Į Lietuvą grįžęs Lenkijos čempionas A. Novikovas susitiko su jaunaisiais BFA futbolininkais

„Baltijos futbolo akademija“ šią savaitę sulaukė ypatingo ir visada labai laukiamo svečio – ką tik Lenkijos futbolo čempiono taurę iškėlusio Lietuvos rinktinės nario Arvydo Novikovo vizito. Buvęs akademijos trenerių Ivano Švabovičiaus ir Dmitrijaus Kartašovo auklėtinis bendravo su augančia nauja futbolininkų karta ir negailėjo jiems patarimų.

Vos savaitę poilsio gimtoje šalyje turintis vienas geriausių Lietuvos futbolininkų skyrė dėmesio jauniesiems BFA talentams, kuriems dovanų atvežė Varšuvos „Legia“, su kuria praėjusią savaitę oficialiai tapo Lenkijos čempionu, marškinėlius.

„Anksčiau turėjome daugiau poilsio, dabar gavome tik savaitę. Iš vienos pusės neprarasime formos, bet pailsėti irgi reikia, tai yra svarbu. Nuotaikos po čempionato pabaigos – puikios. Labai džiaugiuosi, kad pavyko laimėti. Visada būdavau antras, net „Legia“ treneris ir komandos draugai dėl to pajuokaudavo, kad pagaliau su šia komanda galėjau tapti čempionu. Esu labai laimingas. Su Varšuvos klubu dar turiu dviejų metų kontraktą, tikiuosi mums pavyks apginti titulą“, – vizito metu čempiono vardu džiaugėsi A. Novikovas.

„Legia“ jau 15-tą kartą tapo kaimyninės šalies čempionais, o dabar klubas orientuosis į pasirodymą Europos čempionatuose.

„Paskutinėse rungtynėse į stadioną įleido nedaug sirgalių, bet jie sukūrė puikią atmosferą. Tačiau išvažiavus su komanda į miestą matėme, kad visa Varšuva šventė. Jei nebūtų viruso, viskas būtų dar įspūdingiau. Iš tokio klubo visi tikisi tik titulų ir Lenkijos pirmenybėse, ir taurėje. Dabar koncentruosimės į Europą: sieksime patekti į Čempionų lygos grupių etapą arba žaisti Europos lygoje“, – pasakojo saugas.

Svarbia komandos dalimi tapęs legionierius iš Lietuvos pasižymėjo keturiais įvarčiais, tačiau nuo kovo jis aikštėje nepasirodė dėl traumų.

„Visada norisi pasirodyti geriau, bet šiame sezone man sutrukdė traumos. Tokių dalykų negali suplanuoti ar pasiruošti. Esu įsitikinęs, kad jei nebūčiau gavęs traumų, būčiau galėjęs dar geriau pasirodyti. Dabar stengsiuosi sustiprėti ir grįžti į aikštę. Nepaisant titulo, šie metai man nebuvo geriausi, du sezonai Balstogės „Jagellonia“ klube man buvo patys sėkmingiausi. Tikiuosi, kad viskas ateityje, noriu save „Legia“ klube parodyti kuo įmanoma iš geresnės pusės“, – ambicijų neslėpė A. Novikovas.

Stebėdamas jaunųjų BFA futbolininkų treniruotes, futbolininkas pasinėrė į prisiminimus. Sportinę klasę, kurios nariai akademijoje integruojami į aukšto meistriškumo sportininkų „ProJunior“ programą, lankęs žaidėjas sako, kad jauname amžiuje yra svarbu suprasti trenerius ir jų nekaltinti.

„Smagu žiūrėti į vaikus, apėmė nostalgija, pačiam norėjosi bėgti ir su jais pažaisti. Primenu tuos laikus, kai lankiau sportinę klasę. Tai puiki išeitis suderinti mokslus ir futbolą. Be to, komanda yra visuomet kartu, tai stiprina vienas kito supratimą. Manau, kad dabar jauniems futbolininkams svarbiausia yra suprasti, kad čia yra kelio pradžia ir pralaimėjimų bus, o geriausia dar laukia priešaky. Žinoma, kai buvau jaunesnis, aš ir nemėgau pralaimėti. Dar svarbu kovoti iki galo ir klausyti trenerių. Taip pat patarčiau nepykti ant trenerių, jei jie neįtraukia į pagrindinę sudėtį ar duoda mažiau laiko. Tai turi tapti dar didesne motyvacija: reikia supykti ant savęs, treniruotėje save atiduoti visu šimtu procentų, kovoti dėl vietos“, – teigė futbolininkas.

Kol iš akademijos jaunimo sudaryta BFA pirmoji komanda sunkiai skinasi kelią Pirmoje lygoje, A. Novikovas neabejoja savo buvusių trenerių kompetencija integruoti jaunimą į vyrų futbolą.

„Manau, kad BFA pirmai komandai – viskas dar priešaky. Natūralu, kad žaisti su vyrais yra sunku. Aš lygiai tą patį perėjau. Tik laiko klausimas, kada komanda prisitaikys. Pažįstu trenerius, dirbau su jais, manau, jie susitvarkys su jaunimu. Dar, mano nuomone, labai svarbu fizinis pasiruošimas. Vyrų futbole be to nieko nebus, reikia dirbti individualiai, gerinti savo formą“, – patarimų BFA jaunimui negailėjo Lietuvos rinktinės narys.