Istorinį sezoną užbaigusi Vilniaus BFA džiaugiasi  jaunimo integracija ir kol kas aukščiausia vieta Pirmoje lygoje

Dar pernai sostinės „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) iki paskutinių Pirmos lygos rungtynių kovojo dėl išlikimo, o šiemet dar labiau atjaunėjusi vienos didžiausių akademijų šalyje komanda, vedama vyr. trenerio Haroldo Šidlausko, pasiekė kol kas aukščiausią rezultatą antrame pagal pajėgumą šalies futbolo čempionate. Ekipa džiaugiasi 7-a užimta vieta lentelėje iš 16-ikos, sėkmingai pavykusia jaunimo integracija į vyrų futbolą bei pirmaisiais transferais – į aukštesnį lygį  per 2022 m. sezoną išleisti net du BFA auklėtiniai.

2021 m. sezono gale komandos vairą perėmusiam 25-erių m. BFA strategui H. Šidlauskui pavyko padėti komandai išlikti lygoje, o šiemet prieš sezoną BFA nestokojo ambicijų ir išsikėlė sau tikslą būti pirmoje lentelės pusėje. Ir taip jauna ekipa pasipildė talentingiausiais akademijos 2006 ir 2007 m. gimusiais jaunuoliais, kurie vos spėję apšilti kojas vyrų futbole, suvaidino itin svarbų vaidmenį komandoje ir padėjo BFA iškovoti istorinę 7-ą vietą iš 16-os galimų.

„Sezono tikslas buvo patekti į lygos stipriausiųjų aštuntuką. Smagu, kad išsaugojome 7-ą vietą ir sukūrėme šiokią tokią istoriją akademijai.  Vertinant paskutinius du sezonus, tai 7-a vieta yra didelis pasiekimas, tačiau galvojant apie profesionalų, vyrų futbolą – turime taikytis aukščiau. Ši vieta turi nuo šiol būti mūsų minimumu, kurį mes turime pasiekti kitais metais. Už sezoną komandai rašyčiau stiprų septynetą “,– sakė 38 taškus šiame sezone surinkusios, 11-ika pergalių iškovojusios ir 54 įvarčius įmušusios ekipos strategas H. Šidlauskas.

Ekipos treneriams sezono gale teko gerai pasukti galvą: komanda neteko svarbių žaidėjų, pasipylė pralaimėjimai, o lentelės kaimynai pradėjo lipti ant kulnų.

„Labai komandos forma krito po rungtynių su „Riteriais“ B , kai išleidome kelis žaidėjus į rinktines, pagrindinis ir vienintelis mūsų likęs puolėjas Nedas Garbaliauskas gavo traumą. Labai išsibalansavome, nebuvome pasiruošę netekti beveik pusės startinių žaidėjų. Tačiau reikia pripažinti, kad sezono galas buvo sunkus, galbūt ir psichologiškai nebuvome pasiruošę iki galo. Visgi dar vienas svarbus tikslas – akademijos talentų integravimas į vyrų futbolą taip pat pavyko, jaunesni vaikinai atrodo savo vietą komandoje, vyrų futbole ir jų vaidmuo buvo labai svarbus“, – dėstė BFA vyr. treneris H. Šidlauskas.

Prie komandos šiemet prisijungęs 15-etis talentas Nedas Garbaliauskas, į „Panevėžio“ klubą tarpsezoniu išvykus rezultatyviausiam komandos žaidėju Martinui Perveiniui, iš viso sugebėjo įmušti net 8 įvarčius. 5-is įvarčius pridėjo 16-etis Artiomas Osipovičius, ekipoje debiutavo ir žaidimo laiko gavo ir dar 14-ečiai Lukas Klišys, Kirilas Ambrusevičius ir kiti.

Pirmieji transferai ir perspektyva dar geresniems rezultatams

BFA direktorė Mažena Agnieška Stankevič džiaugiasi, kad akademijos 15-os metų darbas davė pirmuosius vaisius: stabilus sezonas Pirmoje lygoje, BFA saugo Adriano Lickūno vasarą pasirašyta sutartis Italijos Serie B divizione žaidžiančia AC „Perugia“, M. Perveinio išvykimas į A lygos klubą, nuolatos kylantis susidomėjimas ir kitais akademijos žaidėjais.

„Esame bene pirmoji tokia komanda Lietuvoje, kurios visą pagrindą sudaro akademijos auklėtiniai ir vienintelė Vilniaus komanda, esanti Pirmos lygos aštuntuke. Turėti komandą vyrų čempionate visada buvo akademijos tikslas ir prieš trejus metus jį ryžomės įgyvendinti. Tai buvo drąsi svajonė – iš vaikų ir jaunimo futbolo  žengti link profesionalaus futbolo, be to neturėjome ir rimto finansinio užnugario. Mūsų akademijos tikslas – auginti vietos žaidėjus, integruoti į vyrų futbolą ir čia jiems suteikti šansą tobulėti bei eiti aukštyn. Tai nėra lengvas kelias, tačiau džiaugiamės matydami pirmuosius rezultatus“, – kalbėjo organizacijos vadovė.

BFA vadovės teigimu, kitą sezoną BFA nenukryps nuo strategijos ir toliau eis pasirinktu keliu auginti jaunus žaidėjus, tačiau mato, kad procesas galėtų būti greitesnis, jei nebūtų pažeidžiamas lygiateisiškumo principas Vilniaus mieste.

„Mūsų komandą išlaiko tėvai ir akademija, lėšų už jaunų žaidėjų ugdymą prideda Lietuvos futbolo federacija (LFF). Kaip kitos privačios sporto organizacijos, kurios yra nėra įsteigtos savivaldybės, negauname jokio finansavimo, o mūsų bendruomenės sumokėti mokesčiai skiriami remti kitiems sostinės futbolo klubams. Manome, kad reiktų orientuotis ne į steigėją, o į rezultatus, kuriamą vertę Lietuvos sportui. Deja, to pasigendame, tad tikimės, kad naujai išrinkta miesto valdžia atkreips dėmesį į šią problemą“, – dėstė M. A. Stankevič.

Pasibaigus Pirmos lygos čempionatui, BFA komanda savaitę ilsėjosi, o dabar vėl grįžo į treniruočių procesą, kuris tęsis iki Kalėdų. Po to ekipa pradės draugiškų rungtynių ciklą ir toliau ruošis ketvirtam sezonui čempionate.