Savaitgalio apžvalga: BFA jaunimo įvarčių fiesta Elitinėje lygoje ir BFA A ir B komandų pralaimėjimai

Priešpaskutinį rugpjūčio savaitgalį netrūko rungtynių bei įvarčių. Elitinėje lygoje dalyvaujančios BFA komandos nepagailėjo varžovams įvarčių, tačiau nepasisekė I ir II lygoje rungtyniaujančioms pagrindinėms akademijos komandoms.

Ketvirtadienį X-ame Antros lygos ture po itin atkaklios kovos BFA B ekipa 0:2 (0:1) nusileido labiau patyrusiai Vilniaus „Teros“ komandai. Pirmajame kėlinyje vyko atkakli kova, abi ekipos turėjo pusprogių, tačiau įvarčių gausiai susirinkę žiūrovai neišvydo. Antrajame kėlinyje „Tera“ išnaudojo savo progas, kai 52 min. įvartį pelnė varžovų žaidėjas Andrej Sinkevič, Egidijus Girnis rezultatą padvigubino 72 min. BFA B toliau lipo varžovams ant kulnų, bet rezultato, deja, jiems persverti nepavyko. Po pralaimėjimo iš 9 vietos BFA, kurios sąskaitoje yra 10 taškų, nukrito į 10-ąją.

Penktadienį XII Pirmos lygos turą BFA pirmoji komanda išvyko žaisti į Jonavą, kur susitiko su vienais lentelės lyderiais „Jonavos“ futbolininkais. Prie komandos jau prisijungė traumas išsigydę Lukas Valvonis, Ernestas Mockus, Emanuelis Puzakinas. Rungtynių pradžioje vyravo apylygis žaidimas, tačiau jau 13 min. po mūsiškių klaidos kamuolį į vartus nukreipė šeimininkų legionierius iš Rumunijos Bogdanas Petrescu.

41 min. po puikios BFA progos savo ekipą nuo įvarčio išgelbėjo puikus „Jonavos“ vartininko žaidimas.

50 min. „Jonavą“ į priekį dar kartą išvedė puolėjas Laurynas Stonkus, o BFA intrigą įnešė 71 min., kai 11 m. baudinį sėkmingai realizavo antrajame kėlinyje pasirodęs puolėjas Arturas Skuratovičius. BFA metė visas pastangas lyginti rezultatą, tačiau 91 min. L. Stonkaus dublis „Jonavai“ įrašė dar vieną pergalę, o artėjant pirmojo lygos rato pabaigai BFA ir toliau lieka be taškų.

Daug geresnės naujienos iš praėjusį savaitgalį startavusios LFF Elitinės lygos, kuriose dalyvauja BFA U-15, U-16 ir U-17 komandos.

U-15 net 6:1 (3:0) sutriuškino „Šiaulių“ jaunimą, o po du įvarčius komandai pelnė ką tik iš u-15 rinktinės stovyklos grįžę Patrikas Pranckus ir Nedas Garbaliauskas. Po vieną įvartį pridėjo Adrian Lickūnas ir Mantas Monkelis.

„Šiaulių“ nepasigailėjo ir U-16 ekipa. Fabijoniškių stadione užfiksuota triuškinanti šeimininkų pergalė 7:2 (3:1), o žiūrovai galėjo mėgautis įvarčių fiesta. Vadinamąjį „hat-triką“ pelnė Rafal Vainickis, o dubliu pasižymėjo Artiomas Rinkevičius.

Tuo metu šiauliečiams įvarčių nepagailėjo ir U-17 BFA komanda. Jie varžovus įveikė taip pat triuškinančiu rezultatu 5:0 (0:0). Dubliais rungtynėse pasižymėjo Daniel Misiūnas ir Rokas Doroškevičius, vieną pridėjo Danielius Selčinskis.

Sėkmingai Jaunučių čempionatą pradėjo Igorio Morino treniruojame BFA 2008 m. komanda. Jie 5:2 (3:0) įveikė Vilniaus „Geležinį Vilką“. Net tris įvarčius komandai pelnė Ervin Balabanov.