Vilniaus BFA kapitonas A. Gackas: „Turime bet penkis žaidėjus, kurie gali išvykti į užsienio klubus“

Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) kovo 11 d. pradės jau ketvirtą savo sezoną Pirmoje lygoje. Į Italijos Serie A ekipas išleidusi net keturis žaidėjus bei atsisveikinusi su vyresniais žaidėjais, vienos didžiausių šalyje akademijų ekipa tikisi, kad jų vietą užims augantys talentai. Šiemet kapitono raištis patikėtas antrą sezoną BFA žaidžiančiam 23 m. saugui Aurimui Gackui, kuris sako, kad komandoje potencialą būti pastebėtiems užsienio klubų turi bent penki žaidėjai.

2022 m. Pirmos lygos sezone kol kas istorinę 7-ą vietą užėmusią ekipą paliko į AC „Perugia“ išvykęs 17-etis Adrianas Lickūnas, su „Genoa CFC“ kontraktus pasirašę 16-ečiai Nedas Garbaliauskas ir Lukas Klišys, o su Salerno „Salernitana“ – 19-etis puolėjas Martinas Perveinis. Vyr. trenerio Haroldo Šidlausko ekipa atsisveikino su vyresniais žaidėjais Luku Valvoniu, Dominyku Kodz ir Ernestu Černiavskiu. Iš labiau patyrusių žaidėjų komandoje liko A. Gackas, kuris praėjusiame sezone ėmėsi lyderio vaidmens komandos rūbinėje.

„Mano užduotys išliko tos pačios – padėti jaunimui aikštėje ir už jos ribų. Kaip tik gerai, kad liko mažiau vyresnių žaidėjų – jaunimas turi imtis lyderystės ir nesislėpti už mūsų nugaros. Nejaučiu didesnės atsakomybės nei praėjusiame sezone. Žinau, kad negaliu daryti vaikiškų klaidų, visi iš manęs tikisi kokybės ir pagalbos. Specialiai vaidmens rūbinėje nesiėmiau, bet mano tokia jau asmenybė: moku ir pajuokauti, ir patarti bei padėti. Mane motyvuoja, kai matau rezultatą ir kai mūsų jaunimui pavyksta išvažiuoti į užsienio klubus“, – apie jam keliamas užduotis kalbėjo vyriausias BFA žaidėjas ir kapitonas A. Gackas.

Kovingumu pasižymintis saugas teigia, kad šiame naujame sezone ir toliau nori matyti vėl aršiai kovojančią ekipą, kurioje atsiskleistų ir užsienio klubų dėmesį užkariautų bent penki BFA augantys talentai.

„Praėjusiame sezone sakiau, kad svarbiausia yra kovoti. Sezonas buvo įdomus, gal tik 2-3 rungtynes atidavėme be kovos, o visose kitose kovėmės iki galo. Tai mane tenkino, patiko kovinga dvasia, nors ne visada pavyko žaisti gražiai. Asmeniškai, negalvoju apie vietą lentelėje sezono gale, bet noriu kovoti ir padėti jaunimui imtis lyderystės, sužibėti ir pakilti į aukštesnį lygį. Manau, turime bent penkis potencialius žaidėjus, kurie gali atkreipti užsienio klubų dėmesį“, – dėstė A. Gackas.

Sostinės Karoliniškių mikrorajone įsikūrusioje BFA arenoje čempionatui komanda ruošėsi visą žiemą ir iš viso sužaidė 8 kontrolinius susitikimus su Pirmos bei A lygos komandomis, o paskutiniame susitikime kovo 4 d. 0:3 (0:0) nusileido Latvijos aukščiausios lygos FK „Tukums“ komandai.

„Turėjome neblogų rungtynių su geromis komandomis. Buvo komandų, kur galėjome ir kamuolį palaikyti, ir taktines užduotis spręsti, bet sunku vertinti, viską parodys rezultatai Pirmoje lygoje. Pagrindus turime, esame pasiruošę fiziškai, nors dabar atrodo, kad galėjome dar labiau pasistengti. Techninius elementus tobulinsime sezone eigoje. Manau, kad užduotis atlikome, bet sezonas parodys, ko dar trūksta“, – teigė BFA saugas.

Atsinaujinusioje Pirma lyga, kurioje dalyvaus 16-ika ekipų, vandenį sudrumsti bandys ambicingi naujokai, o senbuviai taip pat neketina sėdėti rankų sudėję. BFA Pirmos lygos sezoną BFA arenoje pradės kovo 11 d., 13.00 val. susitikimu su „Panevėžio B“ ekipa.

„Pirma lyga bus tikrai stipresnė. Praėjusiame sezone nebuvo komandų, prieš kurias galėtume žaisti atsipalaidavę, o galimai silpnesnės ekipos mus skaudžiai bausdavo. Šiemet konkurencija dar labiau sustiprės, atėjo naujos komandos, kitos pasistiprino, kelia tikslus laimėti Pirmą lygą – mūsų kelias nebus lengvas. Šeštadieniui esame pasiruošę, negalvojame, ar „Panevėžio B“ komandoje žais pagrindinės komandos nariai ar ne, norime žiūrėti tik į save ir savo žaidimą. Būtų gerai pradėti sezoną su trimis taškais. Tačiau suklupus nebūtų tragedijos, nes laukia ilgas maratonas“, – kalbėjo BFA kapitonas A. Gackas.

bfavilnius.lt informacija