BFA ir „Hegelmann“ sukirto rankomis: suteiks galimybes perspektyviausiam jaunimui

Viena didžiausių futbolo akademijų šalyje sostinės „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) ir augantis bei sau didelius tikslus keliantis Kauno rajono FC „Hegelmann“ klubas pradeda unikalią partnerystę ir kartu rūpinsis jaunųjų šalies žaidėjų integracija į profesionalųjį futbolą. Talentingiausi Vilniaus akademijos žaidėjai nuo šiol turės šansą išbandyti save A lygoje žaidžiančiame Kauno rajono klube ir tai bus naujas kokybinis žingsnis BFA istorijoje.

Sausio 22 d. Vilniuje Kauno rajono „Hegelmann“ ir BFA reprezentacinė komanda sužaidė kontrolinį susitikimą, kuriame pergalę išsivežė svečiai. Rungtynių pertraukos metu abiejų organizacijų vadovai apsikeitė simboliniais marškinėliais, kurie įtvirtino pradėtą partnerystę.

„Sutampa ne tik ne mūsų spalvos – mėlyna ir balta, bet ir požiūris į futbolą bei jaunimo ugdymą. Esame jaunos ir veržlios organizacijos, kurios siekia padėti atsiskleisti jauniesiems šalies talentams. Mūsų akademijos vienas iš svarbiausių tikslų – ruošti aukšto meistriškumo žaidėjus šalies rinktinėms bei profesionaliajam sportui. Tam, kad mūsų jaunieji futbolininkai turėtų atspirties tašką į suaugusiųjų futbolą, subūrėme Pirmoje lygoje žaidžiančią reprezentacinę komandą, o dabar patys geriausi mūsų žaidėjai turės šansą išbandyti save dar aukštesniame lygyje – A lygos klube. Tai puiki galimybė mūsų talentams atsiskleisti didžiulį progresą parodžiusioje „Hegelmann“ organizacijoje. Džiaugiamės, kad yra klubų, suinteresuotų abiem pusėms naudingu bendradarbiavimu“, – teigė BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius.

„Manau, jog tai perspektyvi partnerystė, nes abejos organizacijos ne tik žodžiai, bet ir darbais rūpinasi jaunimo integracija į vyrų futbolą. Šiuo metu ši tema mūsų šalies futbole yra ganėtinai jautri, todėl kartu su BFA stengsimės suteikti perspektyviausiam jaunimui išbandyti save A lygos klube. Labai tikimės, jog šio bendradarbiavimo dėka talentingi jaunuoliai, kurie atstovauja rinktinėms, galės praverti A lygos klubo duris, o gal netgi pasiekti daugiau. Manau, tai bus geras potencialas ir mūsų augančiam klubui“, – teigė FC „Hegelmann“ prezidentas Dainius Šumauskas.

Organizacijos ketina keistis ir gerąja patirtimi, suteikti šansus naudotis sporto bazėmis. 2009 m. Kaune įkurtas „Hegelmann“ klubas 2020 m. Pirmos lygose sezone buvo vieni iš pirmenybių favoritų ir išsikovojo teisę žaisti A lygoje, debiutiniame sezone finišuodami penktoje pozicijoje. Šiuo metu vyr. trenerio Andriaus Skerlos vadovaujamas klubas ruošiasi jau antrajam sezonui aukščiausiame šalies divizione.

Tuo metu BFA Vilniuje lanko beveik 1000-is 3-18 m. jaunųjų futbolininkų (-ių), o 2021 m. akademija įkūrė ir filialą Visagine, kur jų paslaugomis naudojasi beveik 200 vietos vaikų. Reprezentacinė iš akademijos jaunimo sudaryta komanda, už kurios vairo stovi vyr. treneris Haroldas Šidlauskas, ruošiasi trečiam sezonui Pirmoje lygoje.

Pagal „Anderlecht“ jaunimo programą ugdomi BFA auklėtiniai yra nuolatos kviečiami į įvairaus amžiaus šalies rinktines, ne vienas vyko į Italijoje „Serie A“ klubų peržiūras, pernai BFA U-15 ekipa tapo šalies čempionais.