Permainingi orai – permainingi savaitgalio rezultatai

Kaip ir permainingi priešpaskutinės balandžio savaitės orai – permainingi ir „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komandų rezultatai, kuriuose užfiksuota ir įspūdingų pergalių, ir skaudžių pralaimėjimų.

Šeštadienį, balandžio 24 d., drama vyko tiek BFA arenoje, tiek už jos. Kol gausios policijos pajėgos visai šalia arenos gaudė bėglį, BFA komandos stojo į kovą su varžovais.

Elitinės jaunimo lygos (EJL) U-15 divizione trenerių Artūro ir Tadas Švaikevičių BFA U-15 (1 vieta, 46 taškai) neturėjo didesnio vargo su Telšių „Džiugo“ (6 vieta, 18 taškų) bendraamžiais, kuriuos įveikė rezultatu 2:0 (2:0) ir toliau užtikrintai pirmauja savo divizione. Įvarčius 10 ir 24 min. pelnė Patrikas Pranckus ir Artiomas Osipovičius. Įvarčių galėjo būti ir daugiau, tačiau svečius iš Žemaitijos gelbėjo puikiai rungtynėse savo vartus gynęs vartininkas Vykintas Gaudiešius.

Tuo metu BFA pirmajai komandai (11 vieta, 3 taškai) išlipti iš nesėkmių duobės nepavyksta. Visą antrą kėlinį mažumoje (45+2 min. pašalintas Francisco Campo) žaidusiai BFA komandai nepavyko pasipriešinti vienai iš Pirmos lygos lyderių. VI-ojo turo susitikime BFA 0:5 (0:1) nusileido „Šiaulių“ (2 vieta, 16 taškų) komandai, kuri toliau žengia be pralaimėjimų.

Išvykoje žaidusių trenerio Eduardo Skuratovičiaus BFA U-16 vaikinai (4 vieta,24 taškai), deja, nusileido lentelės kaimynams FA-FK „Panevėžio“ bendraamžiams (3 vieta, 29 taškai). ELJ 21 turas baigėsi šeimininkų pergale 3:1 (2:1), o BFA įvartį 77 min. pelnė Titas Stakėnas.

Tačiau panevėžiečius EJL U-17 pirmenybėse įspūdingu rezultatu 9:2 (2:1) sutriuškino Arturo Chatkevičiaus BFA U-17 (2 vieta, 36 taškai). Net trys įvarčius pelnė Aleksandras Polujanskis, po du pridėjo Sylvesteris Višnevskis ir Danielius Selčinskis. Po tikslų smūgį pasiuntė Rokas Doroškevičius ir Jaroslavas Bordovskis.

Tačiau sekmadienį, balandžio 25 d., Pirmos lygos čempionate A. Chatkevičiaus BFA U-16 (2 vieta, 25 taškai) nusileido aikštės šeimininkams. Kaune BFA. BFA šešiolikmečiai 1:4 (0:1) pralaimėjo lentelės lyderei NFA BE1, o vienintelį įvartį įmušė Herkus Adomaitis.

Netikėtą pralaimėjimą ir pirmuosius taškus prarado Ginto Sidorovo BFA U-14 (1 vieta, 42 taškai). Neabejotini EJL lyderiai varžovams įmušę 118 įvarčių (įvarčių santykis 118:8) ir juos triuškinę įspūdingais rezultatais 1:2 (1:0) nusileido Vilniaus „Žalgirio“ keturiolikmečiams, kuriuos prieš tai buvo nesunkiai įveikę. Vienintelį įvartį 65 min. pelnė Aleksandras Tkačukas, o nuo 67 min. BFA žaidė dešimtyje.

Tačiau žalgiriečius BFA U-14 (1 vieta, 38 taškai) įveikė Pirmos lygos čempionate, kur šventė pergalė rezultatu 2:0 (0:0). 40 min. pasižymėjo Dominykas Kuitenis, o 64 min. Arsenijus Morozovas. BFA, tiesa, 8 min. nerealizavo paskirto 11 m. baudinio.

Igorio Morino BFA U-13 (2 vieta, 29 taškai) Jaunučių čempionate iškovojo tris svarbius taškus ir įveikė lentelės kaimynus FA-FK „Panevėžio“ (3 vieta, 27 taškai) bendraamžius rezultatu 2:0 (2:0). Įvarčiais pirmajame kėlinyje pasižymėjo Viltautas Mocevičius ir Dominykas Papšelis.

Savaitgalį pabaigė Antros lygos penktas turas, kur BFA B komandai labiau patyrusių ir nė karto nepralaimėjusių „Šilutės“ futbolininkų barjero įveikti nepavyko. Trys svečių iš pajūrio greiti įvarčiai pirmojo kėlinio pradžioje leido jiems iškovoti jau penktą pergalę iš eilės rezultatu 4:0 (3:0). Tuo metu BFA B patyrė antrą pralaimėjimą iš eilės ir nukrito į 11-ą turnyrinės lentelės vietą.