Rezultatyviame sostinės derbyje Širvintose – Vilniaus „Vyčio“ pergalė

Širvintų miesto stadione įvykęs sostinės derbis pateisino savo vardą. Atkakliame ir rezultatyviame Pirmos lygos V-ame ture „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) 2:4 (1:2) turėjo pripažinti kitos Vilniaus komandos „Vyčio“ pranašumą.

Rungtynės prasidėjo aukštu tempu, abi ekipos pradėjo ieškoti kelių varžovų vartų link. Pirmąjį įvartį BFA į Karolio Čirbos vartus galėjo įmušti 9 min., kai po puikaus Gabrielio Puzo perdavimo Arturas Skurtovičius čiuoždamas galėjo išvesti svečius į priekį, tačiau puolėjui nepavyko pasiekti kamuolio.

Po minutės jau kitoje aikštės pusėje varžovai pasinaudojo BFA gynybos klaidomis ir Mantas Makutonovičius išvedė „Vytį“ į priekį – 1:0.

BFA nenuleido rankų, toliau kūrė progas, kol 26 min. po puikaus kapitono Luko Valvonio perdavimo kamuolį per vartininką gražiu smūgiu permetė ir įvarčių sąskaitą Pirmoje lygoje atsidarė saugas Lukas Juodkūnaitis1:1.

34 min. BFA galėjo persverti rezultatą, kai gražios atakos metu baudos aikštelės prieigose įsibėgėjęs Eimantas Lotužys surado įkertantį G. Puzą, kuriam beliko tik nukreipti kamuolį į vartus, visgi jaunojo saugo smūgis skriejo šalia vartų virpsto. Kėlinio gale BFA atakos nesiliovė, progų turėjo A. Skuratavičius, E. Lotužys, tačiau „Vyčio“ gynyba spėdavo neutralizuoti varžovų bandymus.

Visgi pačioje kėlinio gale „Vytis“ dar kartą pasinaudojo BFA paliktomis spragomis, ir per pridėtą teisėjo laiką pasižymejo šeimininkų legionierius Sory Soumah2:1.

Antra rungtynių dalis BFA prasidėjo itin nesėkmingai:  „Vytis“ surengė pavojingą išpuolį, bet smūgis galva vos iš kelių metrų buvo netikslus. Netrukus kamuolys atsidūrė Audriaus Likšos vartuose, bet šoninis rungtynių arbitras užfiksavo nuošalę.

Tačiau trečias kartas nemelavo: 55 min. greitos atakos metu neklydo ir kamuolį  į vartų tinklą pasiuntė „Vyčio“ kapitonas M. Makutonovičius. Žaidėjas savo pavardę įsirašė ir 58 min, kai pelnė savo „hat-triką“– 4:1.

Po sunkios atkarpos, 67 min. BFA saugas E. Lotužys perėmė kamuolį iš varžovų, nepagailėjo jo ką tik aikštėje pasirodžiusiam Arnoldui Baulinui, kuris tiksliai nukreipė kamuolį vartų tinklą – 4:2.

Rungtynių pabaigoje abi ekipos turėjo progų: aikštėje pasirodžiusio I. Kaškelevičiaus perdavimo niekas nepasiekė, o baudos aikštelėje griūdamas L. Juodkūnaitis rungtynių arbitro neįtikino. Tuo metu A. Likša ne kartą gelbėjo savo komandą nuo „Vyčio“ išpuolių, tačiau rezultatas nesikeitė ir teisėjas fiksavo „Vyčio“ pergalę.

„Vytis“: K. Čirba, A. Kazakevičius, E. Juška, W. Cuelho (nuo 25 min. A Korsaskas), A. Valukonis, A. Borodinas (nuo 84 min. W. Ntamack), M. Makutunovičius, A. Paškevičius, S. Soumah (nuo 90+3 A. Kondratovič), B. Maude, R. Rusecki (nuo 46 min. A. Dolžnikov).

BFA: A. Likša, L. Valvonis, G. Puzas (nuo 65 min. A. Baulinas), E. Puzakinas, E. Lotužys, L. Juodkūnaitis, T. Gulbicki (nuo 60 min. A . Buteliauskas), A. Aldonis (nuo 81 min. I. Kaškelevičius), E. Ališauskas, T. Petkevičius ir A. Skuratovič.

Geltonos kortelės: 20 min. E. Ališauskas, 21 m. A. Borodinas,