išeis visiems į naudą, komandos lygis kils. Rūbinėje – linksmiau, legionieriai yra emocingi, draugiški, tikimės jų didelės pagalbos“, – kalbėjo prieš pat lygos startą kapitonu perrinktas L. Valvonis.

Vieno labiausiai patyrusių 23 m. vidurio gynėjo teigimu, nors, dabar jaunimas žino ko tikėtis ir išmoko praėjusiame sezone gautas pamokas, atsipalaiduoti negali.

„Mūsų jaunimas peršoko vieną laiptelį – vietoje Antros lygos iškart pradėjo žaisti Pirmoje, turėjo pilną sezoną žaisdami su vyrais. Ne kartą buvo gerai pamokyti, todėl šiemet, manau, jie bus stipresni, labiau pasitikintys savimi. Be to, žinome kas laukia, pernai jaunieji žaidėjai galėjo tik numanyti apie laukiančius iššūkius. Bet ramiai laukti sezono irgi negalime, turime atitinkamai ruoštis, įdėti dar daugiau jėgų ir darbo“, – kalbėjo vienas ekipos lyderių.

Šiame sezone Pirma lyga pasitinka taip pat atsinaujinusi, pasipildžiusi naujais nariais.

„Lygoje daug reikšmingų pokyčių – net keturios komandos pirmą kartą per lygos istoriją išėjo į A lygą. Be to, atėjo naujokų, kitų klubų dukterinių komandų. Sunku juos vertinti, kai neteko prieš juos žaisti. Tačiau lygis bus aukštas, prieš sezoną visi stiprino savo sudėtis. Komandos pamatė, kad galima gauti bilietą į aukštesnį divizioną ir dėl to tikrai kovos. Pirmas septintukas turėtų būti tvirtas. Žinoma, sunku prognozuoti, nes lyga išties bus pasikeitusi“, – teigė L. Valvonis.

Apibendrindamas pasiruošimo etapą, kuriame BFA sužaidė daugiau 12-ika kontrolinių rungtynių, iškovojo penkias pergales, patyrė penkis pralaimėjimus, du kartus sužaidė lygiosiomis, kapitonas džiaugėsi puikiomis sąlygomis ir kokybišku procesu.

„Turėjome nuostabias sąlygas treniruotis BFA arenoje visus tris mėnesius. Turėjome įvairių priešininkų, tarp kurių buvo A lygos klubų. Pradžia buvo sunki, tačiau dirbome, įsibėgėjome ir per paskutines kontrolines rungtynes atrodėme jau visai neblogai. Komunikacija aikštėje išties pagerėjo. Stengėmės analizuoti jas klaidas, mokytis iš jų. Esame pasiruošę, bet startinės rungtynės viską parodys“, – sakė BFA gynėjas.

Kalbėdamas apie tikslus, žaidėjas akcentavo, kad konkrečios vietos komanda nėra nusimačiusi, tačiau sezono gale nori save matyti pirmoje lentelės pusėje.

„Minimalūs tikslai – aukštesnė vieta nei pernai. Bet lyga bus konkurencinga ir nenuspėjama, todėl bandysime kabintis į aukščiausias vietas ir pabaigti sezoną pirmoje lentelės pusėje ir kuo aukštesnėje pozicijoje. Esame užsidegę to pasiekti“, – ambicijų neslėpė L. Valvonis.

Pirmasis BFA varžovas – į svečius atvyksianti Mažeikių „Atmosfera“, su kuria praėjusiame sezone buvo pasidalinta po pergalę. Rungtynes kovo 20 d. 19.30 val. tiesiogiai galėsite stebėti BFA „Facebook“ paskyroje.