Iš „Torino“ peržiūros grįžęs BFA puolėjas M. Perveinis: „Noriu tapti rezultatyviausiu I lygoje“

Iš Italijos „Serie A“ klubo Turino „Torino“ peržiūros grįžęs ir ten sėkmingai pasirodęs puolėjas Martinas Perveinis jau treniruojasi su sostinės „Baltijos futbolo akademijos“ ekipa. Perspektyvus Lietuvos jaunimo rinktinių puolėjas sako, kad save įsivaizduotų žaidžiantį Italijoje, tačiau pirmiausia jis nori padėti BFA kilti aukštyn ir svajoja tapti rezultatyviausiu žaidėju Pirmoje lygoje.

17-etis Vilniaus futbolo akademijos talentas, besimokantis BFA sportinėje klasėje, praėjusią savaitę kartu su BFA vartininku Danieliu Bukeliu dalyvavo aukščiausiame Italijos divizione žaidžiančio „Torino“ klubo peržiūroje. Turine futbolininkai praleido savaitę, treniravosi su klubo jaunimo ekipa.

„Tai mums abiem buvo pirma peržiūra užsienyje. Pradžia buvo sunki, italai sunkiai kalba angliškai, bet agentai padėjo susigaudyti, supažindino su komanda. Treniravomės su „Torino“ U-19 komanda kartą per dieną. Prieš pirmą treniruotę, pamatęs gausybę inventoriaus, iš pradžių išsigandau. Tačiau komandos draugai pasakė kas laukia: apšilimas, pratimai, viskas panašu, ką mes darome Lietuvoje. Komandoje angliškai irgi mažai kas šnekėjo, bet futbolo kalba yra universali, su treneriais susikalbėti padėjo žaidėjai“, – pasakojo BFA puolėjas.

Nuolatos į Lietuvos jaunimo rinktines kviečiamas žaidėjas sako, kad Italijoje konkurencija yra didžiulė, ir, nepaisant gerų sąlygų, jaunimui ten nėra lengva.

„Turino“ – gero lygio klubas, pabūti tokioje organizacijoje mums buvo didžiulė patirtis. Italijoje jaunimas labai sunkiai dirba, pas mus jaunam žaidėjui sudaromos palankesnės sąlygos žaisti. Jie tikrai nelepinami, sunkiai patys turi įrodyti savo vertę, be to, ten yra didžiulė konkurencija net ir tarp pačių talentingiausių“, – italų jaunimo iššūkius vardijo M. Perveinis.

Turine BFA pirmos komandos atstovai sužaidė draugiškas rungtynes, per kurias puolėjas sugebėjo pelnyti įvartį.

„Italai mėgsta žaisti paprastą futbolą: nebėga į kontratakas, o kontroliuoja kamuolį, neužlaiko jo, po vieno ir dviejų lietimų atiduoda komandos draugams. Žinoma, jie techniški, mėgsta dvikovas vienas prieš vieną. Sužaidėme vienas draugiškas rungtynes, pavyko laimėti 5:3. Manau, kad neblogai pasirodžiau, prašiau perdavimų, įmušiau įvartį ir aikštėje jaučiausi gerai. BFA treneriai gerai mus paruošė, nesijaučiau, kad man kažkas buvo neaišku ar kažko trūko“, – savo pasirodymą įvertino M. Perveinis.

Po vizito žaidėjas grįžo su didesne motyvacija ir svajonėmis apie Pirmos lygos rezultatyviausio žaidėjo titulą bei patirtį aukštesniame lygyje.

„Italijoje pasisėmėme labai vertingos patirties, per trumpą laiką susidraugavome su italų futbolininkais. Visai save įsivaizduočiau Italijoje, manau, kiekvienas jaunas žaidėjas svajoja apie aukštesnį lygį. Norėčiau Pirmoje lygoje tapti rezultatyviausiu žaidėju, gerai pasirodyti rinktinėse ir kuo daugiau padėti BFA komandai, o kažkada galbūt išbandyti save aukštesniame lygyje“, – sakė kol kas tris įvarčius savo sąskaitoje turintis rezultatyviausias BFA praėjusio sezono žaidėjas.

Praėjusiame pergalingame ture Klaipėdoje, kuriame BFA laimėjo 3:0 (1:0) įveikė Klaipėdos „Neptūną“, Martiną įmuštų įvarčių skaičiumi pasivijo saugas Ignas Kaškelevičius, kuris taip pat su puolėju mokosi sportinėje klasėje.

„Tiek Ignas man, tiek aš jam negailime perdavimų, svarbiausia, kad abu padėtume komandai. Kai komanda žaidė pajūryje, mes D. Bukeliu turėjome ruoštis skrydžiui į Italiją. Abu juokėmės, kad kai tik mūsų nėra, komanda laimi“, – kalbėjo futbolininkas.

M. Perveinis džiaugiasi geru karjeros etapu bei tikisi artėjančiame Pirmos lygos X ture padėti BFA (10 vieta, 7 taškai) iškovoti pergalę namuose prieš Gargždų „Bangos“ B futbolininkus (4 vieta, 17 taškų).

„Sunkiai dirbu per treniruotes ir smagu, kad treneriai pastebi, kviečia į rinktines, gaunu kvietimų į peržiūras. Jau pripratau, kad treniruočių procesą nutraukia kvietimai į rinktines, tuo labai džiaugiuosi. Grįžęs pastebėjau, kad atmosfera komandoje labai gera, tapome vieningesni po pergalės, visi geros nuotaikos. Manau, tai mums padės šeštadienį, sieksime vėl tik pergalės“, – sakė BFA puolėjas.

Rungtynės BFA arenoje, nuo kurios šią savaitę buvo nuimtas pripučiamas kupolas, įvyks birželio 12 d. 15.00 val., o tiesioginę transliaciją bus galime stebėti „Baltijos futbolo akademijos“ „Facebook“ paskyroje.