III spalio savaitės apžvalga: BFA A ir B komandų sezono pabaigtuvės pergalėmis

Trečioji spalio savaitė buvo itin svarbi „Baltijos futbolo akademijos“ pirmos ir antros komandoms, kurios sužaidė paskutinius mačus Pirmoje ir II lygoje. Abi ekipos gražia nata užbaigė sezonus – tiek BFA A, tiek BFA B sezono finišą pažymėjo gražiomis pergalėmis.

Sekmadienį, spalio 25 d., į lemiamą mūšį Mažeikiuose išvyko Ivano Švabovičiaus, Andžejaus Falčiko, Seržo Tatiefango ir Pavelo Leuso vadovaujama reprezentacinė komanda. Šiose tolimose išvykos rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“, kuri jau užsitikrino vietą kitų metų pirmenybėse, mūsų komandai reikėjo tik pergalės. Pirmi Martino Perveinio du įvarčiai 1 ir 7 rungtynių minutę parodė, kad svečiai iš Vilniaus atvažiavo tik taškų. 19 min. varžovai sušvelnino skirtumą, bet 38 min. antrose iš eilės rungtynėse  pasižymėjo BFA puolėjas Arturas Skuratovičius. 49 min. svečių situaciją sugadino Džiugo Ignatavičiaus užsidirbta antra geltona kortelė, kuri BFA paliko žaisti dešimtyje. Tuo pasinaudoti „Atmosfera“ ilgai negalėjo, kol 90+3 min. Algimantas Bačanskis pelnė savo dublį ir sušvelnino skirtumą. Visgi BFA atsilaikė ir iškovojo taip reikiamą pergalę rezultatu 3:2 (3:1). Iš viso pirmoji BFA ekipa šį debiutinį sezoną padovanojo 4 pergales, du kartus sužaidė lygiosiomis ir 12-ika kartų patyrė pralaimėjimų kartėlį. BFA pirmos komandos futbolininkai šį sezoną mušė 20 įvarčių, o rezultatyviausiu ekipos žaidėjų su 6 įvarčiais šiame sezone tapo 16-etis M. Perveinis.

Trečiadienį, spalio 21 d., Haroldo Šidlausko ir Arturo Chatkevičiaus vedama BFA B užsitikrino teisę žaisti kitų metų II lygoje. Antroji akademijos komanda trečiadienį vyko į Alytų, kur susitiko su iš lygos iškrisiančia vietos „Vidzgirio“ ekipa. Rungtynės baaigėsi įtikinama BFA B pergale 4:1 (1:0). Du įvarčius pelnė Kajus Statauskas, po vieną Samvelis Vardanyanas ir Ignas Paulikas. Su 21 tašku BFA B liko 11 lentelės vietoje. Tiek pat taškų surinko ir Vilniaus „Ateities“ komanda, tačiau jie turėjo geresnį įmuštų ir praleistų įvarčių santykį. Iš viso H. Šidlausko komanda šį sezoną iškovojo 6 pergales, 3 kartus sužaidė lygiosiomis ir devynis kartus turėjo pripažinti varžovų pranašumą. Iš viso mūsų komanda įmušė 29 įvarčius, o praleido 41.

Eduardo Skuratovičiaus vadovaujama BFA U-16 komanda, šeštadienį, spalio 24 d., Elitinėje lygoje antrą pergalę iš eilės iškovojo po 11 m. baudinių serijos. Rungtynės su Marijampolės „Sūduvos“ bendraamžiais baigėsi rezultatyviomis lygiosiomis 3:3 (1:1). Ekipos stojo mušti baudinių, kurių seriją 5:4 laimėjo BFA vaikinai. Du įvarčius per pagrindinį rungtynių laiką pelnė Rafalis Voinickis ir vieną pridėjo Aidas Šidlauskas. BFA U-16 su 17 taškų išlieka ketvirtoje Elitinės lygos lentelės vietoje.

Šeštadienį Elitinėje U-17  lygoje triuškinančią pergalę pasiekė Arturo Chatkevičiaus U-17 komanda. Ji išvykoje net 7:0 (4:0) įveikė Gargždų „Bangos“ bendraamžius. „Hat-trick‘ą“ (3 įvarčius)
rungtynėse pelnė iš BFA B komandos prisijungę Danielis Misiūnas, Matas Tijušas pridėjo du įvarčius, o Edgaras Pavlovskis ir Kajus Statauskas – po vieną. BFA U-17 su 18 įskaitinių taškų pakilo į 3-ią pirmenybių vietą. Tuo metu nepasisekė U-17 B komandai, kuri rungtyniauja U-17 Pirmoje lygoje. Išvykoje vaikinai patyrė pralaimėjimą 1:4 (1:4) Kėdainių „Nevėžiui“, o vienintelį įvartį 24 min. pelnė Danielius Selčinskis.

Dramos šeštadienį netrūko trenerių Artūro ir Tado Švaikevičių BFA U-15 komandai, kuri po 11 m. baudinių serijos 4:5 išvykoje nusileido „FK Garliavos-KRSM“ futbolininkams. Pagrindinis rungtynių laikas atkakliose ir rezultatyviose rungtynėse baigėsi 4:4 (2:2), abi ekipos rungtynes baigė dešimtyje, nes po vieną komandų žaidėją susirinko po 2 geltonas korteles. Per pagrindinį rungtynių laiką įvarčius pelnė Nedas Garbaliauskas, Kipras Urbanavičius, Artiomas Osipovičius ir Nikas Benevičius. BFA U-15 su 25 taškais užima 3-ąją Elitinės jaunių lygos diviziono vietą.

Šeštadienį sužaidė ir Igorio Morino U-13 ekipa, dalyvaujanti Jaunučių pirmenybėse. Deja, mūsų U-13 komanda 1:2 (1:0) nusileido „FA-FK Panevėžiui“. Tiesa, rezultatas galėjo būti lygus, bet BFA ekipai nepavyko įmušti 11 m. baudinio. Tiksliu smūgiu rungtynėse pasižymėjo Kajus Mikoliūnas. BFA U-13 su 18 taškų yra trečioje lentelės vietoje, panevėžiečiai – antri.

Sekmadienį, spalio 25 d., išvykoje aikštės šeimininkus sutriuškino Lietuvos Jaunučių čempionate užtikrintai pirmaujanti Gintauto Sidorovo BFA U-14 komanda. Jie net 7:0 (3:0) įveikė Kauno NFA-BE1 bendraamžius. Šiose rungtynėse „pokerį“ (4 įvarčius) pelnė N. Garbaliauskas, po įvartį pridėjo N. Benevičius, Lukas Klišys, Rokas Vilkuotis ir Gediminas Valickis. U-14 jau įmušė 89 įvarčius, o praleido tik 3.