BFA gynėjas A. Buteliauskas: „Tikėjimas veda mus į priekį“

Iki Pirmos lygos sezono finišo likus vos dviem turams Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) jaunoji ekipa galvoja tik apie savo pagrindinio tikslo – išlikimą lygoje – įgyvendinimą ir sezono pabaigtuves pergalinga nata. Sezono pabaigoje atsiskleidusios ir rezultatus pradėjusios demonstruoti ekipos jaunasis karšto gynėjas Antanas Buteliauskas sako, kad jauną komandą motyvuoja išaugęs tikėjimas savimi.

Prieš rinktinių pertrauką lygoje BFA vaikinai svarbioje kovoje išsigelbėjo su sostinės „Riterių B“ komanda, kurioje po kapitono Luko Valvonio tikslaus smūgio galva paskutinėmis rungtynių minutėmis iškovojo lygiąsias 1:1 (0:1) ir pratęsė ketverių be pralaimėjimų rungtynių seriją. BFA dešiniojo krašto gynėjas A. Buteliauskas sako, kad šiame etape svarbiausias yra rezultatas.

„Nesame pratę žaisti ant natūralios žolės, todėl paskutinės rungtynės Trakuose mums buvo nelengvos. Nesisekė išlaikyti kamuolį, dėl to ir savo progų neišnaudojome. Tačiau kovojome iki galo ir išlyginome rezultatą. Mums buvo itin svarbu neprarasti taškų. Paskutinio turo rezultatas rodo, kad šiuo metu galime kovoti su bet kuria komanda. Svarbiausia, kad sugebėjome pasiekti teigiamą rezultatą. Tikiu, kad taip ir užbaigsime šį sezoną“, – išvyką Trakuose prisiminė BFA akademijoje atsiskleidęs futbolininkas.

Nors jauniausios čempionato komandos likimas spręsis paskutiniuose turuose namų arenoje ir išvykoje, tai, pasak gynėjo, didelės įtampos nekelia, o labiausiai ekipą palaiko jos išaugęs tikėjimas.

„Daug treniruojamės, ruošiamės, esame susižaidę tarpusavyje ir žinome, ką sugeba kiekvienas komandos draugas. Tikiu, kad jaunystė su mūsų demonstruojamu atkaklumu ir veržlumu yra privalumas, o ne trūkumas. Tikėjimas yra mūsų komandos jėga, kuri veda mus į priekį“, – sakė A. Buteliauskas.

Kalbėdamas apie savo ir komandos draugų debiutą Pirmoje lygoje 17-etis akademijos auklėtinis sako, kad sezonas buvo labai vertingas.

„Dabar jau žaisdamas suprantu, kad Pirma lyga nėra toks nepasiekiamas barjeras, koks man atrodė anksčiau. Čia itin svarbus yra geras fizinis pasiruošimas, nusiteikimas prieš kiekvienerias rungtynes. Ne mažiau svarbu visada išlaikyti šaltą protą ir būti susikoncentravusiam visas 90 minučių“,.– teigė gynėjas.

Rinktinių pertraukos metu BFA toliau sunkiai dirbo bei sužaidė draugiškas rungtynes su BFA B ekipa, kuri rungtyniauja II lygoje. Draugiškas rungtynes laimėjo pirmoji akademijos komanda, kuri savo namų arenoje po stogu sužais su lentelės kaimynu „Kauno Žalgiriu B“ (13 vieta, 10 taškų). Ekipas skiria tik taškas, o pirmąjį atkaklų ir rezultatyvų susitikimą 3:2 (2:1) laimėjo Dominyko Galkevičiaus vedama antroji „Kauno Žalgirio“ ekipa.

„Pirmos mūsų tarpusavio rungtynės Kaune baigėsi nesėkme. Tuo metu dar nebuvome įgavę geriausios formos, trūko ir pasitikėjimo, nerealizavome savo progų. Kauniečius laikome labai rimtu varžovu, todėl kova dėl išlikimo bus tikrai atkakli. Mėgstu T. Roosevelto posakį: „Tikėkite, kad galite ir pusę kelio jau bus įveikta“, todėl labai tikiu mūsų pergale ir noriu pakviesti visą mūsų BFA bendruomenę padėti mums pasiekti pergalę“, – į paskutines namų rungtynes pakvietė A. Buteliauskas.

Priešpaskutinės lygos rungtynės BFA arenoje įvyks šį šeštadienį, spalio 17 d., 17.00 val. BFA arenoje.