Savaitės apžvalga: BFA U-13 tapo čempionais, BFA U-16 pateko į Baltijos jaunimo lygos finalą!

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipos jau pradėjo kelti į viršų pirmuosius šio sezono titulus. Pirmaisiais 2023-2024 m. sezono čempionais tapo BFA U-13 ekipa, dėl čempionų vardų ir prizinių vietų toliau kovoja BFA U-16, U-15 ir U-14 ekipos, BFA U-16 pateko ir į į Baltijos jaunimo lygos finalą.

TopSport LFF Pirma lyga

Haroldo Šidlausko, trenerių Dmitrijaus Kartašovo ir Pavelo Leuso vedama BFA (5 vieta, 17 taškų) 6 įvarčių dramoje išleido pergalę iš rankų ir lygiosios 3:3 (2:2) sužaidė su FK „Panevėžiu“ B (12 vieta, 13 taškų). 12 turo pirmosios rungtynių minutės žadėjo itin lauktą pergalę: akademijos ekipa į priekį įsiveržė po 4 min. pelnyto Nedo Garbaliausko įvarčio ir 11 min. tikslaus Dominyk Kodz smūgio į vartų tinklą. Panevėžiečiai ilgai nesnaudė ir netrukus 2 įvarčiais išlygino rezultatą. Antroje rungtynių dalyje BFA kūrė progas, kol pagaliau 79 min. vėl prabilo D. Kodz, atrodė, pelnęs pergalingą įvartį. Visgi „Panevėžys“ B dar kartą išlygino rezultatą, kai po 90+7 min. BFA įsimušė įvartį į savus vartus ir mačas baigėsi lygiosiomis 3:3.

Birželio 16 d. BFA laukia namų rungtynės su „Šiauliais“ B.

Baltijos jaunimo lyga

Vyr. trenerio Raimondo Vileniškio vadovaujami šešiolikmečiai Estijoje vykusiame atsakomajame pusfinalyje su  „Nomme United“ U-16 sužaidė lygiosiomis 0:0, o kadangi pirmasis pusfinalis BFA arenoje baigėsi BFA pergale 5:2, tai reiškia, kad mūsų vaikinai pelnytai keliauja į BJL U-16 finalą! Jame susikausime su Vilniaus „Žalgirio“ ir Be1-NFA poros nugalėtoju.

Elitinė Jaunių lyga (EJL)

Dėl čempionų vardų kovojanti Gedimino Paberžio ir Aivydo Ruškio BFA U-15 (2 vieta, 33 taškai) po netikėto pralaimėjo šeštadienį 0:3 (0:3) Vilniaus „Žalgiriui“ (3 vieta, 33 taškai) kol kas užleido 1 lentelės poziciją ir panašu, kad klausimas dėl čempionų titulo spręsis šį šeštadienį su „Kauno Žalgiriu“. Klaipėdos FM šiuo metu yra pirmi, bet yra sužaidę vieneriomis rungtynės mažiau, tad dar

Lietuvos Jaunučių čempionatas

Vyr. trenerio Artūro Chatkevičiaus, trenerio Artūro Ramoškos BFA U-14 (1 vieta, 61 taškas) dvejomis pergalėmis 9:1 prieš „Kauno Žalgirio“ U-14 („hat-tricką“ įsirašė Lukas Korvel, du įvarčius – Danas Dainys) ir 5:0 prieš „TFA-Riterius“ (čia L. Korvel įsirašė antrą „hat-tricką“) pabaigė Lietuvos Jaunučių čempionatą ir užsitikrino bent sidabro medalius. Vaikinai šiuo metu yra antri, tačiau nugalėtojų taurės likimas spręsis Kaune, kur susitiks BE1-NFA ir „Jonavos“ U-14 komandos. Mūsų futbolininkams reikia „Jonavos“ pergalės – tokiu atveju jie taps čempionais.

Tuo metu priešpaskutiniame po pergalės 7:0 prieš „Marijampolės City“ („hat-tricką“ įsirašė Rojus Česnauskis) Lietuvos Jaunučių čempionato U-13 diviziono čempionais tapo ir pirmąjį akademijos sezono titulą pelnė A. ir T. Švaikevičių vedama BFA U-13! Vaikinai galėjo čempionų titulą užsitikrinti dar anksčiau, tačiau netikėtai birželio 2 d. 0:1 nusileido „Kauno Žalgiriui“ ir patyrė vienintelę (!!!!) nesėkmę šiame čempionate. Šaunuoliai, didžiaujamės!

LVJUFA Pirma lyga

Aivydo Ruškio BFA U-15 (2 vieta, 55 taškai) net 14:1 sutriuškino Kėdainių „Nevėžio“ U-15 B (11 vieta, 6 taškai).  Šiose rungtynėse „pokerį“ (4 įvarčius) į varžovų vartus pasiuntė Kristupas Škėma, o „hat-tricką“ pridėjo  Mantas Jonas Steponavičius.

Kirillo Momontovo BFA Visagino U-15 (10 vieta, 6 taškai) po kovos namuose 2:8 nusileido „Jonavai“, o įvarčius pelnė Fabian Rubizov bei Danila Ralik.

Arno Ananjevo ir Romualdo Juknevičiaus BFA U-14 B (1 vieta, 48 taškai) 2:0 įveikė „Vilnius football academy“ C (6 vieta, 9 taškai) bendraamžius, o pergalę nulėmė Vėjo Arimavičiaus ir  Andrej Jančunskij tikslūs smūgiai į vartų tinklą.

A. ir T. Švaikevičių BFA U-13 B (1 vieta, 58 taškai) net 16:0 nepagailėjo „Geležinio Vilko“ B (6 vieta, 4 taškai) vaikinų, o net 6 įvarčius pelnė Ilan Vilkin, „pokerį“ pridėjo Dovydas Petronis.

Utenos apskrities futbolo federacijos  (UAFF) čempionatas

Kirillo Mamontovo BFA Visagino U-13 vyrukai UAFF U-13 pirmenybėse iškovojo garbingą 2 vietą ir per neilgą savo karjerą pirmą kartą tapo prizininkais!

Tuo metu Karinos Piatrauskenes ir Sergejaus Rubizovo vadovaujamos BFA Visagino U-11 merginos iškovojo bronzos medalius!

„Mūsų jauniausioms auklėtinėms tai buvo pirma patirtis, tačiau galima drąsiai teigti, kad pirmas blynas neprisvilo. Kai kurioms jau dabar užtenka patirties dalyvauti Lietuvos merginų U-15 čempionate kartu su vyresnėmis merginoms. Sezono pradžioje buvo be galo sunku tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tačiau mergaitės susitvarkė ir padarė išskirtinį proveržį. Viktorija Pavlenko dėl begalinės motyvacijos ir tikslių smūgių į vartus pripažinta geriausia komandos žaidėja. Trenerė K. Piatrauskene negailėjo pagyrų savo pirmajai suformuotai mergaičių grupei. Būtent jos pastangomis žaidėjos tobulėja ir parodo kovingumą kiekviename aikštelės centimetre. Didžiuojamės tuo ką pasiekėme“, – po istorinio įvykio kalbėjo S. Rubizov.

Turnyrai

BFA 2016 m. komanda tapo tarptautinio futbolo turnyro „Trakų taurė” čempionais.  Trenerių A. ir T. Švaikevičių vaikinukai laimėjo visas turnyro rungtynes, o finale 3:1 įveikė BFA Visaginas bendramžius ir iškėlė čempionų taurę!

Čempionais tapo ir BFA 2015 m. komanda, kuri savaitgalį laimėjo „Laisvės taurės 2024“ turnyrą. Trenerio Luko Laurinavičiaus treniruojama Fabijoniškių filialo A komanda savaitgalį puikiai pasirodė 12-os komandų turnyre, kur laimėjo visas rungtynes, o finale 6:4 nukovė VRFM komandą. B komanda užėmė garbingą 7-ąją vietą. Be to vyručiai susišlavė individualius apdovanojimus: geriausiu turnyro žaidėju pripažintas BFA puolėjas Rolandas, geriausias gynėjas – Faustas, žongliravimo karalius – Orestas.