Įspūdingu sezonu pažymėtas Vilniaus BFA 15-os metų jubiliejus

Spartų augimą demonstruojanti ir pirmuosius auklėtinius į Italijos klubus išleidusi viena didžiausių šalyje sostinės „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) vaikų ir jaunimo čempionatų maratoną užbaigė įspūdingai: dvi komandos tapo čempionais, dar dvi pasipuošė sidabro ir bronzos medaliais. Ką tik 15-ąjį jubiliejų atšventusios BFA sporto direktorius Ivanas Švabovičius sako, kad šis sezonas buvo išskirtinis, tačiau potencialo augimui dar yra daug.

Birželio mėnesį paaiškėjo galutinės komandų rokiruotės: Lietuvos Jaunučių lygos U-14 divizione čempionais tapo  Dmitrijaus Kartašovo BFA U-14 ekipa, tuo metu vyr. trenerio Arturo Chatkevičiaus BFA U-13 po atkaklios kovos iki paskutinio turo šios lygos U-13 divizione pasipuošė sidabru. Samsung Galaxy Watch Elitinės jaunimo lygos (EJL) U-15 divizione po aršios kovos dėl prizinių vietų trenerių Igorio Morino ir Oleksėjaus Čiobano vaikinai iškovojo bronzą, o Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-18 lygių sau neturėjo Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) Pirmos lygos U-18 divizione, kurio superfinale iškėlė nugalėtojų taurę. Tuo metu reprezentacinė BFA komanda, sudaryta iš perspektyviausio akademijos jaunimo, dalyvauja vis dar tebesitęsiančiame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) Pirmos lygos čempionate.

„Išties jaučiame didžiulį progresą – rezultatai gerėja visose srityse. Auga ir čempioniškų komandų skaičius, ir mūsų bendruomenės Vilniuje bei Visagine, o viską vainikavo pirmieji transferai į Italijos Seria A ir B klubus bei ten pasirašyti profesionalūs kontraktai. Sakyčiau 15-os metų jubiliejų atšventėme su trenksmu ir pažymėjome jį įsimintinu sezonu. Tačiau dirbti dar turime kur, viso potencialo neišnaudojome. Mūsų tikslai nesikeičia – siekiame toliau ruošti žaidėjus šalies rinktinėms ir profesionaliam futbolui. Pradėjome bendradarbiauti su kitomis sostinės akademijomis, sieksime kartu padėti vaikams greičiau pasiekti tikslų“, – sezoną apibendrino BFA sporto direktorius I. Švabovičius.

Buvę BFA auklėtiniai Adrianas Lickūnas jau metus žaidžia į AC „Perugia“ klube, į „Genoa CFC“ išvyko Nedas Garbaliauskas ir Lukas Klišys, o prie Salerno „Salernitana“ prisijungė Martinas Perveinis.

Vaikų ir jaunimo komandų progresas

Ne vieną talentingą šalies futbolininką išugdęs treneris D. Kartašovas į viršūnę atvedė ir BFA 2009 m. ekipą, kuri tarp 12-os Lietuvos Jaunučių lygos U-14 diviziono komandų finišavo pirmoje vietoje.

„Šiemet galimybės tapti čempionais nepaleidome. Pirmas titulas tiek žaidėjams, tiek jų tėveliams yra labai svarbus. Tačiau neturime galimybės atsipalaiduoti ir švęsti. Išlaikyti čempionų vardą yra sunkiau nei laimėti. Kitame sezone keliame tikslą laimėti ELJ U-15 čempionų titulą ir žiūrime dar toliau – norime savo komandos žaidėjus jau ruošti Pirmai lygai“, – BFA U-14 tikslus vardijo futbolo specialistas, kurio žaidėjai ne kartą kviesti į Lietuvos jaunių rinktinę.

D. Kartašovas, kuris treniravo dabartinius Lietuvos vyrų rinktinės futbolininkus Arvydą Novikovą, Justą Lasicką ir kitus, sako, kad recepto, kaip paruošti talentus nėra.

„Nėra recepto, kaip užauginti talentingą grupę ar žaidėjus. Kiekviena grupė – absoliučiai skirtinga. Yra daug niuansų, tarp kurių yra konkurencija ir atmosfera komandoje, bet man svarbiausia – sąžiningumas ir nuoširdus darbas, nežiūrint emocijų ar asmeninių ambicijų. Apskritai akademijos rezultatai šiemet – fantastiški, tapome lyderiaujančia akademija šalyje, bet mes galime dar geriau, turime tiek daug talentingų vaikų“, – teigė D. Kartašovas.

Prizines vietas iškovojusių BFA U-15 ir BFA U-13 treneriai taip pat teigiamai įvertino sezono pasiekimus.

„Džiaugiamės sidabru, tai mums yra puikus pasiekimas. Sezono pradžioje norėjome būti penketuke, o nedaug atlikome nuo aukso. Labiausiai džiaugiuosi komandos progresu – kitąmet sieksime patekti į Baltijos jaunimo lygą“, – teigė BFA U-13 vyr. treneris A. Chatkevičius.

„Ilgas ir įtemptas sezonas. Daug konkurencijos, daug dvikovos ir daug gerų rungtynių – to, ko dabar reikalauja europietiškas futbolas. Džiaugiuosi, kad vaikai sužaidė tiek daug aukšto lygio rungtynių. Labai daug davė dalyvavimas Baltijos jaunimo lygoje“, – teigė BFA U-15 vyr. treneris ir legendinis Lietuvos futbolininkas I. Morinas, kurio komanda pasipuošė bronza.

Iš viso BFA akademiją Vilniuje lanko beveik 1000 vaikų, dar 200 vaikų treniruojasi Visagino mieste.

Visi BFA komandų rezultatai:

Jaunimo U-19 čempionatas

4 vieta, 29 taškai (vyr. treneris A. Skuratovičius).

Samsung Galaxy Watch EJL U-15 čempionatas

3 vieta, 68 taškai (treneriai I. Morinas, O. Čiobanas)

Lietuvos jaunučių lygos U-14 divizionas

1 vieta, 57 taškai (vyr. treneris D. Kartašovas)

Lietuvos jaunučių lygos U-13 divizionas

2 vieta, 66 taškai (vyr. treneris A. Chatkevičius)

LVJUFA I lygos U-18 divizionas

Superfinale BFA 2:1 įveikė Tauragės „Taurą“, treneriai A. ir T. Švaikevičiai.

LVJUFA I lygos U-16 Pietų-Rytų divizionas

4 vieta, 32 taškai (vyr. treneris D. Paulauskas)

LVJUFA I lygos U-15 Rytų divizionas

BFA U-15 B 2 vieta, 40 taškų (treneriai I. Morinas ir D. Kartašovas)

BFA U-15 C 6 vieta, 20 taškų ( vyr. treneris L. Laurinavičius)

LVJUFA I lygos U-14 Rytų divizionas

4 vieta, 23 taškai (treneriai D. Jakelevičius ir A. Liubinskas)

LVJUFA I lygos U-13 Rytų divizionas

2 vieta, 44 taškai (vyr. treneris A. Ananjevas)

LFF I lyga (tebesitęsia)

11 vieta, 15 taškų (vyr. treneris H. Šidlauskas)