Rugsėjo kovos: įnirtingos rudens futbolo kovos

Iki tol triuškinančias pergales skynusios „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) ekipos susidūrė su didesniu varžovų pasipriešinimu. Dėl kiekvieno taško akademijos komandoms rugsėjo mėn. pradžioje teko kaip reikiant pakovoti, tačiau beveik visos komandos

Pirma lyga

Dramatiškame XX ture vyr. trenerio Haroldo Šidlausko BFA (7 vieta, 27 taškai) ir netolimi lentelės kaimynai Be1 NFA futbolininkai susikūrė ne vieną progą, bet gynybos ledus pralaužė tik įpusėjus antrajam kėliniui. Iš pradžių 71-ąją min. vienas jauniausių lygos žaidėjų 15-metis vilnietis Nedas Garbaliauskas pelnė jau 6-ąjį savo įvartį Pirmos lygos čempionate. Po 10 min. Lajo Traore rezultatą išlygino (1:1), o baigiantis rungtynėms kitas Be1 NFA legionierius Hamedas Diawara turėjo auksinį šansą išplėšti pergalę svečiams. Senegaliečio smūgį nuo 11 m žymos atrėmė vėl puikiai sužaidęs BFA vartininkas Ernestas Černiavskis, kuris praėjusiame ture buvo išrinktas geriausiu BFA žaidėju.

Kitą šeštadienį (09.10)  BFA principinėje kovoje priims Panevėžio „Ekraną“, kviečiame į BFA areną.

III lyga

BFA B komanda, kuriai vadovauja Artūras ir Tadas Švaikevičiai,  2:1 įveikė „Geležinį Vilką“ ir su 28 taškais pakilo į 3 lentelės vietą, o tiksliais smūgiais pasižymėjo Dovydas Petrauskas ir Kipras Urbanavičius.

„Samsung Galaxy Watch“ Elitinė jaunių lyga (EJL)

Pajūryje vyr. trenerio Igorio Morino BFA U-15 ekipa (7 vieta, 5 taškai) susikovė su Klaipėdos FM komanda (5 vieta, 9 taškai). Mačas buvo atkaklus ir baigėsi  m. baudinių serija, kurioje 5:4 pergalę šventė mūsų akademijos jaunimas.

Pirma lyga

Nepaisant, kad nuo antro kėlinio BFA liko mažumoje, A. ir T. Švaikevičių U-16 2:0 (1:0) ekipa įveikė FK „SK Polonia-Panerį“. BFA gretose pasižymėjo Markas Šulmanas ir Nikolas Aleksejevas.

Domo Paulausko BFA U-16 B (1 vieta, 9 taškai) 3:1 (1:1) sostinės derbyje įveikė
„Žalgirio“ bendraamžius.  Įvarčius mušė Emilis Bajoras, Danielius Gavrilovas ir Aidas Baublys.

Sergejaus Rubozovo BFA Visagino U-16 taip pat įsirašė pergalę. Po Marko Pučkos dublio (beje, antrojo iš eilės) visaginiečiai 2:0 (1:0) įsirašė pergalę prieš FK „Ukmergės Vienybę“.

Šauniai pasirodė Luko Laurinavičiaus BFA U-15 C, kurie net 9:2 (5:2) nepasigailėjo „Ateities“ bendraamžių. Po „Hat-trick‘ą“ pelnė Ignas Vagonis ir Karolis Liubkevičius, po vieną pridėjo Eimantas Alsys ir Aleksejus Shelest.

I. Morino ir Dmitrijaus KartašovoU-15B teko labiau pasistengti dėl pergalės: atkakliame susitikime su FM „Ataka“ pergalę 4:3 (2:2) paskutinėmis rungtynių minutėmis po Viltauto Mocevičiaus dublio įsirašė BFA. Po įvartį pridėjo Arturas Stoliarčikas ir Justas Vareika.

Dariaus Jakelevičiaus BFA U-14 B (4 vieta, 3 taškai), deja, bet 1:4 nusileido FK „Margiriui“, o vienintelį BFA įvartį pelnė Aleksandras Jegorovas.

Arno Ananjevo BFA U-13 B įnirtingoje kovoje 4:3 (2:2) palaužė „Granito“ futbolininkus. Rungtynes dubliu atidarė Danas Dainys, tada pasižymėjo Arnoldas Sinkevičius, o Nikita Persijanovas 11 m. baudiniu išplėšė pergalę BFA komandai, šaunuoliai!

Lietuvos jaunučių čempionatas

Dmitrijaus Kartašovo BFA U-14 (3 vieta, 10 taškų) 2:0 (1:0) namuose po atkaklios kovos įveikė Mažeikių „Atmosferos“ (5 vieta, 9 taškai) bendraamžius, o įvarčiais rungtynėse pasižymėjo Aidenas Antanavičius ir Lukas Skurvydas.

Tokiu pačiu rezultatu 2:0 (1:0) VFA „Geležinį Vilką“ (7 vieta, 5 taškai) įveikė lentelės lyderiai Arturo Chatkevičiaus BFA U-13 (1 vieta, 15 taškų) vyrukai, kurių gretose toliau muša Maksimilianas Solomonas Ratovičius (1 įvartis), dar vieną tikslų smūgį pridėjo Damianas Ivanovas.