Įvarčių fiestoje – BFA pirmoji sezono pergalė

„Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) komanda po nesėkmės Pirmos lygos pirmajame ture įrodė savo rimtus ketinimus šiemet nustebinti savo gerbėjus. Įvarčių fiesta pasižymėjusiame pirmenybių antro turo rungtynėse Andžėjaus Falčiko ir Seržo Tatiefango vadovaujama ekipa 4:2 (2:1) įveikė „Kauno Žalgirio“ B futbolininkus ir įsirašė pirmuosius tris taškus.

Daug įvykių kupinose rungtynėse iš pradžių viskas prasidėjo ne BFA naudai. 6 min. prasiveržęs kairiuoju kraštu kamuolį į tolimąjį vartų kampą pasiuntė svečių žaidėjas Pijus Sudakovas0:1. Įsidrąsinę žalgiriečiai išnaudojo šeimininkų pasimetimą ir toliau kėlė problemų Danieliui Bukeliui. BFA vartininkui ne kartą teko gelbėti savo komandą nuo Kauno klubo smūgių.

12 min. po kampinio Juanas Sandovalis po kampinio pabandė „Kauno Žalgirio“ vartininką užklupti tolimu ir stipriu smūgiu, vėliau sekė kolumbiečio mėginimas greitos atakos metu išlyginti skirtumą, tačiau Dovydas Vilkas sėkmingai tvarkėsi prie savo vartų.

BFA nenuleido rankų ir 23 min. greitos atakos metu BFA saugas Ignas Kaškelevičius parodė, kodėl buvo pakviestas į Lietuvos U-19 stovyklą Kaune. Žaidėjas greitu prasiveržimu dešiniuoju kraštu ir tiksliu smūgiu, nepasilikusių gynėjams jokių šansų, išlygino rezultatą – 1:1.

Kėlinio pabaigoje šeimininkai toliau atakavo: nuo kitos aikštės pusės įsibėgėjo Deimantas Rimpa, bet saugą sustabdė „Kauno Žalgirio“ gynyba.

Tačiau kėlinio gale BFA įtvirtino savo pranašumą: 45 min. BFA surengė greitą išpuolį, kurio metu gražiu smūgiu D. Vilką nuginklavo ne vieną iki tol ne vieną progą turėjęs J. Sandovalis2:1.

Antrojo kėlinio pradžioje toliau žibėjo jaunojo Kolumbijos talento žaidėjo žvaigždė: 49 min. jis pats perėmė kamuolį, tuomet „išmaudė“ net tris gynėjus, atidavė perdavimą į baudos aikštelę, kur kamuolys nuo gynėjų vėl atšoko legionieriui. J. Sandovalis nieko nelaukdamas jį dar kartą nukreipė į vartus – 3:1.

53 min. šeimininkai savo dominavimą įtvirtino dar vienu įvarčiu – šį kartą taip pat iš U-19 stovyklos grįžęs Martinas Perveinis įrašė savo vardą į protokolą. Rezultatyviausias praėjusio sezono žaidėjas apsisukęs nuo 16 m. kamuolį nukreipė į vartų tinklą  – 4:1.

56 min. BFA įvarčių fiestą kiek apramino tikslus „Kauno Žalgirio“ B nario Deitono Vinckaus smūgis, kuris sušvelnino rezultatą – 4:2.

Vėliau jaunos ekipos apsikeitinėjo atakomis, toliau aktyvus ir dešiniajame krašte žalgiriečių gynėjams ramybės nedavė I. Kaškelevičius, o J. Sandovalis siekė trečiojo taiklaus smūgio. 84 min. jo smūgis skriejo šalia dešiniojo virpsto, kitas puolėjo bandymas buvo sustabdytas D. Vilko, o teisėjo švilpukas paskelbė įtikinamą BFA pergalę.

BFA sudėtis: D. Bukelis, T. Petkevičius, F. Campo, E. Puzakinas, J. Sandoval, E. Pavlovskis, V. Paškevičius, B. Abdullahi, M. Perveinis, D. Rimpa ir i. Kaškelevičius.

„Kauno Žalgiris“ B: D. Vilkas, E. Mačiūta, D. Vinckus, D. Emmanuel, D. Purtius, S. Abdulgafar, R. Matos da Silva, P. Nainys, A. Jurkevičius, D, Ževžikovas ir P. Sudakovas.