Savaitės apžvalga: lygiosios I lygoje bei finišo tiesioji šalies čempionatuose

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipos artėja prie sezono finišo tiesiosios. Jau greitai paaiškės, kiek čempionų ir prizininkų šiame sezone turėsime savo akademijoje. Tuo metu TopSport LFF Pirma lygoje reprezentacinė ekipa du kartus sužaidė lygiosiomis. 

TopSport LFF Pirma lyga

Haroldo Šidlausko, trenerių Dmitrijaus Kartašovo ir Pavelo Leuso vedama BFA (5 vieta, 16 taškų) 10-ame ir 11-ame po dviejų lygiųjų iškovojo 2 taškus. Iš pradžių LFF stadione BFA pergalę išleido iš rankų, kai lygiosiomis 2:2 (1:0) sužaidė su Gargždų „Banga“ B. BFA įvartį pelnė Artiomas Osipovičius, vieną varžovai įsimušė į savo vartus. Šeštadienį vyrukai be sūnaus rungtynių dieną susilaukusio vyr. trenerio H. Šidlausko vyko į Mažeikius, kur susitiko su iš FRP LFF taurės juos išmetusia „Atmosfera“. Rungtynėse BFA į priekį įsiveržė jau 1-ąją minutę po Džonio Gabrieliaus Puzo įvarčio, bet mažeikiškiai greitai atsakė įvarčių. Atkaklios rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1).

Sekmadienį (06.01, 15:00 val.) BFA laukia namų rungtynės BFA arenoje su „Panevėžiu“ B.

Elitinė Jaunių lyga (EJL)

Gedimino Paberžio ir Aivydo Ruškio BFA U-15 (1 vieta, 33 taškai) 2:0 (1:0) savaitgalį iškovojo itin svarbią pergalę prieš Klaipėdos FM (2 vieta, 32 taškai), kuri padėjo mūsų ekipai toliau tęsti kovą dėl 1 vietos. Kovingose rungtynėse įvarčius pelnė Nojus Ginaitis ir Nazar Fedorenko, kuris užsidirbo ir 2 geltonas korteles, o raudoną prieš save po rungtynių išvydo vartininkas Rapolas Garšva. Itin konkurencingame čempionate po to, kai taškai buvo sumažinti perpus, verda itin įnirtinga kova dėl čempionų titulų ir mūsų ekipa negali atsipalaiduoti.

Šią savaitę iš Italijoje vykusio turnyro grįžę BFA U-16 vyrukai sužais taip pat vienas svarbiausių sezono rungtynių su sostinės „Žalgirio“ U-16.

Lietuvos Jaunučių čempionatas

Vyr. trenerio Artūro Chatkevičiaus, trenerio Artūro Ramoškos BFA U-14 (2 vieta, 50 taškų) po po, kai Klaipėdoje iškovojo svarbius taškus po laimėtos 11 m. baudinių serijos,šventė įspūdingą pergalę 6:1 (1:0) prieš „Granitą“ (11 vieta, 26 taškai). Po dublį įsirašė Lukas Korvel ir Nojus Urbonavičius, po vieną tikslų smūgį į varžovų vartus pridėjo Deividas Miežis ir Danas Dainys.

Sparčiais žingsniais link čempiono titulo artėja  Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-13 (1 vieta, 65 taškai). Po svarbios pergalės Klaipėdoje, šį savaitgalį net 9:0 sutriuškintas „Granitas“ (10 vieta, 26 taškai). Po dublį pelnė Rojus Česnauskis ir Nikita Pantiuchin, po vieną tikslų smūgį paleido Adomas Vaitkus, Aronas Raščius, Nazar Chernik, Daniel Šadrin ir Tajus Bakanovas.

LVJUFA Pirma lyga

Sekmadienį LVJUFA Pirmos lygos pirmenybių finiše trenerių Jono Petrausko ir Sergej Rubizov vadovaujama BFA Visagino U-18 (5 vieta, 27 taškai) susitiko su SK „Polonios-Panerio“ U-18 (1 vieta, 39 taškai), o kovos temperatūra ir įtampa stadione buvo dar karštesnė nei oro. Per pridėtą laiką 3:2 (1:0) Visagino sirgalių džiaugsmui pergalę išplėšė mūsų vyrukai, įveikę pačius lentelės lyderius!
Pirmieji įvartį nuo 11 m. žymos pelnė svečiai, vėliau užsidirbę ir raudoną kortelę. 59 minutę Danila Pučka išlygino skirtumą, tačiau netrukus Nemenčinė atsakė dar vienu tiksliu smūgiu. 85-ąją minutę su Kirill Anufrijenko persvėrė rezultatą, o Martin Tuzik įvartis per pridėtą laiką išplėšė pergalę!

„Susitikome su lentelės 1 vietos komanda ir nei vienai, nei kitai ekipai nieko nelemenčiose rungtynėse užvirė tikra kova. Pirmi praleidome įvartį, bet nesudėjome ginklų ir žiūrovams padovanojome tikrą reginį.
Komandos žaidimą galima palyginti su garvėžiu: lėtai ir sunkiai įsibėgėja, bet paskui nebesustabdysi. Neatsistebiu trenerio J. Petrausko sugebėjimu numatyti rungtynių eigą ir lemiamu momentu atlikti keitimus tose pozicijose, kur varžovas turi daugiausia problemų. Tariame AČIŪ visiems: vaikinams už pastangas, tėveliams už palaikymą, žiūrovams už skanduotes, treneriams už puikiai atliktą darbą. Susitiksime kitame sezone“, – po rungtynių sakė treneris S. Rubizov.

Pergalę 9:1 prieš Kėdainių „Nevėžio“ U-18 šventė ir Tado Švaikevičiaus BFA U-18 (3 vieta, 33 taškai). Margiris Čižas pelnė „hat-trick‘ą“, po dublį įsirašė Daniil Gurbo, Daniel Žilinskij. Po įvartį pelnė Jonas Lapinskas, Karol Slidevski.

Eduardo Skuratovičiaus BFA U-16 B derbyje su „Žalgiriu“ U-16 B atsilikinėjo 0:2, tuomet antroje rungtynių dalyje po Adomo Mikitavičiaus ir Sebastian Klim įvarčių BFA persvarą atstatė. Tada ekipos stojo mušti 11 m. baudinių, kurią 6:5 laimėjo mūsų akademijos vaikinai.

Arno Ananjevo ir Romualdo Juknevičiaus BFA U-14 B nutraukė pergalių seriją (1 vieta, 45 taškai) 1:4 nusileisdami Vilniaus „Vilnius football academy“ U-14 B (3 vieta, 29 taškai). Vienintelį BFA įvartį pelnė Paulius Staskonis. Deja, bet priešininkams iš sostinės po kovos 1:2 nusileido ir BFA U-14 C ekipa, o ekipos gretose pasižymėjo Modestas Kazlauskas.

A. ir T. Švaikevičių BFA U-13 B (1 vieta, 55 taškai) įspūdingai 5:0 įveikė „Talentų FA-FK Riteriai“ U-13 B.  „Hat-trick‘ą“ pelnė Artiom Kazakov, po vieną pridėjo Ilan Vilkin ir Jonas Spranginas.

Mergaičių U-13 čempionatas

Karinos Piatrauskenes vadovaujamos BFA Visagino U-13 merginos (10 vieta, 3 taškai)  sužaidė dvejas rungtynes. Pirmosiose merginos 1:6 nusileido „Ukmergės SC“, vienintelį įvartį pelnė Anna Kozlova. Kitose 0:2 nusileista Nemenčinei.

Turnyrai

Kaune tarptautiniame turnyre dalyvavo Oleksėjaus Čiobano BFA U-12 ir Domo Paulausko vaikinai, kurie įgijo didžiulės tarptautinės patirties rungtyniaudami su tokiomis ekipomis kaip Kijevo „Dinamo“ ir kitais.