Savaitgalio apžvalga: BFA B nemažina apsukų ir sėkmingas U-14 startas

Šį savaitgalį „Baltijos futbolo akademijos“ komandos skirtingai pasirodė savo čempionatuose: tvirtai čempionatą pradėjo Igorio Morino BFA U-14 ekipa, Haroldo Šidlausko BFA B nuskynė užtikrintą eilinę pergalę, tačiau Elitinėje jaunių lygoje debiutavusiai trenerio Gintauto Sidorovo ir Andžėjaus Falčiko bei Seržo Tatiefango BFA A komandoms – sekėsi ne taip gerai.

Šeštadienį, rugpjūčio 14 d., BFA arenoje pirmieji kovas pradėjo G. Sidorovo U-15 ekipa (10 vieta, 0 taškų), kuri pirmajame ture principinėje kovoje nusileido Vilniaus „Žalgirio“ bendraamžiams. Šį kartą namų sienos nepadėjo ir BFA U-15 1:2 (1:0) nusileido „Kauno Žalgiriui“ (5 vieta, 4 taškai). Pirma rungtynių pusė atrodė daug žadanti: jau 6 min. BFA uždirbo 11 m. baudinį, bet jo realizuoti nepavyko. Visgi 21 min. Dominykui Solncevui pavyko išvesti šeimininkus į priekį. Po pertraukos situacija pasikeitė, kai Kauno komanda 40 min. išlygino, o 51 min. persvėrė rezultatą. BFA daugiau pasižymėti nepavyko ir teko pripažinti antrą pralaimėjimą iš eilės.

Šeštadienis nebuvo sėkmingas ir reprezentacinei BFA komandai (11 vieta, 16 taškų), kurie priėmė vienus iš Pirmos lygos lyderius „Panevėžio“ B komanda (4 vieta, 33 taškai). Rezultatyviose XVIII turo rungtynėse A lygos žaidėjų vedamas „Panevėžys“ B išsivežė tris taškus iš Vilniaus, įveikę mūsų komandą rezultatu 4:2 (1:0). Neišnaudoję savo progų ir praleidę įvartį „į rūbinę” pirmo kėlinio gale, o paskui antrą įvartį vos prasidėjus antrai rungtynių pusei, BFA intrigą atkūrė po puikios Džonio Gabrieliaus Puzo bombos į vartų kampą 57 min. Gavę daugiau erdvės, A lygos žaidėjų vedama Panevėžio ekipa pasižymėjo dar dviem smūgiais. BFA rungtynių pabaigoje, jau per pridėtą teisėjų laiką, dar kartą švelnino skirtumą, kai antrą įvartį pelnė Martinas Perveinis. Šį penktadienį BFA A laukia dar vienas sunkus išbandymas – išvyka į Šiaulius.

Skirtingai nei BFA A komanda, sekmadienį, rugpjūčio 15 d., trenerio Haroldo Šidlausko vadovaujama BFA  (9 vieta, 30 taškų) komanda 3:1 (1:0) įveikė sostinės „Panerio“ ekipą ir pratęsė sėkmingų pasirodymų seriją II lygoje. Tai jau trečia iš eilės ekipos pergalė po pertraukos, kuri buvo pelnyta prieš patyrusią ir II lygos lentelės viršūnėje stovinčią „Panerio“ ekipą (2 vieta, 40 taškų). Pirmoje rungtynių dalyje buvo paskirti net trys 11 m. baudiniai: 5 min. jį sėkmingai realizavo ir BFA į priekį išvedė Esmilis Kaušinis. Antrą įvartį po varžovų pražangos baudos aikštelėje galėjo įmušti ir Denisas Podubnas, bet vartininkas jį atrėmė. Tuomet jau į BFA vartus 35 min. buvo skirtas baudinys, tačiau „Panerio“ saugas Matas Radžiukynas jo nerealizavo. Antroje rungtynių dalyje 60 min. Mantas Tijušas padvigubino skirtumą, tačiau 69 min. Radislavas Roseckis iš „Panerio“ atkūrė intrigą. Visgi užtikrintai žaidusi BFA B 73 min. po Danieliaus Selčinskio tikslaus smūgio dar kartą padidino atotrūkį, o rungtynių pabaigoje „Panerio“ futbolininkas dar ir gavo raudoną kortelę.

Išvykoje sėkmingai Lietuvos Jaunučių čempionato U-14 divizione startavo I. Morino 2008 m. komanda, kurie 3:0 (1:0) užtikrintai įveikė  FC „Marijampolę“. 35 min. savo debiutinį įvartį pelnė komandos naujokas Deividas Česnauskis. Tvirtai rungtynių eigą kontroliavę svečiai savo pranašumą padidino 43 ir 53 min., kai įvarčiais pasižymėjo Arturas Soliarčikas ir Grigorijus Tymčiukas.