Karšta? Nepamirškite vandens!

Vasariški karščiai įsiūbuoja (pačiu laiku nuėmėme BFA arenos kupolą), sportuojantiems vaikams ir jų tėveliams reikia nepamiršti ne tik neperkaisti saulėje, bet nuolatos gerti vandenį!

BFA pirmos komandos rėmėjos natūralaus mineralinio vanduo „Akvilės“ specialistai pataria pasirūpinti savo, vaikų sveikata ir neleisti kūnui dehidratuoti bei nuolatos gurkšnoti vandenį.  Ką būtina žinoti apie vandens gėrimą ir pasirinkimą? Keletas pagrindinių patarimų:

  • Gerti nuolatos, mažais gurkšniais.

Dehidratacija turi didelių neigiamų pasekmių todėl ypač karštomis dienomis pirmiausia reikia nepamiršti nuolatos mažais gurkšniais gerti vandenį. Ypač mažieji neraginami pamiršta atsigerti, todėl tėveliams rekomenduojame priminti vaikams apie atsigaivinimą, o karštomis dienomis į treniruotę įdėti ne vieną, o du buteliukus/gertuves. Mūsų treneriai per karščius visada daro atsigėrimo pertraukėles, per kurias skatina vaikus gerti.

  • Geriausiai – natūralus vanduo, jokių gazuotų gėrimų

Renkantis vandenį parduotuvėje rekomenduojama patikrinti ir vandens šaltinį, paieškoti informacijos apie gamintojus. Vanduo neturėtų būti papildytas skonio stiprikliais ar saldikliais, tokie tik dar labiau didina troškulį. Taip pat turi būti subalansuota ir mineralinė sudėtis. Vandens gręžinys turi būti apsaugotas nuo taršos, atokiau nuo vietų, kurioje vykdoma pramoninė veikla. Gerai, jei gręžinys yra valstybės saugojamoje teritorijoje: nacionaliniame parke, draustinyje ar rezervate. Taip užtikrinama, kad vanduo bus švarus ir saugus vartoti. Be to, svarbu, kad vanduo neturėtų jokių nitritų ir nitratų, kurie yra ypač kenksmingi vaikams. Jei geriate centralizuotai teikiamą vandenį, bent kartą būtų neblogai patikrinti jo sudėtį.

  • Vaikams – silpnos mineralizacijos, natūraliai šarminis vanduo vanduo

Kūdikiams ir vaikams geriausiai tinka silpnos mineralizacijos vanduo (150 mg/l). Toks jis tinka ir visai šeimai:  silpnos mineralizacijos, didesnio šarmingumo ir visiškai natūralus, toks koks yra gaunamas iš gamtos. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja kūdikiams ir vaikams duoti gerti didesnio natūralaus šarmingumo vandenį kurio pH yra 8.0-8.5. Tokį vandenį rekomenduojama gerti ir suaugusiems, nes toks vanduo yra skvarbesnis, geriau išplauna kenksmingas medžiagas bei medžiagų apykaitos produktus.

Ačiū „Akvilei“, kurios vanduo tinka ir kūdikiams, už patarimus!