Savaitės apžvalga: futbolo dramos I ir III lygose ir gražus U-15 komandos gestas

Futbolo dramos virė „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandų rungtynėse: Pirmoje lygoje charakterį ir norą parodė reprezentacinės komandos jauniausi futbolininkai, III lygoje mūsų komanda išsigelbėjo paskutinę rungtynių akimirką. Tuo metu gražus 2008 m. komandos gestas traumuotam varžovų žaidėjui parodė, kad futbole yra svarbiausia.

LFF Pirma lyga

XXIV Pirmos lygos ture Kretingos „Minija“ vėl atėmė taškus iš vyr. trenerio Haroldo Šidlausko vadovaujamos BFA ekipos (7 vieta, 34 taškai). Lentelės gale iki tol buvę, bet po šio turo joje pakilę esantys kretingiškiai (14 vieta, 22 taškai) rungtynes pradėjo 2 įvarčiais pirmoje  dalyje ir  neleido mūsų komandai demonstruoti savo įprasto žaidimo. Po pertraukos rezultatas tapo 0:3 ir tuomet vyr. treneris išleido mažiau žaidimo laiko gaunančius jaunuosius futbolininkus. Ir tai iš karto davė rezultatą: 15-etis Nedas Garbaliauskas pelnė net 2 įvarčius 72 ir 75 min. ir jaunimas užkūrė tikrą pirtį svečiams. Iš viso Nedas jau pelnė 8 įvarčius lygoje.

Rungtynių gale ekipa turėjo ne vieną progą išlyginti, kovota iki paskutinių sekundžių, tačiau rezultato nepavyko išlyginti ir pergalę 3:2 (3:0) iškovojo „Minija“.

III lyga

III lygoje Artūro ir Tado Švaikevičių vadovaujama BFA B komanda (3 vieta, 38 taškai) susitiko su lentelės kaimynu „Granitu“ (2 vieta, 45 taškai). BFA pirmavo po prieš dieną Pirmoje lygoje debiutavusio ir puikiai pasirodė 14-etis Kirilo Ambrusevičiaus įvarčio pirmoje rungtynių dalyje. Antro kėlinio pabaigoje „Granitas“ išlygino rezultatą ir tuomet užvirė tikra drama. Visgi 89 min. pelnytas Tito Stakėno įvartis leido įsirašyti 3 taškus.

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinė jaunių lyga (EJL)

Vyr. trenerio Igorio Morino BFA U-15 ekipa (7 vieta, 14 taškų) namuose užtikrintai 3:0 (0:0) įveikė Gargždų „Bangą“ (5 vieta, 15 taškų), o pergalę nulėmė Aleksandro Tkačuko dublis bei  Ervino Balabanovo įvartis. Rungtynėse nukentėjo „Bangos“ futbolininkas, kuriam lūžo ranka, o mūsų komanda ne tik aplankė po operacijos sveikstantį vaikiną, bet ir perdavė saldžius linkėjimus. Juk svarbiausia ne rezultatas, o draugystė ir pagarba varžovui.

LVJUFA Pirma lyga

Dar vienos dramatiškos rungtynės įvyko Pirmos lygos U-18 pirmenybėse. A. ir T. Švaikevičių BFA U-18 (1 vieta, 14 taškų) susitiko su Alytaus „Dainava“ (2 vieta, 11 taškų) ir į priekį įsiveržė po Artiomo Osipovičiaus, Niko Benevičiaus ir Kristupo Pijo Gailiūno įvarčių. Visgi antroje rungtynių dalyje varžovai atsitiesė ir trimis įvarčiais sugebėjo išplėšti lygiąsias 3:3 (3:0).

Luko Laurinavičiaus BFA U-15 C (6 vieta, 6 taškai) skaudžiai 1:11 nusileido „Vilnius football academy“ (1 vieta, 15 taškų), o kitose rungtynėse kovojo akademijos U-15 derbyje su I. Morino ir D. Karatašovo BFA U-15 B (3 vieta, 12 taškų), kuriems po kovos nusileido 3:6 (1:4). BFA U-15 C gretose dublį įmušė Karolis Liubkevičius, vieną pridėjo geriausias komandos 08 mėn. žaidėjas Ignas Vagonis. BFA U-15 B gretose dubliais pasižymėjo Arturas Stoliarčikas, Viltautas Mocevičius ir Kajus Mikoliūnas.

Dariaus Jakelevičiaus BFA U-14 B (4 vieta, 5 taškai) apmaudžiai 4:8 (3:4) nusileido dabartiniams lentelės lyderiams Vilniaus „Vyčiui“.  Nors mūsų vyručiai įsiveržė dviem įvarčiais į priekį, netrukus pirmo kėlinio pabaigoje ir antrajame kėlinyje įvarčiais užbombardavo BFA ir įsirašė pergalę. BFA gretose dublį įsirašė Vytenis Liubšys, po vieną pridėjo Astijus Dalinkevičius ir Aleksandras Jegorovas.

Lietuvos jaunučių čempionatas

Lietuvos jaunučių čempionate Dmitrijaus Kartašovo BFA U-14 (2 vieta, 19 taškų), deja, išvykoje nepasipriešino „Kauno Žalgirio“ (1 vieta, 26 taškai) futbolininkams, kuriems nusileido rezultatu 1:3 (0:1), o vienintelį įvartį pelnė Karolis Sargiūnas.

Arturo Chatkevičiaus BFA U-13 vaikinai (3 vieta, 23 taškai) iškovojo principinę pergalę prieš „Talentų FA-FK Riterius“ (13 vieta, 2 taškai). Įvarius pelnė Eldaras Daukševič, Sebastianas Zaicevas, Daminas Ivanovas.