Keturi BFA futbolininkai pakviesti į šalies jaunimo rinktinę

Net keturi Pirmoje lygoje rungtyniaujančios „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) pirmosios komandos žaidėjai atkreipė Lietuvos jaunių rinktinės (U-18) trenerių dėmesį. Į Kaune rengiamą rinktinės stovyklą jau išvyko vartininkas Dominykas Valeckas, saugai Tomašas Gulbickis ir Džonis Gabrielius Puzas, gynėjas Tomas Petkevičius.

„Tuo mūsų akademija ir išsiskiria, nes siekiame, kad mūsų žaidėjai būtų pastebėti rinktinių trenerių ir būtų kviečiami į stovyklas. Šių jaunų žaidėjų integravimas į vyrų futbolą padeda jiems tobulėti“, – sakė BFA pirmos komandos vyr. treneris Ivanas Švabovičius.

16-ečiui akademijos auklėtiniui D. G. Puzui šie metai ypatingi: saugas debiutavo vyrų futbole, Pirmoje lygioje pasižymėjo įvarčiu ir dabar po pertraukos yra kviečiamas į jaunių rinktinę.

„Smagu, kad po trejų metų pertraukos vėl sulaukiau kvietimo į rinktinę. Džiaugiuosi, kad į mane vėl atkreipė dėmesį, tai priimu kaip savo darbo įvertinimą. Šiemet debiutavau Pirmoje lygoje, sulaukiau kvietimo į rinktinę. Jaučiuosi tobulėjantis, žaidžiu su vyrais, tai tikrai man daug duoda. Žinoma, rezultatai Pirmoje lygoje nuvylė. Neišpildėme trenerių reikalavimų. Gaila, stengiamės dirbti, palaikome vienas kitą. Esame jauna komanda, klystame, kartais tikimės, kad kitas komandos narys aikštėje kažką už mus padarys. Labai norime taškų, ketiname nepasiduoti“, – kalbėjo D. G. Puzas.

Saugas sako, kad siekia ateityje žaisti nacionalinėje vyrų rinktinėje.

„Noriu gerai pasirodyti ir patekti į pagrindinę rinktinės sudėtį. Turiu tikslą būti kviečiamas į rinktines, ateityje noriu atstovauti vyrų nacionalinei ekipai. Džiugu, kad keturiese iš komandos važiuojame, bus smagiau“, – teigė BFA  futbolininkas.

Šešiolikmetis saugas T. Gulbickis praėjusį sezoną Pirmoje lygoje pasirodydavo epizodiškai, o šiemet yra gana tvirtas startinės sudėties žaidėjas.

„Nudžiugau gavęs kvietimą, bet dar smagiau, kad važiuojame keturiese. Anksčiau esu ne kartą kviestas į rinktines, dalyvavau turnyruose užsienyje, žaidžiau draugiškas rungtynes už Lietuvą. Jaučiuosi kasdien tobulėjantis, tą stengiuosi parodyti treniruotėse ir rungtynėse. Kaune ruošiuosi pasirodyti kuo geriau ir greičiau priprasti žaidėjų ir treniruočių, kadangi esu pakviestas po pertraukos“, – teigė BFA saugas.

Jaunių rinktinės stovykla Kaune prasidėjo rugpjūčio mėn. viduryje.