Rezultatyviose išvykos rungtynėse – jau ketvirtas BFA pralaimėjimas

Pirmos puikiai sužaistos 30 min. ir du įvarčiai nepadėjo sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ komandai išsivežti taškų centriniame Pirmos lygos V-ame ture Panevėžyje. „Panevėžio“ B komanda ne tik panaikino vilniečių pranašumą, bet iš viso į BFA vartus pasiuntė net 6 tikslius smūgius ir šventė įtikinamą pergalę 6:3 (2:2).

Pirmojo kėlinio pradžia svečiams iš Vilniaus susiklostė itin sėkmingai. Jau 3 min. kamuolį iš varžovų sėkmingai perėmė Bashiras Abdulahi, kuris ėmėsi inciatyvos ir tiksliu smūgiu išvedė BFA į priekį – 1:0. Tai jau antras legionieriaus iš Nigerijos įvartis šiame sezone.

Vėliau abi komandos žaidė gana atsargiai, didesnių pavojų prie abiejų vartų nekilo, kol rungtynėse vėl blykstelėjo individualus Juano Sandovalio meistriškumas. BFA legionieriaus iš Kolumbijos techniškas smūgis ir dublis padvigubino rezultatą – 2.0.

Tačiau kėlinio gale BFA klydo gynyboje ir į rikiuotę sugrįžusiam vartininkui Dominykui Valeckui du kartus teko traukti kamuolį iš vartų tinklo. Iš pradžių „Panevėžio“ B saugas Gustas Zederštreimas gražiai susistabdęs kamuolį jį nukreipė į vartus 42 min., o svečių vartininkas niekuo padėti negalėjo – 2:1.

Iki tol puolime beveik nieko neparodę panevėžiečiai dar vieną įvartį pelnė per pridėtą laiką, kai Eimantas Abramavičius išlygino rezultatą – 2:2.

Antra rungtynių dalis prasidėjo J. Sandovalio dviem pavojingais bandymais, tačiau už pražangą baudos aikštelėje bei geltona kortele nubaustas antrojo kėlinio pradžioje aikštėje pasirodęs jaunasis BFA saugas Džonis Gabrielius Puzas. Tai BFA kainavo 11 m. baudinį, kurį  53 min. sėkmingai realizavo Faustas Steponavičius2:3.

BFA iš karto atsakė Igno Kaškelevičiaus stipriu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų, kuris, deja, skriejo šalia Dariaus Kublicko ginamų vartų.

BFA bėdos nesibaigė, kai 57 min. greitos atakos metu BFA gynybą įveikė Eimantas Abramavičius, kuris pelnė dar vieną „Panevėžio“ B įvartį – 4:2.

Antroje rungtynių dalyje aikštėje pasirodęs jaunasis saugas Nojus Lukšys įtvirtino aikštės šeimininkų pergalę. Šešiolikmetis panevėžiečių talentas pelnė du įvarčius iš eilės:  70 min. saugas po E. Abramavičiaus puikaus perdavimo vienas iššoko prieš D. Valecką, kuris nieko padaryti negalėjo, o po šešių minučių, tarpusavyje nesusikalbėjus BFA gynėjams, N. Lukšys pelnė šeštą komandos įvartį – 2:6.

Įtikinamą šeimininkų persvarą 88 min. sušvelnino trijų gynėjų gynybą įveikęs ir kamuolį per vartininką techniškai „perkėlęs“ J. Sandovalis – 3:6.  Tai jau penktas 19-ečio puolėjo iš Kolumbijos įvartis šiame Pirmos lygos sezone. BFA per pridėtą laiką sukūrė dar vieną pavojingą progą, tačiau jos realizuoti nepavyko.

BFA, kuri per penkis turus jau praleido net 19 įvarčių, su 3 taškais liekas 10-oje vietoje, o „Panevėžys“ B su 9 taškais kyla į 6-ąją Pirmos lygos lentelės vietą.

Visas rungtynes galite žiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=rfTY1UhuJL0

BFA sudėtis: D. Valeckas, T. Petkevičius, A. Kežunas, F. Campo,  E. Puzakinas, A. Buteliauskas, J. Sandoval, V. Paškevičius, B. Abdullahi (nuo 58 min. J. Tsano), M. Perveinis, ir I. Kaškelevičius.

FK „Panevėžys“ B: D. Kublickas, M. Slivka, F. Steponavičius, D. Jurgelevičius (nuo 57 min. N. Lukšys), G. Zederštreimas, M Remeikis, E. abramavičius, F. Ongudivis, E. Urmanas, E. Dzinga, Ž. Boguška

Foto: P. Židonis., FK „Panevėžys“