Pergalingo BFA įvarčio autorius L. Valvonis: „Pergalę ištraukėme per sukąstus dantis“

Po laimėtų pirmųjų sezono rungtynių „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) vyr. treneris Ivanas Švabovičius ir pergalingo įvarčio autorius Lukas Valvonis sunkiai iškovotą pergalę Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės rungtynėse skyrė gausiai susirinkusiems gerbėjams.

BFA antradienio vakarą sostinėje 1:0 (0:0) įveikė Kėdainių „Nevėžį“ ir pirmoji pergalė jiems garantavo kelialapį į antrąjį LFF taurės etapą.

„LFF taurė – tai vienerios rungtynės, kuriose gali laimėti prieš bet ką. Mes tuo ir pasinaudojome savo treniruočių aikštėje, kurioje sulaukėme gausaus gerbėjų palaikymo. Palaikymas buvo išskirtinis, stadione nebuvo laisvų vietų. Tai dvigubai malonu. Po paskutinio pralaimėjimo mums buvo nesmagu ir gėda prieš sirgalius, labai norėjome reabilituotis prieš juos. Labai džiaugiuosi, kad pavyko laimėti. Daug klydome, tačiau buvo ir gerų dalykų, futbolas iš to ir susideda. Pirmoji pergalė, pirmasis įvartis, po truputį einame į priekį. Ačiū dar kartą visiems susirinkusiems, kiekvienas iš jūsų esate mūsų dvyliktas, tryliktas žaidėjas. Mūsų žaidėjai, pamatę tiek veidų, žaidė su dviguba energija. Prašome toliau savo gerbėjų toliau taip mus palaikyti, o mes pasistengsime atiduoti visas jėgas“ – gražių žodžių BFA sirgaliams negailėjo vyr. treneris Ivanas Švabovičius.

Strategui teko verstis be kelių svarbių traumuotų žaidėjų, juos pakeitė ir savo šanso sulaukė jaunieji akademijos futbolininkai.

„Kai kalbame apie mūsų komandą, dažnai kalbame apie itin jaunus, mokyklą lankančius vaikus. Tačiau jaunimą turime lygiavertį, sunkiau yra pakeisti vyresnius žaidėjus. Galime pasiimti žaidėjų iš U-17 komandos, o jie motyvuoti, laukia savo šanso. Ir jo tikrai sulauks“, – jaunimu neabejojo I. Švabovičius.

Pergalingo įvarčio autorius gynėjas L. Valvonis gyrė komandos draugus už parodytą charakterį.

„Saldi pergalė. Ištraukėme ją per sukąstus dantis. Gavome raudoną kortelę, bet vaikinai pagaliau parodė charakterį, kurio pritrūko praėjusiose rungtynėse. Dar džiugina ir „sausi“ vartai. Neseniai žaidėme rungtynes, matėsi, kad kai kurie vaikinai nespėjo atsigauti, todėl nemažai klydome. Futbolas iš šono gal ir neatrodė gražus, bet svarbiausia, kad pasiekėme teigiamą rezultatą“, – LFF taurės susitikimą apibūdino komandos kapitonas.

L. Valvonis džiaugėsi pasiektu įvarčiu, tačiau po pergalės komanda koncentruosis į išvyką į Kėdainius.

„Po uždirbtos baudos, Elvinas Ališauskas man pasiūlė pabandyti smūgiuoti. Tolimas atstumas, apie 30 m., bet man pavyko. Pačios geriausios emocijos, pergalingas įvartis. Šiandien švenčiame, džiaugiamės, rytoj kita diena, atstatomoji treniruotė ir vyks pasiruošimas penktadienio susitikimui. Ten niekas nežiūrės, koks buvo rezultatas. „Nevėžis“ bus pikti, sieks atsirevanšuoti, bus dar sunkiau, bet tikslas lieka toks pats – vėl siekti pergalės“, – sakė BFA žaidėjas.

BFA ir „Nevėžis“ Pirmos lygos III-jame ture susitiks jau birželio 19 d.