Rekordiniame Vilniaus BFA sezone – čempionų medaliai ir ambicingi plėtros planai

2023-2024 m. sezoną bene didžiausia šalyje Vilniaus „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) baigė nauju rekordu: net dvi jaunimo komandos tapo šalies čempionais, dar dvi pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais. Be visa to, du buvę BFA auklėtiniai sėkmingai debiutavo aukščiausioje šalies lygoje, nemažai žaidėjų nuolatos buvo kviečiami į jaunimo rinktines. BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius sako, kad kitąmet laukiama dar didesnio proveržio, susijusio su akademijos plėtra ir augančia infrastruktūra.

Lietuvos jaunimo ir vaikų čempionatuose birželio viduryje sužaisti paskutiniai turai, kuriuose sprendėsi čempionų likimas. Beveik 1200 jaunųjų futbolininkų (-ių) Vilniuje ir dar 300-us Visagine ugdanti BFA skina 16-os metų darbo vaisius ir skaičiuoja prizines vietas. Samsung Galaxy Watch Elitinės Jaunių lygos (EJL) čempionais paskutiniame ture tapo trenerių Gedimino Paberžio, Aivydo Ruškio vedama BFA U-15 ekipa, čempionų taurę Lietuvos jaunučių lygoje iškėlė ir Artūro bei Tado Švaikevičių BFA U-13. Tuo metu Arturo Chatkevičiaus, Artūro Ramoškos BFA U-14 po atkaklios kovos tik per plauką netapo čempionais ir atsiėmė sidabro medalius, o Raimondo Vilėniškio BFA U-16 taip pat dramatiškame sezono finiše iškovojo bronzą. Kitų amžiaus grupių čempionatuose akademijos ekipos taip pat parodė progresą, o reprezentacinė BFA komanda, sudaryta iš perspektyviausių akademijos auklėtinių, tęsia kovas TopSport Pirmos lygos pirmenybėse.

„Šis sezonas parodė, kad pasirinkta tinkama ugdymo strategija ir sportinių klasių projektas su Vilniaus Fabijoniškių gimnazija duoda stabilius vaisius. Džiugina, kad komandų rezultatai yra stabilūs ir nuolatos kovojame dėl aukščiausių titulų. Toliau matome, kur galime tobulėti. Mums labai svarbu, kad šie jaunimo komandų rezultatai konvertuotųsi į kokybiškus, aukšto sportinio meistriškumo žaidėjus, kurie prisijungtų prie mūsų akademijos reprezentacinės komandos, o vėliau paliktų pėdsaką futbolo pasaulyje. Labai norime padėkoti  visiems varžovams, be kurių negalėtume tobulėti, BFA partnerės Vilniaus Fabijoniškių direktoriui Linui Janulioniui už palaikymą ir tikėjimą mūsų bendru darbu, treneriams ir tėvams, kurie visada lydi, palaiko“, – po dar vieno sėkmingo sezono kalbėjo sporto direktorius I. Švabovičius.

Jau buvę akademijos auklėtiniai Danielis Misiūnas ir Danielis Bukelis sėkmingai debiutavo TopSport A lygoje, dar keli profesionalų kontraktus pasirašę BFA auklėtiniai toliau siekia karjeros aukštumų Italijoje: 18-etis Adrianas Lickūnas šiemet debiutavo AC „Perugia“ pagrindinėje ekipoje, o Lukas Klišys atlieka svarbų vaidmenį CFC „Genoa“ jaunimo komandose. BFA sporto direktorius neslepia, kad kitame sezone ambicijos tiks augs.

„Nesiruošiame sudėti rankų – laukia organizacijos plėtra, greitu metu tikimės sulaukti teigiamų žinių dėl naujų infrastruktūros objektų, kurie leis mums dar sparčiau auginti ir rezultatus, ir didinti narių skaičių. Dar vienas svarbus žingsnis – tai Vilniaus m. savivaldybėje pajudėjęs klausimas dėl aukšto sportinio meistriškumo ugdymo krepšelio skyrimo privačioms sporto organizacijoms, kuris, tikimės, bus išspręstas mūsų naudai ir tai padės paruošti dar daugiau čempionų ir rinktinių narių“, – teigė I. Švabovičius.

Jaunimo čempionatuose – BFA lyderystė

BFA ekipos nuo pat sezono pradžios buvo vienos iš čempionato lyderių. Šiemet kaip niekad vyko atkakli kova ir visos akademijos komandos kovojo iki galo. BFA U-15 ekipos vairą sezono viduryje perėmęs jaunas ir energingas trenerių G. Paberžio ir A. Ruškio duetas padėjo BFA U-15 komandai antrus metus iš eilės tapti šalies čempionais.

„Pratęsėme komandos buvusio trenerio, ne vieną futbolininką išauginusio Dmitrijaus Kartašovo darbą. Visi nuopelnai – treneriui, o mes turėjome sėkmingai užbaigti jo darbą. Visi vaikai – šaunuoliai, dirbo ir stengėsi. Jų pasirodymą vertinčiau 10-uku. Tikslas pasiektas, kitais metais ruošiamės nenuleisti kartelės“, – kalbėjo BFA U-15 vyr. treneris G. Paberžis.

Jaunas ir ambicingas treneris A. Švaikevičius ant čempionų pjedestalo atvedė dar vieną kartą – šiemet futbolo specialistas su 2011 m. akademijos karta tapo šalies U-13 čempionais.

„Motyvuotas kolektyvas, visi dirbo su dideliu noru. Viskas toliau priklausys nuo to, kaip jie treniruosis ir stengsis. Čempionatas – gero lygio, daug apylygių komandų. Man Lietuvos jaunučių lyga labai patiko, turėjome daug gerų iššūkių. Daug prisidėjo sportinės klasės, taip pat turime daug talentingų vaikinų, stengiamės tai išnaudoti ir, panašu, kad pavyko“, – po laimėto titulo sakė A. Švaikevičius, prieš tai čempionu tapęs su 2006-2007 m. vaikinais.

BFA U-14 antrus metus iš eilės tapo vicečempionais, o U-16 ekipa taip pat pakartojo praėjusių metų rezultatą ir liko trečia. Be to, vyr. trenerio R. Vilėniškio vadovaujami šešiolikmečiai dar kovos Baltijos jaunimo lygos (BJL) finale ir kolekciją papildys aukso arba sidabro medaliais.

Visi BFA komandų 2023-2024 m. rezultatai:

Samsung Galaxy Watch EJL U-16 čempionatas

3 vieta, 36 taškai (treneriai R. Vilėniškis, M. Gailiušas ir O. Čiobanas)

Samsung Galaxy Watch EJL U-15 čempionatas

1 vieta, 39 taškai (treneriai  G. Paberžis, A. Ruškys, D. Kartašovas)

Lietuvos Jaunučių lygos U-14 divizionas

2 vieta, 61 taškas (treneriai A. Chatkevičius, A. Ramoška)

Lietuvos Jaunučių lygos U-13 divizionas

1 vieta, 71 taškas (treneriai A. ir T. Švaikevičiai)

LVJUFA I lygos U-18 Pietų-Rytų divizionas

3 vieta Pietų-Rytų divizione (treneris T. Švaikevičius)

LVJUFA I lygos U-16 Rytų divizionas

5 vieta, 19  taškų (treneris E. Skuratovičius)

LVJUFA I lygos U-15 Pietų-Rytų divizionas

2 vieta, 55 taškai (treneris A. Ruškys)

LVJUFA I lygos U-14 Pietų-Rytų B divizionas

1 vieta, 48 taškai (treneriai A. Ananjevas ir R. Juknevičius)

LVJUFA I lygos U-13 Pietų-Rytų B divizionas

1 vieta, 58 taškai (treneriai A. ir T. Švaikevičiai)

TopSport I lyga (tebesitęsia)

6 vieta, 20 taškų (vyr. treneris H. Šidlauskas, treneriai P. Leusas ir D. Kartašovas)