I. Švabovičius po LFF taurės aštuntfinalio „Tai buvo vienas geriausių šio sezono pasirodymų“

Po garbingo pasitraukimo iš Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės, kurios aštuntfinalyje nepaisant gero, kontratakomis paremto žaidimo „Baltijos futbolo akademija“ (BFA) 1:2 (1:1) nusileido Alytaus „Dainavai“, BFA vyr. treneris Ivanas Švabovičius ir saugas Elvinas Ališauskas liko patenkinti komandos pasirodymu ir nusiteikimu.

Nors pirmoji po E. Ališausko puikaus reido ir smūgio pasižymėjo jaunoji BFA ekipa, „Dainava“ atsakė dviem įvarčiais, iš kurių paskutinis krito rungtynių gale. Solidžiu žaidimu gausiai susirinkusius gerbėjus nudžiuginusi BFA iki pat paskutinio teisėjo švilpuko bandė išlyginti rezultatą, tačiau kitame etape atsidūrė persvarą išsaugojusi Alytaus komanda.

„Sveikiname „Dainavą“ ir linkime jiems sėkmės ketvirtfinalyje. Buvo tikra futbolo šventė, ji pavyko, gerbėjai liko patenkinti. Antras varžovų įvartis buvo meistriškas išpildytas, perdavimas vienu lietimu, smūgis galva – net nėra ko kaltinti. Laimėti mums, deja, nepavyko, bet jei toliau judėsime tokia kryptimi kaip dabar – tik laiko klausimas, kada pradėsime skinti pergales. Tai buvo vienas geriausių mūsų šio sezono pasirodymų. Buvo daug emocijų, bet daug mažiau klydome. Mane labai nudžiugino, kad vaikinai labai kryptingai klausė trenerių nurodymų ir laikėsi rungtynių plano. Anksčiau mums tas nepavykdavo, susitardavome vieną, o aikštėje komanda darydavo visai kitą. Tai buvo pirmosios rungtynės, kur žaidėjai šimtu procentu įvykdė planą. Pavyko parodyti ir technišką futbolą. Norime žaisti ant žemės, trumpais ir vidutiniais perdavimais, bet dar ne visada pavyksta,“ – sako auklėtinių pasirodymu buvo patenkintas I. Švabovičius.

Vyr. treneris sako, kad komanda žiūri tik į priekį ir stengsis savo tikslus įgyvendinti Pirmos lygos pirmenybėse.

„Mūsų tikslas taurėje buvo nueiti kuo toliau, kad galėtume žaisti tokio lygio rungtynes. Dabar koncentruosimės į Pirmą lygą, jei ten nepradėsime laimėti – iškrisime, kas būtų labai liūdna“, – po taurės aštuntfinalio kalbėjo BFA vyr. strategas I. Švabovičius.

Pirmojo įvarčio autorius E. Ališauskas taip pat gyrė komandos pasirodymą ir kovingumą.

„Mano nuomone, rungtynės buvo labai geros, tačiau rezultato tikėjomės visai kito. Pavyko gerai pasirodyti, manau žiūrovams turėjo patikti tai, ką jie išvydo. Kovingai žaidėme, atidavėme visas jėgas, savęs negailėjome, ko kartais pritrūkdavo anksčiau. Daug tikslių perdavimų nei įprastai atlikome, patiems buvo smagiau žaisti. Perėmiau aikštės viduryje kamuolį, pavyko sužaisti, vadovavausi instinktais ir įmušiau. Mano tokia pozicija, kad padedu ir gynyboje, ir priekyje“, – sako įvartį prisiminė saugas.

Futbolininkas sako, kad dabar svarbiausias tikslas – gerą žaidimą paversti taškais turnyrinėje lentelėje.

„Nusivylimo po aštuntfinalio nėra, bet liūdna, kad nepavyko nukeliauti tolyn. Dabar svarbiausia pradėti rinkti Pirmoje lygoje taškus, nes nenorime iškristi. Dabar daugiausiai liko sužaisti su B komandomis, turime gerus šansus pakilti iš lentelės dugno“, – kalbėjo E. Ališauskas.