Atsinaujinusi pirmoji BFA komanda: vietos jaunimui padės legionieriai

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) pirmoji komanda antrąjį iš eilės sezoną Pirmoje lygoje pasitinka atsinaujinusi. Pasistiprinusi jaunais ir perspektyviais legionieriais bei patobulėjusiais antros komandos nariais, BFA reprezentacinė komanda tikisi sudaryti rimtą konkurenciją lygos klubams. Kviečiame susipažinti su komandos nariais.

2020 m. debiutiniame sezone jauniausia antro pagal pajėgumą šalies čempionato komanda įsibėgėjo sezono pabaigoje ir liko tryliktoje vietoje. Kaip ir praėjusiais metais, didžiąją BFA komandos dalį narių sudarys akademijoje užauginti jaunieji futbolininkai, prie kurių prisijungs nariai iš antros BFA komandos bei jauni ir perspektyvūs talentai iš užsienio šalių, iš kurių tikimasi pagalbos akademijos jaunimui.

Treneriai

Andžėjus Falčikas – jaunas futbolo specialistas su komanda dirbs antrąjį sezoną iš eilės. Puikiai darbą su jaunimui išmanantis ir akademijos futbolininkus pažįstantis treneris neabejotinai motyvuos savo jauną komandą kuo geresniems rezultatams.

Seržas Tatiefangas – buvęs žaidėjas ir treneris prie BFA prisijungė jau įpusėjus praėjusių metų sezonui. Specialistas iš Kamerūno ne tik įnešė naujovių, bet šiemet jo inciatyva komanda pasipildė perspektyviais legionieriais.

Buvęs Lietuvos rinktinės vartininkas, o dabar BFA vartininkų treneris Pavelas Leusas toliau tęs darbą su talentingais akademijos vartų sargais.

Praėjusių metų rudenį akademijos trenerių kolektyvą sustiprino buvęs šalies rinktinės ir Vilniaus „Žalgirio“ gynėjas Georgas Freidgeimas, kurio atsakomybėje – komandos fizinis pasiruošimas.

Komandos vyrus ir toliau nuo traumos saugos bei treniruočių procese padės kineziterapeutė Deimantė Šopytė.

Vartininkai

Traumą bebaigiantis išsigydyti 17-etis Dominykas Valeckas ir vėl bus pagrindiniu komandos vartų sargu. Tai bus jau trečias BFA talento sezonas Pirmoje lygoje, kur Dominykas bus vienu iš komandos lyderių. Jam padės kitas perspektyvus vartininkas 18-etis Danielis Bukelis ir 19-etis Ernestas Černiavskis.

Gynėjai

Vidurio gynėjas Lukas Valvonis vėl neabejotinai bus ekipos lyderiu tiek aikštėje, tiek už jos ribų. Praėjusiame sezone 23 m. futbolininkas padėjo akademijos jaunimui adaptuotis prie vyrų futbolo, pats dažnai ėmėsi inciatyvos ir net mušė įvarčius. Šiemet jis sulaukė rimtos pagalbos aikštės viduryje – iš Kolumbijos atvykusio taip pat tvirtai sudėto ir aukštaūgio 20-ečio centro gynėjo Francisco Campo. Gynybos linijoje tikrai išvysime pernai atsiskleidusį ir patobulėjusį 17-etį Tomą Petkevičių, gynybos grandį sustiprins perspektyvusis Andrius Kežūnas, kuriam vos 16 m.

Kairiajame gynybos krašte antrame sezone iš eilės išvysime 20-etį Emanuelį Puzakiną, kuris mėgsta prisijungti į atakas, jam padės taip pat kairėje žaidžiantys 16-ečiai Janas Stupakas, Edgaras Pavlosvkis. Dešiniajame krašte varžovų atakas stabdys antrą sezoną žaisiantys 18-ečiai Antanas Buteliauskas ir Džiugas Ignatavičius bei antros komandos narys bendraamžis Pavelas Kulikovskis.

Saugai

Pernai atsiskleidęs 17-etis vidurio saugas Vadimas Petkevičius ir Italijoje žaidęs 19-tis Deimantu Rimpa neabejotinai taps rimta jėga aikštės viduryje. 17-etis Džonis Gabrielius Puzas praėjusiais metais įgijo Pirmos lygos patirties, o kūrybingas 19-etis saugas iš Kolumbijos Juanas Sandovalis įvarčiais ir aštriais parsiveržimas pasižymėjo ikisezoninių rungtynių metu ir turėtų padėti puolėjams bausti varžovus tiksliais smūgiais.

Saugų liniją sustiprins ir BFA antros komandos praėjusio sezono lyderiai 18-etis Danielis Misiūnas, kuris vis dar gydosi kojos lūžį, ir 17-etis Denisas Podubnas bei bendraamžis Edas Edgaras Dirmeikis.

Kairiame puolimo krašte į atakas leisis perspektyvusis saugas 16-etis Tomašas Gulbickis, kuriam tai bus net trečias sezonas Pirmoje lygoje. Ekipą sustiprino 20-etis krašto saugas iš Nigerijos Bashiras Dan’Asabe Abdullahi, o itin dideliu greičiu pasižymintis 17-etis Kajus Statauskas savo reidais turėtų draskyti varžovų gamybą.

Dešiniajame krašte priešininkų gynėjus ir toliau gąsdins pernai atsiskleidęs 17-etis Ignas Kaškelevičius, taip pat pasižymintis dideliu greičiu. Jam padės P. Kulikovskis.

Galingai turėtų atrodyti BFA puolimo linija: patyręs ir antrame sezone žaisiantis 24 m. puolėjas Arturas Skuratovičius, rezultatyviausias žaidėjas ir praėjusio sezono geriausias metų futbolininkas bei jaunimo rinktinės puolėjas 17-etis Martinas Perveinis bei prieš pat lygos startą į Vilnių atvykęs 19-etis perspektyvus Kamerūno puolėjas Junior Landry Dongue Tsanou.

BFA Pirmos lygos čempionate startuos jau kovo 20 d. rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“. Žiūrovai į rungtynes nebus įleidžiami, tačiau tiesioginę transliaciją bus galima stebėti akademijos „Facebook“ paskyroje.

Visi komandos nariai.