Po žiemos pertraukos grįžta čempionatų kovos: pirmųjų rezultatų apžvalga

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandų žiemos pasiruošimo sezonas baigtas. Dalis ekipų jau pradėjo kovas čempionatuose. Primename, kad akademijos ekipos kovoja Elitinėje jaunių lygoje (EJL), LVJUFA Pirmoje lygoje ir Jaunučių U-14 ir U-13 čempionatuose.

Elitinės jaunių lyga (EJL)

Trenerio Dmitrijaus Kartašovo BFA U-17 (7 vieta, 18 taškų) sezoną pradėjo rezultatyvia pergale Panevėžyje, kur 4:2 (2:0) įveiktas Panevėžio-PRSSG (8 vieta, 11 taškų). BFA į priekį išvedė du Kamilio Purpurovičiaus įvarčiai. Įdomu tai, kad abu įvarčiai pelnyti tą pačią minutę – 24 min. Vėliau skirtumą padidino Samvelis Vardanyanas, panevėžiečiai atsakė dviem taikliais smūgiais, o rungtynes 82 min. „uždarė“ Artiomo Rimkevičiaus įvartis.

Artūro Švaikevičiaus BFA u-16 (2 vieta, 36 taškai) 3:1 (1:0) įveikė Klaipėdos FM (4 vieta, 24 taškai). Dubliu pasižymėjo Adrianas Lickūnas, vieną pridėjo Nikas Benevičius.

EJL U-15 divizione Gintauto Sidorovo BFA U-15 (9 vieta, 23 taškai), deja, 2:3 (1:1) turėjo pripažinti Vilniaus „Geležinio Vilko“ (4 vieta, 32 taškai) pranašumą. Abu įvarčius BFA ekipai pelnė Nojus Petkus.

Lietuvos jaunučių čempionatas

Igorio Morino BFA U-14 (5 vieta, 30 taškų) čempionato antrąją dalį sekmingai „atidarė“ užtikrinta pergale 4:0 (3:0) prieš „Marijampolės FC“ (12 vieta, 12 taškų). Dublį pelnė Ervinas Balabanovas, po vieną pridėjo Aleksandras Tkačukas ir Dominykas Papšelis.

Pasiruošimas Pirmai lygai

Trenerio Haroldo Šidlausko BFA reprezentacinė komanda toliau intensyviai ruošiasi sparčiai artėjančiam Pirmos lygos sezonui. Šeštadienį vykęs kontrolinis susitikimas su Panevėžio „Ekranu“ buvo ne tik atkaklus, bet ir rezultatyvus. BFA sugebėjo panaikinti trijų įvarčių deficitą ir komandos išsiskyrė po lygiųjų 3:3 (2:0), o įvarčius mūsų komandai pelnė Martinas Perveinis, Rokas Doroškevičius ir Aleksanderis Polujanskis. Artėjantį kontrolinį susitikimą BFA A šeštadienį 18.30 val. sužais su Utenos „Uteniu“.

Baltijos jaunimo lyga

Tarptautinėje, Baltijos šalių penkiolikmečiams sukurtoje lygoje toliau sėkmingai varžosi A. Švaikevičiaus BFA U-15, kuri iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės Rygoje įveikdami Talino „Ararat“. Šiose rungtynėse ekipai vadovavo treneris G. Sidorovas, o BFA vaikinai estus įveikė rezultatu 3:1 ir toliau tvirtai pirmauja B pogrupyje.

Turnyrai

A. ir Tado Švaikevičių BFA U-11 savaitgalį dalyvavo prestižiniame „Number One Cup“ Gdanske, Lenkijoje. Mūsų komanda vieninteliai iš Lietuvos buvo pakviesti į itin aukšto lygio futbolo turnyrą Lenkijoje, kuriame varžėsi tokių komandų kaip FC „Barcelona“, Londono „Arsenal“ ir kitų bendraamžiai.