Pasiruošimą Pirmai lygai pradėjusi BFA toliau laikysis ilgalaikių tikslų

Karantino, o vėliau su šalį užklupusio gausaus sniego iššūkį atlaikiusi Vilniaus „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) pirmoji komanda tęsią pasiruošimą antram sezonui Pirmoje lygoje. Antrose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse BFA toliau sieks ilgalaikių, strateginių tikslų: auginti ir profesionalų karjerai ruošti akademijos auklėtinius.

Po Naujųjų metų susirinkę trenerių Ivano Švabovičiaus, Andžėjaus Falčiko, Seržo Tatiefango ir Pavelo Leuso vadovaujama komanda praėjusiame Pirmos lygos sezone užėmė priešpaskutinę lentelės vietą: sezono pradžioje savo žaidimo ieškojusi jauniausia čempionato ekipa sunkiai pratinosi prie vyrų futbolo, o savo žaidimą parodė ir pergalių skonį pajuto tik sezono pabaigoje. Vienuolikėje drastiškų pokyčių nėra – komanda, kurią šiemet rems natūralus mineralinis vanduo „Akvilė“, tęs praėjusias metais pradėtą darbą auginti jaunuosius žaidėjus.

„Treniruojamės kasdien, intensyviai dirbame kartu su fizinio rengimo treneriu Georgu Freidgeimu. Atlikome fizinio parengimo testus, vertinome žaidėjų fizinę formą po atostogų. Po praėjusio sezono pokyčių beveik nebus – mūsų strategija ir ilgalaikiai tikslai nesikeičia: toliau auginsime savo akademijos auklėtinius, duosime jiems šansą atsiskleisti. Komandos branduolį sudarys akademijos jaunimas, kuris praėjusį sezoną susipažino su vyrų futbolu. Šiemet prisijungs žaidėjų iš antros BFA komandos, kurios nariai rungtyniavo II lygoje ir užsitarnavo vietą reprezentacinėje ekipoje. Praėjusių metų lapkritį ir gruodį kartu treniravomės, žiūrėjome, kokius žaidėjus galime integruoti. Iš vyresnių žaidėjų ekipoje toliau lieka Lukas Valvonis, Arturas Skuratovičius ir Emanuelis Puzakinas, prisijungė saugas Deimantas Rimpa“, – pasakojo BFA treneris A. Falčikas.

Ekipos pasiruošimą sezonui iš pradžių kiek pakoregavo sugriežtintos karantino sąlygos, o vėliau šalį užklupęs gausus sniegas, sukėlęs pavojų BFA arenai.

„Nuo sniego teko gelbėti mūsų BFA areną, kurioje ruošiamės sezonui ir žaidžiame rungtynes. Mes ir antroji BFA komanda skubiai atšaukėme treniruotę ir padėjome įveikti didžiules sniego pusnis. Gavosi kiek kitokia treniruotė, tačiau svarbiausia išgelbėjome savo namus“, – neeilinius praėjusios savaitės įvykius prisiminė BFA komandos strategas.

BFA jau pradėjo kontrolinių rungtynių ciklą: iš viso komanda sužaidė tris draugiškus mačus su „Kauno Žalgiriu B“, Kauno „Hegelmann“ ir tarpusavio rungtynes. Iš viso laukia bent dešimtis ikisezoninių susitikimų. Artimiausias jų – šį šeštadienį su į A lygą grįžtančia „Jonava“.

„Šiame etape žaisime su galingais varžovais. Abiem varžovams iš Kauno pralaimėjome, tarpusavyje sužaidėme lygiosiomis 3:3. Su „Kauno Žalgiriu“ dar nebuvome pasiruošę, ką tik buvome susirinkę, tačiau davėme sužaisti visiems futbolininkais. Nepaisant praleistų įvarčių, antrame kėlinyje su „Hegelman“ pamačiau norimo žaidimo užuomazgas. Tiesa, tai tik pasiruošimo pradžia, laukia dar daug darbo. Per šias rungtynes stengsimės pasižiūrėti, kokius žaidėjus turime, ko galime tikėtis. Analizuosime klaidas, gerinsime žaidimą“, – pasiruošimo planus pristatė A. Falčikas.

Kalbėdamas apie antrą sezoną Pirmoje lygoje, BFA treneris tikisi, kad įgyta patirtis padės jauniesiems futbolininkams siekti geresnių rezultatų.

„Tikimės, kad šiemet bus lengviau. Neslėpsiu, praėjusiais metais buvo sunku. Nelengvai pavyko iš jaunimo futbolo adaptuotis prie vyrų. Dabar vaikinai jau žino, ko tikėtis. Šiame sezone norime kuo stipresnių varžovų ir kuo geresnių kovų, kurios mums padės augti“, – teigė A. Falčikas.