S. Tatiefangas po BFA pirmos pergalės: „Pagaliau parodėme charakterį“

Po ilgai lauktų ir „Baltijos futbolo akademijai“ (BFA) istorinių taškų Pirmoje lygoje ekipos treneris Seržas Tatiefangas ir vienintelio įvarčio autorius Tomašas Gulbickis džiaugėsi pergale ir komandos parodytu charakteriu. Pirmąjį čempionato ratą BFA baigė 1:0 (1:0) įveikdama Kretingos „Miniją“ ir, nors tai nepadarė jokios įtakos turnyrinei lentelei, komandai tai suteikė pasitikėjimo savimi.

Po rungtynių ekipos treneris S. Tatiefangas, kuris komandai vadovavo kartu su Andžejumi Falčiku, gyrė savo futbolininkus, kurie pirmiausiai sau įrodė, kad gali žaisti prieš vyrus.

„Šie trys taškai – yra sunkaus darbo rezultatai. Ši jauna komanda sunkiai dirba kas dieną, bet kartais tu gali gerai žaisti, tačiau nebus gero rezultato. Tačiau mūsų vaikinai niekada nepasiduoda ir pagaliau sulaukėme taškų. Prieš šias rungtynes žinojome: jei nelaimėsime šiandien, vargu ar tą galėsime padaryti vėliau. Komanda tai įgyvendino, jie yra laimingi, o mes, treneriai, esame laimingi dėl jų. Vaikinai to nusipelnė. Ši jauna komanda, kurią sudaro šešiolikmečiai ir vos vyresni, visus penkis mėnesius žaidė prieš vyrus. Jie mokėsi ir šiandien turime to rezultatą. Jie pirmiausia sau įrodė, kad gali žaisti šiame lygyje su vyrais. Tai mums buvo svarbiausia“, – teigė S. Tatiefangas.

Treneris akcentavo, kad jo ekipa tryliktame pirmenybių ture kaip niekada išėjo susikaupusi ir demonstravo charakterį nuo pirmos minutės.

„Turėjome ir geresnių rungtynių, bet šiandien pagaliau komanda nuo pirmos iki paskutinės minutės pademonstravo charakterį. Mes to prašėme visą sezoną. Charakterį reikia rodyti ne tik tada kai laimi, įmuši, bet ypač kai atsilieki. Analizavome „Minijos“ žaidimą, nusprendėme spausti varžovus nuo pirmųjų minučių. Tą patį darėme praėjusiame ture Jonavoje, bet tada neparodėme charakterio. O praleidę įvartį, nuleidome rankas. Šiandien varžovus spaudėme iki įvarčio, o po įvarčio kontroliavome kamuolį ir žaidėme kompaktiškai. Žinojome, kad „Minija“ spaus, jie tą ir darė. Bet mes ruošėmės, gynėmės kompaktiškai“, – apie rungtynių planą pasakojo treneris iš Malio.

Kalbėdamas apie antrą Pirmos lygos ratą, buvęs profesionalus futbolininkas pabrėžė, kad komanda sieks tobulinti savo žaidimą ir išlaikyti parodytą kovotojų charakterį.

„Antroje sezone dalyje stengsimės toliau demonstruoti tokį žaidimą, kokį parodėme šiandien. Svarbiausia, kad toliau augtume kaip komanda ir tobulėtume. Dar svarbu mėgautis futbolu. Noriu, kad tai vaikinai darytų kiekvienose rungtynėse. Šiandien jie įrodė, kad gali laimėti, tikiuosi, kad jie išlaikys kovotojų dvasią ne tik laimėdami, bet ir atsilikdami“, – sakė S. Tatiefangas.

BFA pirmą kartą oficialias lygos rungtynes žaidė savo BFA arenoje po stogu ir namų sienos, pasak jaunojo saugo Tomašo Gulbickio, labai padėjo.

„Labai padėjo namų sienos. Čia puikiai girdisi mūsų gerbėjų palaikymo šūksniai. Esu labai laimingas, kad įmušėme ir iki rungtynių galo išlaikėme rezultatą. Tai mūsų komandai labai svarbus laimėjimas. Įgavome dar daugiau motyvacijos, tikėjimo savimi, kitoje čempionato pusėje toliau stengsimės parodyti savo sugebėjimus ir siekti tik geriausių rezultatų. Sužaidėme geras rungtynes, nes įmušėme ir nepraleidome įvarčio“, – po rungtynių sakė vienintelio įvarčio autorius.

Tik neseniai iš U-18 rinktinės grįžęs futbolininkas prisiminė savo 20 min. pelnytą įvartį.

„Treneriai liepė varžovus spausti pirmąsias dešimt minučių. Mes taip ir darėme ir mums pavyko įgyvendinti trenerių plAną. Pamenu, buvau krašte, pamačiau kad kraštu pasileidžia komandos draugas, tada įkirtau į baudos aikštelę ir įmušiau. Po įvarčio – tik geriausios emocijos. Turėjau ir aš, ir kiti komandos draugai daugiau progų. Antrame kėlinyje „Minija“ pradėjo mus spausti, mes atsitraukėme ir laukėme psavo šansų kontratakose. Labai svarbu, kad išlaikėme rezultatą. Sieksime nesustoti ir dirbti toliau, kad padovanotume dar daugiau pergalių“, – po įsimintinų rungtynių kalbėjo T. Gulbickis.