M. Perveinis ir A. Falčikas: „Išaugęs pasitikėjimas padeda laimėti“

Sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda jau trečiose iš eilės rungtynėse iškovojo taškus, kurie Ivano Švabovičiaus, Andžejaus Falčiko ir Seržo Tatiefango vadovaujamai ekipai leido pakilti į 12-ą Pirmos lygos lentelės vietą. Šeštadienį drąsų žaidimą pademonstravusi BFA 2:1 (1:0) įveikė kitą Vilniaus komandą „Žalgirį B“ ir šventė antrąją pergalę šiame sezone.

Iš lentelės dugno išlipusi ekipa kovoja dėl išlikimo antrose pagal pajėgumą šalies pirmenybėse, o pergalę šeštadienį, pasak BFA trenerio A. Falčiko, lėmė charakteris ir rungtynių plano laikymasis.

„Labai svarbi pergalė. Kovojo dvi jaunos, ambicingos komandos. Norėjome atsirevanšuoti po žalgiriečiams patirto pralaimėjimo 0:4, kur neatrodėme labai blogai, bet nuleidome rankas po praleistų įvarčių. Šį kartą vaikinai rodė charakterį visas 90 min., kovojo vienas už kitą. Stengėmės pirmieji atkovoti kamuolius, Martinas Perveinis čia puikiai padirbėjo. Pavyko paspausti varžovus, ypač kėlinių pradžiose. Buvome išanalizavę „Žalgirio B“ žaidimą, žinojome, kad jie greitai išeina į kontratakas, bandėme spausti priešininkus jų aikštės pusėje. Rungtynių gale pavargome, gavome raudoną kortelę, praleidome įvartį ir atsirado jaudulys. Tačiau išsaugojome rezultatą“, – po rungtynių kalbėjo futbolo specialistas.

Trenerio teigimu, gerėjantys rezultatai atėjo su po pirmosios pergalės išaugusiu pasitikėjimu.

„Paskutinės dvejos rungtynėse su Kretingos „Minija“ suteikė daug pasitikėjimo savo jėgomis. Pergalės suteikia ir daugiau patirties, kuri mūsų jaunai komandai yra labai svarbi. Šios rungtynės parodė, jog su didesniu pasitikėjimu savo jėgomis ir dirbdami disciplinuotai, padėdami vienas kitam galime siekti pergalių. Negalėčiau teigti, kad tai buvo geriausias mūsų pasirodymas. Tikiuosi, toliau gerinsime žaidimą ir bus geresnių rungtynių. Gaila, kad čempionatas baigiasi, dėl pandemijos sužaisime tik 18-ika rungtynių. Jaunai komandai reikia bent 40 rungtynių. Turėjome sunkią pradžią, tik dabar įsivažiavome, o sezonas tuoj baigsis. Visgi džiaugiamės, kad pavyko nuo nulio sulipdyti visiškai naują komandą, sudarytą iš akademijos jaunimo“, – teigė A. Falčikas.

Ekipos vyr. treneris I. Švabovičius vis dažniau pasitiki jaunų trenerių A. Falčiko ir S. Tatiefango duetu ir leidžia jiems vieniems vadovauti rungtynėms bei pasiruošimui.

„Su Seržu puikiai sutariame. Jis taip pat yra buvęs profesionalas. Aš esu toks treneris, kuris klauso kitų trenerių nuomonių. Klausau mūsų akademijos trenerių, fizinio rengimo trenerio Georgo Freidgeimo patarimų. Visi kartu dirbame tam, kad tinkamai pasiruoštume sezono pabaigai“, – kalbėjo A. Falčikas.

Jau trečią įvartį  šiame sezone įmušęs šešiolikmetis puolėjas M. Perveinis ekipoje dėl panašaus kūno sudėjimo ir judesių vadinamas Robertu Levandovskiu. Puolėjas sako, kad visas BFA puolimo potencialas dar nėra išnaudotas.

„Labai įdomios ir kovingos rungtynės, pateisinome derbio vardą. Smagu, kad laimėjome. Treneriai prieš rungtynes liepė spausti varžovus, neleisti jiems atsikvėpti. Gavau perdavimą iš Igno Kaškelevičiaus ir kulnu jį nukreipiau į vartus. Ačiū Ignui, tikiuosi, kad įvarčių likusiame sezone dar pavyks įmušti. Pasižymėjome du kartus, bet turėjome daugiau progų, dirbsime toliau, kad jas realizuotume. „Žalgiris“ žaidė kovingai, paliko gerą įspūdį, bet šiandien mes buvome geresni. Stengėmės nekartoti praėjusiose tarpusavio rungtynėse padarytų klaidų, dėl kurių ir pralaimėjome. Susižaidėme, labai vienas kitą palaikome – toliau dirbsime, kad užsitikrintume vietą Pirmoje lygoje“, – komandos tikslus pristatė BFA talentas.