Individualios futbolo treniruotės – greitesnis kelias į sėkmę aikštelėje

Tobulėjimui ribų nėra – šiam posakiui retas rastų kontrargumentų. Futbole, kuris nuolat keičiasi, norint žengti žingsnį į priekį ir suspėti su naujovėmis komandinių užsiėmimų dažnai neužtenka, būtinas ir individualus darbas. Ne vieną talentą atskleidę „Baltijos futbolo akademijos“ (BFA) patyrę treneriai pastebi, kad individualiose futbolo treniruotėse nusistačius konkrečius tikslus ir dirbant tikslingai galima pasiekti puikių rezultatų.

BFA treneris Artūras Švaikevičius sako, kad individualios treniruotės tinkamos ne tik pradedantiems jauniesiems futbolininkams, bet ir profesionalams.

„Nėra amžiaus ribų, nes futbole visada galima ką nors gerinti ir tobulinti. Tai galioja ir profesionalams. O tobulinti tokiuose užsiėmimuose galime visus elementus: smūgiavimą, techniką, kamuolio varymosi techniką, pirmąjį kamuolio lietimą, klaidinančius judesius. Individualiose futbolo treniruotėse treneris pirmiausia įvertina, ko konkrečiam žaidėjui galbūt trūksta ar ką jam reikėtų tobulinti. Tuomet sudaromas individualus planas, ruošiamasi prieš kiekvieną treniruotę ir sekamas žaidėjo progresas. Jau ne vienerius metus priimu įvairaus amžiaus futbolininkus į individualias treniruotes ir tikrai matau, kiek daug galima pasiekti. Labai svarbus yra žaidėjo noras, o mums, treneriams belieka savo patirtį nukreipti tinkamiausia futbolininkui linkme“, – kalbėjo futbolo specialistas.

BFA trenerių rengiamose treniruotėse, kurios vyksta naujutėlėje BFA arenoje po stogu, vadovaujamasi šiuolaikišku požiūriu, treniruotės būna intensyvios, įdomios ir kas kartą vis kitokios.

„Tobulinamės, sekame naujoves ir bandome jas pritaikyti. Labai svarbu yra planavimas, ruošiamės prieš kiekvieną individualią treniruotę, įvedame naujų elementų, viską taikome konkrečiam žaidėjui. Žinoma, toks individualus dėmesys padeda labiau įsigilinti, pastebėti visas smulkmenas, susitelkti ties vienu žaidėju, ko ne visada gali padaryti komandinėse treniruotėse. Smagu, kad treniruotis galime pasiūlyti bene geriausios sąlygomis Vilniaus mieste – mūsų šildomoje BFA arenoje po stogu“, – teigė su BFA jaunaisiais futbolininkais dirbantis ir Lietuvos U-14 čempionų treneris A. Švaikevičius.

Prie BFA prisijungęs buvęs Lietuvos rinktinės narys Georgas Freidgeimas tapo akademijos aukšto meistriškumo programos „ProJunior“ ir pagrindinių komandų fizinio parengimo treneriu. Futbolo specialistas sako, kad šiuolaikiniame dinamiškumu pasižyminčiame futbole labai svarbus tampa fizinis pasiruošimas, todėl žaidėjams rekomenduoja kreipti dėmesį ne tik į techniką ar taktiką.

„Šiuolaikiniame futbole fizinis pasirengimas – labai svarbus. Dėl didėjančio žaidimo intensyvumo žaidėjai turi būti tikri atletai, neužtenka vien tik gerai varytis kamuolį. Manau, jog fizinis parengtumas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris skiria profesionalius futbolininkus nuo mėgėjų. Individualiose fizinio rengimo treniruotėse didelį dėmesį skiriame žaidėjo mobilumui, kūno funkcionalumui, traumų prevencijai bei norimų fizinių savybių ugdymui: greičiui, ištvermei, vikrumui, jėgai ar galingumui. Didelį dėmesį skiriame žaidėjo individualumui – silpnesnes vietas stengiamės priartinti prie futbolininko amžiaus normatyvų, o stipriąsias savybes pakelti į aukštesnį lygį. Individualios treniruotės suteikia puikią galimybę tai padaryti, nes žaidėjui treneris skiria visą dėmesį, parenka tinkamus krūvius, stebi atlikimo techniką į“, – darbą treniruotėse apibūdino BFA fizinio rengimo treneris.

G. Freidgeimas sako, kad fizinio parengimo treniruotės gali vykti ir be kamuolio, ir su juo.

„Norint greitesnių rezultatų, treniruotės be kamuolio labai naudingos ir efektyvios. Tuomet visas dėmesys skiriamas norimoms fizinėms savybėms. Tuo metu treniruotėse su kamuoliu sujungiame fizinių savybių ugdymą su žaidimu aikštėje. Pratimai būna parinkti pagal žaidybines situacijas, tuo pačiu metu ugdant fizines savybes bei žaidimą su kamuoliu“, – pasakojo BFA treneris.

Individualias BFA trenerių treniruotes gali išbandyti visi, net ir ne akademijos auklėtiniai. Pirmasis bandomasis užsiėmimas – nemokamas. Registruotis galima čia (pastabose pažymėkite, kad registruojatės individualiai treniruotei).